Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A felmondási időt le kell...

A felmondási időt le kell dolgoznom ha én mondok fel? Mi van ha kifizetem? Úgyis ezzel fenyegetnek –kártérítés! El kell fogadniuk ha én fizetek?

Figyelt kérdés

Ha én mondok fel a cég ragaszkodik a felmondási időhöz. Kérdezem mi van akkor ha szarok az egészre és nem megyek be? A válasz: akkor kártérítésként perelhető az adott havi bér tőlem.

Elébe mehetek az egésznek?

Mi van akkor ha én azt mondom: itt a felmondásom, nem megyek be egy napot se többet, itt a havi fizum amit kártérítésként fizetnék, nesze itt a boríték-ne is lássuk egymást többet? Ide a kilépő papírokat és csá?

Ezt így el kell fogadniuk?

Hiszen arról szól az egész hogy felmondási idő és ha nem… akkor majd bíróság és kártérítés? Mi van ha elébe megyek? Mennyi kár ért téged kedves cég? Az egy havi munkabérem amit a bíróság is megítélne ha perre mennél? Ha itt a pénz előre és ne is lássuk egymást többet.

Ez működik?


2016. júl. 7. 12:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
57%

Egyrészt a legtöbbször ez csak üres fenyegetőzés, és 99%-ban nem lesz ebből per meg bíróság.


A baj az, hogy ha mégis perre menne a munkáltató, akkor nem egyszerűen a béredet követelheti, hanem azt a kárt, amit okoztál nekik azzal, hogy nem mentél be.

Ez pedig, ha bizonyítani tudják, akkor nem egy 80-100 ezres összeg lesz, hanem pl. sok kiesett megrendelés, vagy a hiányod miatt nem teljesített szolgáltatások, stb.

Ez akár milliós kár is lehet, ha bebizonyítják.

Attól függ, hogy mi is a pontos munkaköröd.

Ha egy nagy gyárban 20 targoncás van, és te kliesel, akkor nem tudja bebizonyítani, hogy miattad keletkezett kára, mert pótolható vagy.

De ha egy szálloda szobafoglalását egyedül kezeled, és nem igazolod vissza a foglalásokat, aminek nyoma marad, ezáltal a szálloda elesik 5 millió ft bevételtől, akkor azt rád verhetik.

A felmondási idő jelen esetben arra szolgálna, hogy betanítsd az utódod.


Bár lesz, aki azt fogja mondani, hogy nem korrekt, de hát a munkáltató sem korrekt sokszor: szóval mi lenne, ha beadnád a felmondásod, letisztáznátok a felmondási időt, és elmennél táppénzre?

A háziorvosod kiírna? Mondjuk neki azt sem kell tudnia, hogy felmondtál.


A másik, hogy van-e kártyás beléptető rendszer, vagy kamera? Bemész, és nem csinálsz semmit. Gondolom, oka van annak, hogy ilyen gyorsan le akarsz lépni. Az is bosszantó lenne nekik, hogy ott vagy, de tojsz az utasításokra. És akkor mit tudnak csinálni, ha nem teljesíted a parancsot? Kirúgnak? :D

(Ez akkor nem jó megoldás, ha épp egy másik munkahely miatt akarsz gyorsan megpattanni.)

2016. júl. 7. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
61%

"A baj az, hogy ha mégis perre menne a munkáltató, akkor nem egyszerűen a béredet követelheti, hanem azt a kárt, amit okoztál nekik azzal, hogy nem mentél be.

Ez pedig, ha bizonyítani tudják, akkor nem egy 80-100 ezres összeg lesz, hanem pl. sok kiesett megrendelés, vagy a hiányod miatt nem teljesített szolgáltatások, stb.

Ez akár milliós kár is lehet, ha bebizonyítják.

Attól függ, hogy mi is a pontos munkaköröd.

....

A felmondási idő jelen esetben arra szolgálna, hogy betanítsd az utódod."


Pontosan én is ezt akartam írni, csak első válaszoló megelőzött. :-)

2016. júl. 7. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
78%

"+A válasz: akkor kártérítésként perelhető az adott havi bér tőlem. "


Nem a béred perelhető kártérítésként, hanem a kiesett munkád által okozott kár. Ha pl. üzletkötő vagy, cseszel elmenni egy fontos tárgyalásra és ezen bukik a cég egy 20 milliós megrendelést akkor az.

2016. júl. 7. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

És ha én egy szalagember vagyok egy minimálbéres átlagsenki?

Mint ahogy tényleg az vagyok? bizt őr.

olyan ember akinek 1 órán belül 10 másikat állítanak a helyére?

2016. júl. 7. 17:38
 5/12 anonim ***** válasza:
Hát akkor 99% az esély rá, hogy semmi sem történik. De ha merő rosszindulatból mégis történik és azt mondják, hogy pl. kötbérezte őket x millió forintra a cég, amit őrizni kellett volna szerződés szerint azt simán behajtják rajtad.
2016. júl. 7. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Azért a bíróságot nem lehet így megvezetni, hogy azt mondják, őrizni kellett volna, mert valami történhetett VOLNA.

Bíróságon, perben, jogban nincs HA, nincs VOLNA.

A bíróság meg fogja kérdezni, hogy történt-e káresemény, ami a biztonsági őr hiányának róható fel.

Van-e anyagi kár, vagy bármi más.

Annyit mondani, hogy "hát, ott kellett volna lennie", ezt nem fogják megtenni, mert körberöhögik őket.

Valószínüleg csak arcoskodnak, fenyegetőznek, és nem lesz ebből semmi.

POnt a biztonsági őrök azok, akik legtöbbször feketén vagy szürkén dolgoznak, és lehúzzák őket mindenféle módon.

A szalagmunkás meg nem az a kategória, aki miatt hirtelen több milliós kár keletkezik. Vagy nagyon durván bizonyítani kell.

2016. júl. 8. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

6-os, azért nem olyan nehéz ezt bizonyítani.


Előveszik a szerződésüket, aztán ha van benne kötbér már kész is a bizonyítás. A haverrel meg megegyeznek, hogy amint szerencsétlenen sikerült behajtani feleznek rajta.


Egy gyári szallagmunkásnál is előfordulhat ilyesmi. Pl. ahol én melóztam ha egy gép leállni kényszerül, mert nem jelenik meg a kezelője az óránként ~5 millió forint bukó. Behozni lehetetlen, mert kb. 23 óra 55 percre van ütemezve a napi termelés.


Nem azt mondom, hogy ez egy gyakori eset, de nem túl nehéz bizonyítani, ha valóban kér éri a céget.

2016. júl. 8. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

" ha valóban kér éri a céget."


Na ez az! Ha VALÓBAN!!

De ha csak kamu az egész hogy melósjózsit szívassuk akkor?

Mert ki ne derüljön még a végén hogy rajtam a névtelen zéró végzettségű betanított melósjózsin múlik a cég élete mert csak én rendelkezem olyan szaktudással amivel senki széles e földön.

2016. júl. 8. 18:39
 9/12 A kérdező kommentje:

"aztán ha van benne kötbér már kész is a bizonyítás. "


Na hát az én szerződésemben aztán semmi nincs. Személyes adatok munkakör két szóval megnevezve alapbér szabi és ennyi.

2016. júl. 8. 18:41
 10/12 anonim ***** válasza:

A biztonsági őr valamire vigyáz, ha jól tudom :-)

Ha a céged azt állítja, hogy nem tudott hirtelen leakasztani helyetted valakit és az adott objektumot nem őrzi senki, amikor Te lettél beosztva,s ezalatt történik lopás, betörés, akármi - máris bizonyítható a kár.

Szerintem...

2016. júl. 8. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!