Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Érdemes hajón dolgozni?

Érdemes hajón dolgozni?

Figyelt kérdés

Szeretnék elvégezni egy hajópincér tanfolyamot, ahol a sikeres vizsga letétele után munkát biztosítanak mindenkinek valamely óceánjáró hajón.

Már a kezdő fizetés igencsak kecsegtető, 300E ft, így gondolkodás nélkül mennék, mert nem köt ide semmi.

De a környezetem óva int ettől, szerintük nem bírnám, túl nagy a hajtás, frusztráló lehet "bezárva" lenni, és szenvednék. Úgy gondolják, nem bírnám, mivel lelkileg labilis vagyok. Vagyis voltam, szerintem már jól vagyok. De kicsit elbizonytalanított, hogy mindenki le akar beszélni, és én is kételkedni kezdtem magamban. Pedig úgy gondoltam, ez a fizetés engem eléggé motivál ahhoz, hogy bármit kibírjak, bármi is vár rám ott.

Tudom milyen keményen dolgozni. Este éjszakai műszakban jártam dolgozni, ahogy végeztem, egyből suliba. Olykor 12 óráztam is. Sokszor előfordult, hogy 35-40 órákat nem aludtam, mert az iskola és a gyár folyamatosan váltogatták egymást.

Így úgy gondoltam, a hajót is kibírnám. De nem tudom, mi várna ott rám.

Mire lehet ott számítani? Tényleg annyira szörnyű lehet?


Igazából amitől félek, az a számolás. Mindig utáltam a matekot, a legegyszerűbb részeit is képtelen voltam felfogni. Mivel végigszenvedtem az iskolát, és a tanáraim is folyton szivattak (egy időben már azt sem tudtam eldönteni, hogy a matek miatt utálom a tanárt, vagy a tanár miatt a matekot), a számok olyan mumusok lettek az életemben, hogy egyszerűen rettegek tőlük. De olyan szinten, hogy a legközelebbi hozzámtartozóim szülinapját sem bírom megjegyezni. Így annyitól félek igazából, hogy pincérként majd fejben kell számolnom, ráadásul idegen pénznemmel.


Ez a félelmem valós, vagy ilyentől nem kell tartanom?


Azok alapján amiket leírtam magamról,mit gondoltok, nekem érdemes belevágnom ebbe egyedül?



2016. júl. 8. 21:07
 1/7 A kérdező kommentje:
21/L
2016. júl. 8. 21:11
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Érdemes elolvasni olyan emberek véleményét, akik már túl vannak ilyenen. Például a Határátkelő blogon több ilyen cikk is megjelent. Hátha sikerül belőle valami fontosan leszűrni... Linkelet párat, de van több is, szemezgess bátran:

[link]

[link]

[link]

2016. júl. 8. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

*hozzátartozóim


Azt, hogy kell-e ettől félnem, úgy értem, hogy talán nem is kell majd fejben számolni. Lehet számológépet használni, esetleg lehet ott pénztárgép, vagy egy óceánjárón talán van főpincér, és nála fizetnek majd, nem?

2016. júl. 8. 21:18
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2016. júl. 8. 21:19
 5/7 anonim válasza:
100%
Szia! Nem kell semmit szamolnod. Eloszor is, a vendegeknek az etkezes ingyenes ezeken a hajokon. Az ar tartalmazza az etkezest. Persze van aki valami kulonlegeset rendelne, akkor sincs problema. Tudod, a hajon a vendegek egy kartyat kapnak, amit a recepcion tudnak penzzel feltolteni. Ezzel a kartyaval vasarolnak mindent a hajon. Vasarol egy koktelt peldaul, a bar felszolgalo lehuzza a kartyat es ennyi az egesz. A modern vilagban mar szamolnod sem kell. A gepek megteszik helyetted.
2016. júl. 10. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Hú de jó, megnyugtattál, köszi!! :)
2016. júl. 10. 10:52
 7/7 anonim válasza:
Nincsmit, én is 21 vagyok és agusztusban megyek ha minden igaz. Eddig folyami hajón dolgoztam, ott azért kicsit más volt a rendszer. :)
2016. júl. 19. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!