Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Az ciki, ha szabadnapon...

Az ciki, ha szabadnapon beugrok felmondani?

Figyelt kérdés
Holnaptól egy hét szabin vagyok, és az eredeti terv az volt, hogy utána mondok fel. Viszont már napok óta rosszul alszom, és nem szeretném ha ez kihatna a nyaralásomra. Már arra is gondoltam, hogy mi lesz, ha a főnök meg pont utánam vesz ki 2 hét szabit, és akkor megint várnom kell. Ha ennyire rástresszelek, akkor szerintetek is jobb túlesni rajta?
2016. jún. 30. 22:02
 1/9 anonim ***** válasza:
67%
Van másik hely van tartalékod ? Nyomós okod van erre a lépésre ? Igaz teljesen a te ügyed csupán érdeklődök .
2016. jún. 30. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Még nincs konkrét állásajánlatom, de ez kevéssé érdekel, nyomós okom van, és minél előbb szabadulni akarok innen.
2016. jún. 30. 22:21
 3/9 anonim válasza:
77%
Valamiért fel akarsz mondani. Az okát Te tudod. Feltétlen nem kell jópofának lenni, de maradj azért diplomatikus.
2016. jún. 30. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
#3 Köszi a tanácsot, de nem értem, hogy ez hogyan volt a válasz a kérdésre? Az mitől diplomatikus vagy jópofa, hogy szabi előtt vagy után mondok fel?
2016. jún. 30. 22:27
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Azt se tudjuk, hogy milyen munkaviszonyban vagy: határozott vagy határozatlan idejű szerződésben, netán próbaidőn? stb.

És hogy ez miért érdekes? mert ha pl, próbaidőn vagy, akkor szabi ide vagy oda, azonnali hatályú a felmondás - tehát másnaptól már nem vagy szabin.

Ha meg határozatlan idejű, akkor úgyis min. 30 nap a felmondási idő - ekkor szinte mindegy már az a pár nap...

Szóval nehéz így tanácsot adni...

2016. jún. 30. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Határozatlan idejű a szerződésem, és nem vagyok már próbaidős. Tudom, hogy 30 nap a felmondási idő, csak ahogy fentebb írtam, minél előbb menni szeretnék, és aggódom, hogy elrontja a nyaralásomat, hogy húzom a dolgot.
2016. jún. 30. 22:42
 7/9 anonim ***** válasza:
44%

A szabi kitolhatja a felmondási időt, ha úgy akarják.

Ettől függetlenül bemehetsz holnap, átadva a felmondási papírodat dátumozva. Ha jó fejek és nincs égető szükség rád végig, nem tolja ki és egy héttel kevesebb ideig vagy, de ez rajtuk múlik és hogy mennyire van emberhiány/elmaradás.


Ne stresszelj ilyeneken. Plusz egy hét ide vagy oda, de többé már nem leszel itt egy kis idő után, nyugi. Élvezd a nyaralást inkább.

2016. jún. 30. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Kötelezhet a 30 napos felmondási időre, mert minden joga megvan hozzá ha már túl vagy a próbaidődön. De általában úgy oldja meg hogy elenged szabira utána kiveteti veled a maradékokat meg max pár napra behív hogy az utódodnak átadd a helyed, elvidd a személyes cuccaid, a neveden lévő eszközeidet, ruháidat egyebeket leadd ahova kell ha kell nálatok és ennyi.


Én tavaly a 2 hetes leállás alatt mentem be leszámolni mert kaptam egy jobb lehetőséget szeptembertől. A főnököm bent volt mert őt nem érintette a leállás, meg felügyelte a külsős dolgozókat. Én bementem, de előtte felhívtam telefonon hogy bent van-e a helyén mert beszélni akarok vele, mondta hogy menjek nyugodtan. Bementem leültem elé, elmondtam neki kerek perec őszintén nem szépítettem hogy találtam jobb lehetőséget szeptemberbe kéne kezdenem ott, és mivel kb szeptember közepéig szólt volna a 30 napos felmondási idő így úgy beszéltem vele ha lehet akkor oldjuk meg valahogy mert akkor szeptember elejétől vettek volna fel. Akkor mondta hogy az összes szabimat beírja akkor is amikor már dolgozni kéne, és abban maradtunk hogy pár napot még bírjak ki, legfeljebb nem ad semmi munkát, csak tanítsam be az utódom mert vett fel leállás utáni kezdéssel 3 embert abból egy helyettest, egy raktárost meg egy mindenest akinek akkor kezdésre oda is tudta adni a helyem hogy tanuljon be és felvesz akkor még egy embert, mire elmegyek. Megbeszéltük és ennyi. Simán egyszerűen elé álltam és közöltem vele hogy ez van, így alakult, és próbáltam ráhatni hogy nagyon jó lenne ha minél előbb. Mivel korrekt voltam vele így mondta hogy nincs semmi akadálya, mert ő ezt szereti ha valaki korrekten, és őszintén áll elé leszámolni vagy más problémát közölni vele.

2016. jún. 30. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

8-as, gratula, le a kalappal! (jó, hogy még vannak korrekt emberek :-) )


Jó lenne, ha mind munkavállalói - mind MUNKAADÓI oldalról így zajlanának le a felmondások - ez volna az egészséges és a normális. Nem úgy, hogy bemegy a dolgozó és közlik vele MUNKAIDŐ VÉGÉN, hogy másnap már nem kell jönni.

2016. júl. 1. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!