Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyi az átlagnak mondott...

Mennyi az átlagnak mondott nettó kereset Budapesten? Mi számit jónak? Miből lehet megélni egyedül?

Figyelt kérdés
Szeretnék felköltözni Budapestre de nagyon sok nevetséges ajánlatot kapok a munkáltatóktól.Brutto 130000 Ft és 150 tényleg ennyire rosszul fizetnének fent?Hiszen egy albérlet magában megközeliti a 100000 ft-ot nem értem ezt az egészet hogyan adhatnak ilyen keveset ez semmire nem elég ott arra sem hogy éhen haljak.Vagy csak arról van szó hogy a a neten jófogás proffesion csak a szar munkákat rakják fel?Jobban lehetne találni munkát ha felutazok személyesen?Munka mindenhol van pénz az ami nincs.
2016. jún. 24. 14:00
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

nettó150e felett már jó.. persze nem derül ki, hogy miként vársz el ennyit??


ahol munka van, ott pénz is van, de amíg találni olyan embert aki elvégzi bruttó 130-ért is, addig nem fognak bruttó 200at fizetni neked.

2016. jún. 24. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy mi számít jónak nagyon relatív, ami álomfizetés egy biztonsági őrnek, az lehet semmi egy pénzügyesnek.

Ha saját albérletet akarsz fenntartani egyedül, akkor szerintem minimum nettó 200 ezer forint kell a normális megélhetéshez.

2016. jún. 24. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ez a baj ezért tartunk itt,mert más elvállalja ha nem vállalnák kénytelenek lennének többet fizetni.Bár tudom a muszáj nagy úr de ez akkor is nagy szemétség.Más annak akinek saját lakás van meg más annak is aki albérletbe él.
2016. jún. 24. 14:12
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom mennyi az átlag fizetés, de hogy megélni baromi drága, azt aláírom.

Főleg a lakhatás hatalmas teher, tényleg drágábbak az albérletek, mint a fizetések. Sajnos muszáj társulni, én is 2 másik emberrel bérelek egy lakást, mert máshogy necces lenne. Ha egyedül akarsz élni, akkor szerintem nettó 200-250 ezer mindenképpen kell, csak az albérlet 100 ezer rezsivel egy külsőbb kerületben, hacsak nem a leglepukkantabbat veszed ki egy olyan környéken, ahova a rendőrség sem megy ki. A tömegközlekedés havi 10 ezer (najó, 9500), de még ez sem tuti, mert az ellenőrök simán megbüntetnek akkor is, ha van bérleted, ez saját tapasztalat. Kaja, ha nem kechup-os tésztán élsz, hanem eszel húst is meg zöldségeket, plusz néha rendelsz és beülsz valahova, akkor 40-50 ezer simán. Tisztálkodási és háztartási szerek 5-10 ezer, mobilszámla, biztosítás is néhány ezer forint. Ezen felül ugye az öltözködés, szórakozás, kultúra, nem várt kiadások, vidékre utazás, mert gondolom azért néha haza is mennél, stb. Ezek egyénfüggő költségek, de összesen együtt simán kiadnak 200 ezret a költségek. Én a lakhatáson spórolok, 3-an osztjuk szét a költségeket, így csak 40 ezret fizetek összesen havonta, de ennek az az ára, hogy jócskán lecsökken az ember magánszférája és alkalmazkodni kell másokhoz. Pl.: az egyik lakótársam ma hajnali kettőkor esett haza részegen, és nem sikerült túl halkan neki a művelet, gondolhatod mennyire kipihenten keltem reggel.


Szóval ez ilyen, szerintem ne ugorj bele hirtelen, ha nincs biztos meló. Személyesen nem tudom, hogy nagyobb-e az esély, de függ attól is, hogy milyen munkát keresel. Irodai melót tuti nem szerzel kilincseléssel, esetleg a vendéglátásban lehet esélyed, ott még a borravaló meg is tolhatja a fizetést. A probléma ezzel meg az, hogy ezek főleg szezonális munkák, amiket a szüneten lévő egyetemisták és középiskolások már lenyúltak...

2016. jún. 24. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
A budapesti átlag a nettó 200e, a medián valamivel ez alatt van. A megélhetés attól függ mik az igényeid. Ha elég egy szoba egy külvárosi panelben 3 másik emberrel, és párizsis zsömlén élsz, akkor akár 70e-ből is életben lehet maradni. Ha egyedül laknál, akkor persze jóval több kell.
2016. jún. 24. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!