Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Akik diplomás munkanélküliek,...

Akik diplomás munkanélküliek, azok miért néztek annak idején utána, hogy melyek a hiányszakmák?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 15. 13:58
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
35%

egy kicsi részük talán utánanézett és akkor még jó szakma volt, most már nem.


de a többségük nem akart dolgozni, csak az időt húzni a suliban, illetve nem gondolkodtam előre.


pl ilyen a közgáz suli. most is ész nélkül mennek oda, miközben a kutyának sem kellenek a legtöbben.

2010. ápr. 15. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Ez így van. Közgazdászból is csak azok tudnak elhelyezkedni, akik már ott is kiemelkedő teljesítmény nyújtottak.

De akár itt vannak a tanárok és tanítók. Még mindig rengetegen diplomáznak le, pedig a gyerek is egyre kevesebb. Lassan már 10 gyerekkel indítanak osztályt.

2010. ápr. 15. 14:23
 3/19 anonim ***** válasza:
Nem mehet mindenki mérnöknek, meg informatikusnak :) Én sem hiányszakmát tanultam (szociológia diploma) mégis előbb volt állásom, minthogy kezemben lett volna a diplomám. Attól függ, ha valaki államvizsga után kapcsol és kezd el nézelődni az meg is érdemli. Én már harmadévtől végig dolgoztam a suli mellett. Ezért is vettek fel ide is, ahol most dolgozom, mert a diploma mellé már volt pár év szakmai tapasztalatom is.
2010. ápr. 15. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

tanár az más, belőlük speciel hiány van, illetve nem minden szakból persze. a probléma az,hogy ki akarja a mai neveletlen kölyköket tanítani?


ez nem úgy megy, hogy "nem lehet mindenki..."


az lesz az ember aminek tanul. ő választja.

sokan inkább a bulizást és a lógást választják és amikor vége, akkor ott állnak egy szaros papírral amivel semmit nem érnek.

2010. ápr. 15. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
"kiemelkedő" ezt inkább úgy mondanám hogy akiket érdekel. mert lehet hogy valaki nem a legjobb, de ha érdekli a téma akkor fog találni munkát mert ez neki a hivatása.
2010. ápr. 15. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

a statisztikák szerint piacképes a diplomám, sok helyre kell a közgazdász, mindig el tudnak helyezkedni

csak én nem dolgoztam még közgazdászként

nem mindig a piacképesség szerint van munkád, vagy nincs

szerintem a legfontosabb a kapcsolatok, protekció, vagy referencia

2010. ápr. 15. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

referencia VAGY kapcsolatok.


referenciáid csak akkor lesznek a suli végére, ha a szabadidődben ügyködsz.


webfejlesztőként lapokat csinálsz akár maszekban, vagy programot írsz.


ha valami közgézféle szakmán vagy, akkor kutatsz, cikkeket, tanulmányokat, stb írsz, amit valahol esetleg publikálnak, vagy valahova bekéred magad heti 1-2napra gyakornoknak, stb.


minden megoldható de a többség lusta ehhez, eszébe se jut, vagy nem érdekli, vagy nem talpraesett illetve inkább mással tölti a szabadidejét.

2010. ápr. 15. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Én utána néztem, hogy melyek a hiányszakmák, s akkor még nem úgy nézett ki, hogy a tanárra nem lesz szükség. (közgazdasági szakközépbe jártam, de nem akartam közgazdász lenni)

Viszont nem a legtökéletesebben választottam meg a szakpáromat, így csak egyszakosnak számítok. Próbáltam már a fősuli alatt is álláshoz jutni, be is segítettem ide-oda, most jelenleg (3 év óraadói állás után) még sincs állásom.


Én speciel szeretném a mai gyerkőcöket tanítani, még ha elevenek is. De nincs rá lehetőség, de nem adom fel és keresem!


Bár, ha szeptembertől ismételten nem találok semmit, akkor másfelé kell nézelődnöm.Pedig egész életemben arra vágytam, hogy tanítsak és gyerekek között legyek.

2010. ápr. 15. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

nem az a baj, hogy elevenek, hanem az, hogy tuskók, parasztok. minden napra jut egy olyan hír, hogy egy diák nekiment egy tanárnak, megverte, stb...


amúgy neked azt tudom javasolni amit fent írtam. írjál tanulmányokat, publikálj, stb. azzal fejlődsz illetve ha valahova kikerülsz netre v újságba stb, akkor hírnevet szerzel, és több esélyed van jó melót találni, akár suliban is.

2010. ápr. 15. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

És akiknek diplomájuk van és munkanélküliek, azok el sem tudnak olyan munkát képzelni, ami kétkezi?

Posta, kereskedelem, szolgaáltatás stb.

Akkor inkább maradtok munkanélküliek és keseregtek, hogy milyen rossz nektek?

2010. ápr. 15. 17:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!