Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Minősített hegesztő szeretnék...

Minősített hegesztő szeretnék lenni kb mire számithatók?

Figyelt kérdés
3 éve dolgozom hegesztöként szintete akkkarok lépni Néztem tanfolyamot Minősített hegesztő 4 hónap péntek emélet szombat gyakorlat kb 300ezer kerül, és menyire nehéz a vizsga oké hegeszteni tudni kell értem nem akarok csak 300 ezret ki dobnicsak ugy!

2016. jún. 13. 16:56
 1/8 A kérdező kommentje:

Anyit elfejeltetem írni hogy résszaképesitet hegesztö vagyok volfrámelektródás és fogyóelektródás

MIG-MAG és AWI

erröl a honlapró lenne szó ahol néztem a tanfolyamot

[link]

Egerszeg van helyileg közel de ez már részlet kérdése

2016. jún. 13. 17:00
 2/8 goaus ***** válasza:
Egy minősítés amugy 70-80 ezer forint. Attól függ mire akarod, most egy sima minősítést egy fogékony hegesztő 2 nap alatt begyakorol, azsenik 2 óra alatt. Anno én full kezdőként 45 fokos saválló csőre raktam le awit, ami ugye legmagasabb szint kb, de az nem volt 200 ezerbe sem, pedig sokat kellett gyakorolnom. Manapság külföldön nagyon lenyomták a béreket, már német is 11-12 euró bruttó, épphogy több mint minimálbér, biztos nem költenék annyit egy minősítésre, főleg sose tudni hogy az adott helyen épp olyat hegesztesz e. Én pl az emélített saválló minősítésem sose kellett, mert szénacélt meg melegszilárdot nyomattam anno, arra meg a cég csináltatott. Fogyós minősítésre meg eleve nem kell sokat gyakorolni, az nem egy világszám.:) Nálunk az úgy ment, szóltak ma minősítés, jöttek, egy óra gyakszi, majd vizsgadarab.
2016. jún. 13. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Értem kösszi a választ , más hegesztök véleményére is kiváncsi lennék?

CO2 vagy AWI foglakozak sajnos a meló helyemen nincs volfrám hegesztö:(

2016. jún. 13. 18:09
 4/8 A kérdező kommentje:
Anyival ki egésziteném a véleményemet hogy a minösités külön külön kell PA PC PD lerakni nem foglaja egybe ezeket ?
2016. jún. 13. 18:11
 5/8 anonim ***** válasza:
Az említett 45 fokos cső az, ami kb mindent lefed, de ha követelmény, hogy valamit minősített hegesztő készítsen, akkor adott anyagminőség (összetétel és lemezvastagság-tartomány), adott eljárás adott altípusa, adott pozíció tompa vagy sarok, lemez és/vagy cső, minden-minden elkülönül.
2016. jún. 14. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Én anno 131 es PF es Tüvös minősítésem volt beütővel akkoriban az volt a legkeresettebb .Az volt a hátránya hogy folyamatosan dolgoznod kell a szakmában félévente igazolja a munkáltatód hogy hegesztőként alkalmaz (kapsz egy pecsétet a minősítésedre) kétévente pedig újra kell vizsgáznod .Fizetni többet fizetnek ha van minősítésed de sokszor aztmondják nem tudnak többet fizetni hiába van minősítésed és gyakorlatod persze más fölvételisekkel szemben nagyobb előnyöd lesz.A PA ,PF .... hegesztési pozíciókat takar pl sima tompavarrat (akár többsoros ez a minősítéseden szerepelni fog az anyagvastagsággal a hozaganyaggal a hegesztési eljárással együtt)Érdemes 131 es ill. 141es eljárásból valami nehezebbett lerakni Pf függőtt vagy mindegy ezek keresettek.Annyit még hozzáfűznék ha hegesztő szakmát tettél le és szeretnéd továbbfejleszteni magad ne akadj le egy munkahelyen egy hegesztési eljárásnál szerezz gyakorlatot több eljárásban is lánghegesztés ,forrasztás, hegesztő robot programozás alap majd középfok.Ezt azért írom mert nagyon sok a rossz minősített hegessztő aki már külföldön is szégyent hoz a szakmára.Ezért legyél sokoldalú hogy széles látókörű magabiztos maradj.És ismerd a szakrajzot mert egy pontos rajz minden országban ugyanazt jelenti akármien nyelven is beszélnek.Ismerd a szabványokat amik a szakrajzokra vonatkoznak más lehet(más lehet a kínai szakrajz mint a német) Sok sikert ;)
2016. jún. 29. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem több mint 400ba volt a gransolnal es nem volt semmi oktatás csak annyit mondtak,hogy gyakoroljal. Azt sem mondtak ,hogy kell csinálni milyen legyen. Meg mintát sem tudtak mutatni. Se képet. Egy pici elmélet volt csak. Talan en rossz varosban tanultam. Máshol talán jobban tanitottak volna.
2016. jún. 29. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Menny be nyugodtan a tanmühelyükbe es kerjed meg öket, hogy mutassanak mintát,ha tudnak akkor talán tudnak tanitani is.
2016. jún. 30. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!