Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Vannak itt olyanok, akik...

Vannak itt olyanok, akik polgári jogi ügyekkel foglalkozó ügyvédi irodában gyakornokok?

Figyelt kérdés

Ha igen, légyszi írjanak nekem - itt is, vagy akár privát üzenetben. Jelentkeznék egy ilyen (részmunkaidős) állásra, de még soha nem dolgoztam ügyvédi irodában, és jó lenne tudni, mire számíthatok. Tegyük fel, hogy nem csak kávét főzni meg postára járni kell, hanem ennél komolyabb feladatokat is adnak. Egyébként természetesen az se biztos, hogy felvennének, most csak feltételesen beszélek róla, hogy mégis milyen lenne. Akinek vannak ezen a téren tapasztalatai, ossza meg velem legyen szíves. A követelmények közt - nem meglepő módon - a polgári jogi érdeklődés is szerepel. Na ezt mondjuk nem kifejezetten mondhatom el magamról, de nem hiszem, hogy ez megoldhatatlan akadály lenne.

Köszi előre is.



2016. júl. 11. 14:05
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
0%

Az ügyvédi irodákban olyan gyakornokok dolgoznak, amik már előtte elvégezték a jogi egyetemet, és a "kutyabőrt" is megkapták.

Mielőtt saját ügyvédi irodát nyithatnának, előtte kötelesek minimum 1 évet egy már régebb óta önállóan dolgozó ügyvéd mellett gyakornokként dolgozni.


Ha neked is meg van már a "kutyabőröd", vagyis már szakképzett jogász vagy, és kell a gyakorlat, akkor végig kilincselheted az ügyvédi irodákat, valamelyik talán-talán felvesz a kuli-munkára.

2016. júl. 11. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Nekem még nincs kutyabőröm. :D Most akkor már nem tudom, mire jelentkezhetek meg mire nem. Az oldalon, ahol a hirdetéseket néztem, ezek a kategóriák vannak:

- gyakornok

- ügyvédjelölt

- társult ügyvéd

- titkárnő / asszisztens


Na most ez alapján én azt feltételeztem, hogy a gyakornoki munkára már jelentkezhetek ezek közül. Akkor mire lehet? :D

2016. júl. 11. 14:31
 3/21 anonim ***** válasza:
40%
Hívd fel őket, és kérdezd meg tőlük, hogy milyen elvárásaik vannak akár a gyakornokkal, akár a titkárnővel/aszisztens munkakörre jelentkezőkkel szemben
2016. júl. 11. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Most már tényleg érdekelne, hogy akkor a gyakornok mit jelent... Én eddig úgy tudtam, hogy a gyakornok nem feltétlenül végzett jogászt jelent, hanem joghallgatót. És az ügyvédjelölt az, aki már végzett jogász.
2016. júl. 11. 15:04
 5/21 anonim ***** válasza:
0%
ha nem tudod a szakmai angolt tökéletesen akkor inkább most válts szakmát, még nem késő.
2016. júl. 11. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Ez hülyeség. De úgy látom, te se tudod, mi a különbség a gyakornok és az ügyvédjelölt között... :)
2016. júl. 11. 15:34
 7/21 anonim ***** válasza:
47%
de tudom, gyakornok = nem végzett, ügyvédjelölt = végzett jogász. Van ahol a gyakornokot is emberszámba veszik, volt egy ilyen évfolyamtársam, van ahol az ügyvédjelöltet se.
2016. júl. 11. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Na, jól van, mert az elején még nem úgy tűnt, mintha tudtad volna különbséget... :D

Amúgy meg nem kuli munkával meg negatívumokkal kell jönni - tipikus magyar mentalitás -, hanem inkább biztatni kell az embert, meg hasznos tanácsokkal ellátni. Nem tehetek róla, hogy még nincs kutyabőr, de azon vagyok, hogy legyen. Valami szakmai munka meg kell addig is, mert meg kell élni valamiből.

2016. júl. 12. 08:56
 9/21 anonim ***** válasza:
72%

Bocs, most látom, hogy más is 68%. Én az 5-7 voltam.


Hasznos tanácsot adtam, ha nem tudsz nagyon jól angolul vagy nincs ügyvéd ismerősöd, rokonod (amit feltételezek, ugyanis abban az esetben nem kérdeznéd ezt itt), akkor most válts. Voltam 1-2 ügyvédjelölti állásinterjún, tökéletes angol alap, s jó ha van másik nyelved is. (Alap mert rengetegen beszélnek és van választék jogászból, nem véletlen nem támogatják már államilag.) A legtöbb amit ajánlottak 117E nettó volt. Vannak felmérések, jogero.hu-n azt hiszem, ott lehet találni szélesebb körben végzett felméréseket, hogy mégis mennyit lehet keresni. Nekem szerencsém volt, sikerült elhelyezkednem egy amcsi cégnél, s jogi jellegű munkát végzek ennek többszöröséért. Volt egy két hónapos időszak amikor abból állt a napom, hogy bejöttem, kávéztam, másfél óránként lementem cigizni, indexet olvastam, stb, tehát untam magam, hasztalan voltam, és azt utálom, így megint munka után néztem, el is mentem megint állásinterjúkra; hasonló eredmény, 100-120k, mellé olyan juttatás, hogy "félig fizetik a lenti kondibérletet" (nem, ez nem vicc), cserébe 8-18 óráig, heti 50 óra munkaidő. Röhej. Jó itt nekem, inkább kitanulok másik szakmát.


Mellesleg, jogero.hu-nak van facebookos csoportja, jelentkezz oda. Naponta tesznek ki hirdetéseket. Érdemes meglesni, utánanézni, hogy kik hirdetnek, legtöbb esetben nem nehéz kitalálni. Ha van honlapja az irodának, 10-ből 8 esetben olyat látsz, hogy van 1-2 öregebb ügyvéd, körülötte 8-10 dekoratív fiatal ügyvédjelölt hölgy. Nem vitatom a hölgyek érdemeit, tuti van köztük tehetséges, elismerem, viszont ez a kép eléggé elveszi az amúgy lelkes jogász kedvét. Mellesleg utána az ember leteszi a szakvizsgát, s még mindig nem garantált a sikere, ugyanis az ügyvédek jelölteket keresnek, nem véletlenül. Amivel itt ki lehet törni az a nemzetközi iroda; és oda az angol minimum, ezért is írtam. A jelenlegi munkahelyemen volt egy lengyel hölgy aki ilyen irodában dolgozott, jelöltként 400 fölött keresett itt Mo-n, de annyira megutálta az egészet, a hajtást, a stresszt, azt hogy kihasználják ahol tudják, hogy otthagyta a francba, főleg azért, mert azt látta, hogy a nem vezető ügyvédek is agyonhajszolják magukat, betegek, kapcsolataik tropára mentek, ezért úgy döntött, hogy neki ez nem kell. Farkastörvények uralkodnak, s ez kifejezetten igaz a végzett jogászokra; amikor végzel majd büszke leszel magadra, hogy de okos vagy, meg dr. meg minden, de az igazi harc csak akkor fog kezdődni.


Sok sikert!

2016. júl. 12. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

A gyakornok egy ügyvédi irodában a jogi egyetemi hallgatót jelenti.

(Ügyvédjelölt pedig, aki már végzett az egyetemen.)


Az utcáról nem lehet gyakornoknak jelentkezni, ne nevettesd ki magad, kifejezetten egyetemisták állása ez. Általában el is várják, hogy már legalább másod- vagy harmadéves legyen az illető, hogy valamit tudjon is a dolgokról.


Amit te tudnál csinálni azt adminisztratív munkakörnek, vagy asszisztensnek nevezik.

2016. júl. 12. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!