Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogy zajlik az ételfutárkodás?

Hogy zajlik az ételfutárkodás?

Figyelt kérdés

Az egész arról szól, hogy bemegyek, felveszem a kaját és kiviszem az adott címre?

Továbbá van lehetőségem (ha épp esetleg nincs rendelés) a saját ügyeimet intézni és kérni hogy rendelés esetén szóljanak nekem, vagy ott kell dekkolnom egész nap?

Ha egy hely 12 órán át biztosítja hogy van kiszállítás, akkor azt a 12 órát egy ember húzza le?

A pénzről nem kérdezek mert tudom hogy mindenhol máshogy van.

Továbbá ha saját autóval megyek és valami probléma adódik amit nem tudok önerőből megoldani abban segítenek?



#futárkodás #étel futárkodás
2016. júl. 5. 21:00
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

saját autód elromlik akkor az a te bajod. nem segít rajtad senki.


12 órát ált 1 ember húzza le, ha közel laksz haza mehetsz, ha lesz kiszállítás szólnak.. ha pörgős a hely akkor nincs megállás.


"Az egész arról szól, hogy bemegyek, felveszem a kaját és kiviszem az adott címre? "


Mégis mi másról szólna...

2016. júl. 5. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Csak szüleimtől hallottam vissza hogy ismerős tudna náluk melót viszont valami betanítás féleség lesz, ezért is a kérdéesem hogy pontosan mit takar az egész, de gondolom akkor csak magát a menetét mondják el.

Te futárkodtál? Összességében milyen meló?

Friss jogsival állnék neki azért is örülök mert megtanulnék közlekedni nagy óraszámú vezetés miatt.

2016. júl. 5. 22:45
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Jajj. Friss jogsival futárkodni? Hát, ha Budapesten laksz, akkor nem javaslom. A futár lényege a gyorsaság - szerintem nem jó ötlet, ha futárkodás alatt akarsz gyakorlatot szerezni - saját és mások testi épsége érdekében :-)


Persze kisebb forgalmú városokban lehetne - ez csak BP-re vonatkozik.

2016. júl. 6. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem tudom, mi a különbség abban hogy van mellettem 2 doboz kaja vagy nincs. Egyébként Sopron.
2016. júl. 6. 10:38
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

"Nem tudom, mi a különbség abban hogy van mellettem 2 doboz kaja vagy nincs. "


Akkor majd később megtudod, már leírtam.

2016. júl. 6. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Haverom is friss jogsival futárkodott fél évet, nem hiába vennének fel friss jogsis futárt is. Attól hogy nem rég szereztem jogosítványt fel tudom venni a városi közlekedés tempóját. Sopron nem egy nagy város, de rendeléseim során még fél óra alatt senki sem hozta ki a kaját, pedig tőlem 5 percre lévő helyről rendeltem. Az átlag 1,5 óra amit azt hiszem tudnék teljesíteni sőt még a fél órás, rendelői szemmel "álomhatár" is meglehetne.

Inkább segítséget kértem, mint véleményt. Eddig nem kerültem egyszer sem veszélyes helyzetbe, viszont belém már kétszer is jöttek rutinos sofőrök.

2016. júl. 6. 11:46
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha még aktuális:

Én Szegeden dolgoztam egy ételfutár cégnek. Nem egy kajáldáról van szó, hanem a város több éttermének végeznek szállítást. Saját autó, 300 Ft vagy 450 Ft/cím, attól függ, hogy egy adott határon belülre, vagy kívülre viszed. Benzint, mindent ebből állsz magadnak. Ha lepusztul az autó, szívtál, ha összetöröd, szívtál. Jatt előfordul, bár nálunk sok egyetemista, főként külföldi rendelt, náluk meg hiányzik a szótárból a jatt, szóval ilyen címeknél ritka. Az autózás egy dolog, ha nem tudsz a kajálda mellett megállni, akkor kiszállsz, futsz, reméled, hogy nem büntetnek meg parkolójegy nélkül parkolásért. Címen sokszor emeletekre föl, nem csak magánházba rendelnek. Volt nálam céges teló, azon mondták, hogy melyik kajáldába menjek, ott adták a kaját (én fizettem ki az étteremnek) meg a címet, a címen meg nekem kifizették, megfejelve a szállítás díjával. Utána a szállításért kapott lóvé felét le kellett adni a cégnek, a többiből tankolhattál, stb, gondolom ők "forgatják" a lóvét fizetésig (meg nyilván nekik is kell haszon) aztán nálunk kéthetente fizettek. Van, ahol naponta van fizu (ha egy kajálda, pizzéria stb, akkor ez a jellemzőbb), bejelentenek minimálbérre, oszt csá. Mi 10 körül kezdtünk reggel, és kb este 11-re estem haza. Nem lenne ezzel baj, csak sok a szaladás, kiköpöd a tüdődet nap végére. Irigyeltem a taxisokat, hogy ők egész nap az autóban ülnek, nem szaladgálnak, és többet keresnek.

De friss jogsival tényleg nem ajánlott.

2016. szept. 13. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!