Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egyetértek, hogy a magyarokra...

Egyetértek, hogy a magyarokra nagyon jellemző a talpraesetlenség?

Figyelt kérdés

Ezen az oldaon is sokan keseregnek, hogy jaj kevés a pénz, csak 70 ezer a minimálbér.

Minimálbért, csak 0 képzettséggel betölthető munkakörökben fizetnek.


Nekem már középiskola után dolgoznom kellett.Az egyetemet levelezőn csinálom.

Előtte meg a nyelvvizsgával kínlódtam.


Tanulni kell és jobb lesz.

Engem is csak ez motivál.


Azért kell a diploma, hogy jobb pozíciókat tölthessek be.



2016. júl. 5. 10:52
 1/7 anonim ***** válasza:
Te egy jó példa vagy, viszont én nem ezt látom általánosságban. Hanem azt hogy kocsmába a pulton siránkoznak, de a munka büdös. Sokan nulla erővel akarnak sok pénzt, és aztán ha valakinek jól megy (aki rendesen dolgozik) azt meg kicikizik és beszólogatnak neki.
2016. júl. 5. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem kell mindig hinni a kesergőknek, lehet, hogy csak sajnáltatják magukat, és azért megélnek valahogy. Ha mindent elhiszel, amit mondanak, akkor te vagy a "talpraesetlen".
2016. júl. 5. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ez nem a talpraesettség hiánya. Szerintem máshol sem mindenki talpraesett.

Ez egy általános emberi tulajdonság és nem csak a magyarokra jellemző. Könnyebb sajnáltatni magát az embernek és másokat, a körülményeket okolni, mint tenni valamit. Csak várják a sült galambot. De ez mindenhol így van, mármint van egy ilyen réteg.

2016. júl. 5. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
35%
Semmi garancia rá, hogy a diplomáddal nem leszel közfoglalkoztatott, és nem fogsz még a minimálbérnél is kevesebbet keresni.
2016. júl. 5. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem is sokan talpraesetlenek.



Az exem is siránkozott szinte nulla nyelvtudással (a használható valóban 0), nulla jogosítvánnyal és egy, napjainkban sajnos már nem annyira piacképes szakmával. Olyan jó kifogásokat talált... Aztán mostmár végre tanul, új szakmát, szerintem jó, de én a helyében nyáron nyelvet tanulnék otthon és ha lesz miből, következőleg akár jogosítványra tennék félre vagy nyelvtanfolyamra.


A baráti körömben, akiknek nem megy olyan jó, érdekes esetek.

Nagyon szorgalmasan dolgoznak, sokszor 12 órát, sokszor hajnaltól. Aranyosak, a pozitívat próbálják látni a munkájukban és nincs panaszuk a fizetésre sem. Ezt becsülöm bennük!

Viszont őközülük szintén sokaknak nincs nyelvtudás és nem mindegyikük akar tanulni....



1. Szerintem nem rossz dolog a jogosítvány, akár szülői segítségből, még diákkorban ösztöndíjból, diákmunkából. Tudom, nem feltétlen telik, de ha telik rá, meggondolandó!

2. Legyen nyelvvizsga... És mivel aki egyetemre jár, csak nyelvvizsgával kap diplomát (különben csak igazolást): legyen tárgyalóképes nyelvtudás!

3. Tanulni-tanulni-tanulni! Egyetemre azért be lehet jutni lakóhely közelében és ingyenesre is! OKJ! A második szakma is ingyenes jelenleg (exem úgy csinálja). Egyébként nem úgy értem, hogy halmozni-halmozni-halmozni a végzettségeket, hanem lehet pl. egymásra építeni őket!


Kilépni a komfortzónából!

Igen, kényelmetlen tanulni, lehet pár hétig aludni is alig lesz időd, de megérheti! Erre pedig az ember akkor jön rá, ha csinálja!


Egyik tanárunk BSc-n az utolsó félévünkben mondta: önöknek 3 dolog kell: használható nyelvtudás, számítógép ismerete, jogosítvány (utóbbihoz: az én végzettségem kifejezetten ilyen, azért írom ennyiszer: :D )

2016. júl. 5. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"Minimálbért, csak 0 képzettséggel betölthető munkakörökben fizetnek."


ez nem igaz! Én masszőrként jelentkeztem fürdőbe.. és kínáltak bruttó 130e-et. Elvárták a szakképzettséget, az önálló munkavégzést és a felvételi tesztben képeket mutattak bőrbetegségekről, és meg kellett mondani, hogy melyik fertőző, melyik nem!


"Tanulni kell és jobb lesz."


megtanultam angolul.. cég közölte,hogy mivel a munkakörömhöz nem kell nyelvtudás, nem ad érte semmi plusz juttatást.


aztán amikor beesett az angol ügyfél, és nem volt bent a vezetőség, engem akartak betenni mellé, hogy tolmácsoljam már amit mondanak neki. És még nem tetszett nekik, mikor azt mondtam, hogy nettó 5000Ft az óradíjam fordítóként, és előre kérem a pénzt.

2016. júl. 5. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Nincs lehetetlen csak tehetetlen." Mindig lehet előrébb jutni, keresni kell a lehetőségeket, ha 100 helyről elhajtanak, majd bejön a 101. Képezni magad, iskola után is(!), nyelveket tanulni, stb.


10-ből 6 ember tényleg csak nyekereg, hogy milyen rossz minden. Aztán napi 4 órát fekszenek TV, 2-t meg facebook előtt. Így nem lesz előrejutás..


A másik 3 meg elkönyveli, hogy ez van aztán kész. "Figyelj, 100-150-et megkapom kézhez, az nem olyan rossz ám itthon + kajajegy", aztán szevasz.


1 ember ha tesz valamit az életéért, de lehet sokat mondtam.

2016. júl. 5. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!