Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Lehetséges az összes dolgozó...

Lehetséges az összes dolgozó fizetését egy tollvonással csökkenteni? Nem kéne szerződést módosítani beleegyezést kérni stb?

Figyelt kérdés

Jött egy levél postán az összes dolgozónak (a vezetőségben még annyi gerinc sincs hogy szóban face to face mondja el) hogy anyagi nehézségek blabla, szóval az összes dolgozónak 10%-kal csökken a fizuja miközben szó se esik feladatokról munkaidőről. Vagyis ugyanannyit és ugyanúgy dolgozunk tizedével kevesebb pénzért.

csakhogy van munkaszerződés is benne az alapbérrel és ez a csökkentést az alapbért érinti. Ez pedig nem lehet(ne) csak új szerződéssel ahhoz meg az én, a dolgozó hozzájárulása kéne. Ha azt nem adom meg, akkor marad a régi összeg-és a cég feje főhet milyen indokkal rúgjon ki engem.

De itt nem így van.

Már működik az új rendszer az új fizu már kevesebb miközben fel se vetődik az új szerződés ott a régi a régi összeggel-és senki nem annyit kap.

Szóval ez ilyen marha egyszerű? Főnök hasára üt, holnaptól kevesebb a fizu, szerződésben ki van, az kit érdekel, kinek nem tetszik meg majd elmegy? Ilyen egyszerű?

Egy hónapja megy ez a sztori még senki se merte szóvá tenni (én se) szava nincs senkinek. 1 ember felmondott, ez az össz történés. 1 ember meg nem érdekli a vezetést, mikor vagyunk vagy 30-an.


2016. júl. 5. 16:34
 1/2 anonim ***** válasza:
Hivatalosan ez így nem lehetséges. Ha akarsz valamit tenni, keress munkajogászt, ő elmondja a teendőket, ha rá vagy utalva erre a munkalehetőségre, akkor pedig neked is marad a lapulás.
2016. júl. 5. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Na itt az új kamu kérdésed? A héten már volt egy...
2016. júl. 5. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!