Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyit keres egy "mozgókép...

Mennyit keres egy "mozgókép és animáció készítés" (külföldön és magyarországon)?

Figyelt kérdés

2016. jún. 27. 12:23
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Figyelgettem, hogy ki az a bátor, aki választ fog adni a kérdésedre, de nem csodálom, hogy semmit se kaptál rá. Ha ennyire tágan kérdezed, nem is fogsz rá használhatót kapni, ahogy én se tudok használható információval szolgálni.


Ez a szakma annyira tág, hogy nem is lehet egyértelmű választ adni. Már csak azért sem, mert hihetetlenül sok irányba mozdulhatsz el. Foglalkozhatsz játékokkal, játékfilmekkel, vagy reklámokkal, de ezeken belül is milliónyi lehetőség van. Játék készítőkéntehetsz indie fejlesztő vagy valamelyik nagy stúdiónál, játékfilmeknél foglalkozhatsz 2D-vel, 3D-vel, stop-motionnal (azt márt nem is mondom hogy ezen belül is milliónyi a lehetőség), és még ezeken belül is rengeteg az út: benne lehetsz a tervező (pl. karaktertervezés), a gyártó (pl. animátor, modellező) vagy az utómunkás (pl. vágó) csapatban, és mind-mind különböző mértékű fizetést kap, és még itt se beszéltünj arról, hogy kis vagy nagyobb stúdióról van szó. (A külföld-belföld fogalmát már ne is keverjük bele)


Amit támpontként adhatok, hogy manapság a három főág közül a reklámipar a legjövedelmezőbb, technikák közül hihetetlenül sokat keresnek a 3D-sek. Legkevesebbet pedig a hagyományos technikák (gyurmafilm, drótfilm, 2D-s animáció) űzői keresnek. De itt sem lehet általánosítani, mert mindenhol vannak kiugrások, főleg ha.nagyon jó vagy.


Ezért csak azt tudom mondani, hogy ne azt nézd, mennyit kereshetsz vele, hanem, hogy szereted-e. Ezt a szakmát csak szenvedélyből lehet JÓL csinálni.

2016. jún. 29. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Elnézést a helyesírásért, sietve írtam.
2016. jún. 29. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ és a jó tanácsot. Megfogadom.
2016. jún. 29. 22:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!