Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek elítélendő dolog,...

Szerintetek elítélendő dolog, hogy 22 évesen nincs munkám 3 hete?

Figyelt kérdés
3 hete megszűnt a munkahelyem, és azóta otthon vagyok, mert egy kicsit pihenek, barátnőmmel vagyok. Nem vagyunk rászorulva, hogy dolgozzak, jól megvagyunk az én pénzem nélkül is. De most barátnőm anyja elkezdett zaklatni, hogy keressek munkát, és nézi a neten a munkákat. Megtalálja az olyanokat, amik alig fizetnek valamit, vagy pedig nem jó hozzá a szakmám és ha megmondom neki, hogy nem jók akkor kiakad. Szerintetek tényleg olyan rettenetes dolog, hogy akarok egy-két hónapot pihenni azután, hogy fél évig 13-14 órákat dolgoztam és 3 éve kb folyamatosan dolgoztam/tanultam?
2016. jún. 22. 13:52
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
dehogy is. Azzal, meg hogy kiakad nem kell foglalkozni. Persze ha rajtuk élősködsz, kizabálod a hűtőt szó nélkül, akkor más kérdés.
2016. jún. 22. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Most náluk vagyok, de nem engednek semmit sem kifizetni. Amikor dolgoztam akkor volt, hogy náluk voltam két hétig, mondtam, hogy adok pénzt, de nem fogadták el. Ha a boltban valamit teszek a kosarukba akkoris mindig mondom, hogy kifizetem, de nem engedik. Ha én megyek le nekik a boltba akkor mindig kifizetik amit nekik veszek és ha mondom, hogy nem kell, akkor is leteszik barátnőm szobájába, vagy belecsempészik a tárcámba.

Szóval "élősködök", de amikor volt munkám akkorsem engedtek semmit semfizetni.

2016. jún. 22. 14:12
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Miért lenne elítélendő? Nekem 24 éves koromban lett először munkám, miután végeztem a tanulással.
2016. jún. 22. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem így azért egy kicsit más a helyzet. Pihenhetsz nyugodtan de szerintem azért nem ártana elkezdeni munkát keresni mert nem olyan könnyű találni(mondjuk attól is függ milyen végzettséged van). De ha nem olyan hogy utánad dobják a munkát akkor kezdj el keresni legalább nem azt látják hogy semmit nem csinálsz.
2016. jún. 22. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Add be pár helyre vakon, ahol szeretnél dolgozni, még ha nem is látod esélyét neki. Így azt se mondhatják, hogy nem keresel munkát, meg nem is nagyon fognak behívogatni, ha magasra tetted a mércét. Ha meg behívnak, akkor meg csak nyertél, mert eleve jónak tartottad a helyet. Így simán emelt fővel tudsz lébecolni, akár 1-2 hónapot is. Különösen nyáron.
2016. júl. 6. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Már találtam munkát, hétfőn fogok kezdeni. Megvolt a kis pihizés, strandolás,volt egy kis nyaram.
2016. júl. 6. 22:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!