Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha megkezdem az első nem...

Ha megkezdem az első nem diákmunkának titulált munkámat, akkor az miben változtat a helyzetemen?

Figyelt kérdés
Idén érettségiztem, diákmunkát kerestem a nyárra, de kaptam egy nagyon jó ajánlatot. Ha elvállalnám, az min változtatna támogatásokat, tanulmányokat illetően? Mármint attól még maradhatok állami finanszírozásban az egyetemen, árvaságit és hasonló szociális juttatásokat megkapna a család? Végülis onnantól kezdve nem minősülök eltartottnak, igaz?

2016. jún. 30. 14:18
 1/5 anonim ***** válasza:
A szociális juttatásokkal lehet baj: mivel megnő a család összjövedelme így azt valószínűleg nem fogsz kapni, sem pluszpontot rá.
2016. jún. 30. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.

Extra pontokat hátrányos helyzetért nem számoltam, igazából csak 10 pont lenne emelt érettségi és nyelvvizsga mellett.

A szociális juttatásokat megnézem anyuval, mert ha csak picivel jobban jönnék ki a munkával, akkor inkább nem vállalom be egyetem mellé.

A lényeges pont igazából az lenne, hogy ne rakjanak át önköltségesre.

2016. jún. 30. 14:46
 3/5 anonim ***** válasza:
Minden további nélkül dolgozhatsz bejelentett, teljes munkaidős állásban egyetem mellett, senki nem fog érdekelni, nincs leszabályozva, hogy nem mehetsz.
2016. jún. 30. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget.

Anyu szerint már csak árvasgi ellátást kapunk, arról pedig azt olvastam, hogy mindennemű keresettől független.

2016. jún. 30. 15:05
 5/5 anonim ***** válasza:

Árvaságit az egyik barátom is kapja még, pedig dolgozik rendes, teljes munkaidős állásban, és eléggé jól keres.


Ő azt mondta, hogy az árvaságihoz az kell, hogy legyen diákigazolványod (akár önköltséges is) és 25 év alatt legyél.

2016. jún. 30. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!