Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Joghallgatóktól elvárás, hogy...

Joghallgatóktól elvárás, hogy (majdnem) ingyen melózzanak?

Figyelt kérdés

Mert úgy látom, a "jobb" helyeken valóban így van, gondolok itt ügyvédi irodákra, ügyészségre, bíróságokra. Megértem, hogy a gyakorlati tudás és tapasztalat az, amit pénz helyett kapok és hogy ez joghallgatóként felbecsülhetetlen kincs, de én például ezt nem tehetem meg - itthon hárman élünk egy soványka fizetésből és muszáj pénzt keresnem az egyetem mellett, ha mondjuk ruházkodni szeretnék meg persze besegíteni itthon. De most gondoljátok el, mekkora hátránnyal indulok majd diplomaosztás után azokkal a hallgatókkal szemben, akik jobb családi környezetből jöttek és évekig tudtak ingyen dolgozni pl. az ügyészségen (mert van ilyen ismerősöm).


Az egyetlen hely, ahol sok-sok hónapot lehúztam, az egy vidéki önkormányzat földhivatala volt, de úgy tudom, ez kb. semmit nem ér a későbbiekben.


Eléggé zavar ez az igazságtalanság. Mik a tapasztalataitok? Én még öltönyt is szívesen vinnék tisztítóba némi pénzért (és nem heti 10 ingyen túlóráért! volt rá példa), ha cserébe feltüntethetem az önéletrajzomon, hogy ilyen és olyan hú, de menő ügyvédi irodában szereztem tapasztalatot.


2016. jún. 14. 22:46
 1/2 anonim ***** válasza:
86%
Valamit valamiért... Igazságtalan az élet, csak elfogadni lehet... Vagy meghúzzátok magatokat és ha jól teljesítesz akkor meghozza a gyümölcsét, vagy elmész valamilyen kóklerhez és aktákat tologatsz minimálbérért valamelyik minisztériumban...
2016. jún. 15. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
78%

Én úgy tudom, hogy minden kezdő jogász, aki átvette a kutyabőrt, utána még 1 éven keresztül köteles valamelyik ügyvédi irodánál "ügyvédbojtárkodni"!! És pl. a helyi rendőrségnél is köteles "ügyeletes ügyvédként" komoly bűncselekmények elkövetésével vádolt (gyilkosság, stb.) személyeknél "hivatalból kirendelt ügyvéd"-ként képviselni a vádlottat, amennyiben ilyesmire van szükség.


Ezek ellen nem tudsz mit tenni, ezen túl kell esned!

Ha valóban pénzre van szüksége a családnak, akkor mindezek mellett, valami egyéb kereseti lehetőséget próbálj meg találni, mert ezek a fenti kötelezők, bizony a gyakorlati ismeretek elsajátítását szolgálják, és nem a fizetésedről szólnak!

2016. jún. 15. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!