Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 28 évesen idős vagyok gyakorno...

28 évesen idős vagyok gyakornoknak?

Figyelt kérdés
Eddig csak adminisztrációs munkákat csináltam, és szeretnék valami másba is beletanulni viszont nincs szakmai tapasztalatom. Gyakornokoknak nem kell előzetes tudás. szerintetek jelentkezzek gyakornoknak céghez?
2016. júl. 6. 07:37
 1/3 anonim ***** válasza:

"Gyakornokoknak nem kell előzetes tudás."


Nem kell, csak a szakmai tapasztalat előny és ha a többi jelöltnek van, akkor őket veszik fel. 95%-ban pedig nappali tagozatos jogviszony kell hozzá. És itt még nincs vége. Van ahol kikötik, hogy az egyetem várható elvégzéséig még 1-1,5 évnek kell hátra lennie.

2016. júl. 6. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Csatlakoznék az első válaszadóhoz: nálunk (gyógyszeripari multi) csak és kizárólag nappalis diákokat veszünk fel gyakornoki munkára és lehetőleg olyat, aki az adott állásnak megfelelő végzettséget fog szerezni 1-2 éven belül. Szerintem nem a 28 évvel van a gond, önmagában még nem számítanál idősnek vele, viszont ha nincs tudás és/vagy tapasztalat, plusz egy nappali tagozatos jogviszony a jelentkezésed mögött, akkor esélytelen, hogy felvegyenek.


Adminisztráció és adminisztárció között is óriási a különbség: miért nem jelentkezel inkább egy szakértői asszisztensi állásra? Ezeket időnként többféle munkaterületen ki szokták írni (logisztika, jog, törzskönyvezés, minőségbiztosítás, stb.) és nálunk pl. magabiztos nyelvtudást, precíz munkavégzést várunk el, adminisztratív tapasztalat előny. És fizetésben is sokkal többet kapnak, mint egy gyakornok :)

2016. júl. 6. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Levelezon tanulok. Az asszisztensi poziciokkal csak az a gond, hogy latjak az adminisztrativ munkatapasztalataim, es mar csakis adminisztrativ munkakat adnak. Ahol most vagyok ott is elvileg gyakorlatias egyeb feladatokba tanultam volna bele, de nem engedtek, mert az adminisztraciot valakinek el kellett vegezni.
2016. júl. 6. 09:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!