Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Vannak itt olyanok, akik...

Vannak itt olyanok, akik polgári jogi ügyekkel foglalkozó ügyvédi irodában gyakornokok?

Figyelt kérdés

Ha igen, légyszi írjanak nekem - itt is, vagy akár privát üzenetben. Jelentkeznék egy ilyen (részmunkaidős) állásra, de még soha nem dolgoztam ügyvédi irodában, és jó lenne tudni, mire számíthatok. Tegyük fel, hogy nem csak kávét főzni meg postára járni kell, hanem ennél komolyabb feladatokat is adnak. Egyébként természetesen az se biztos, hogy felvennének, most csak feltételesen beszélek róla, hogy mégis milyen lenne. Akinek vannak ezen a téren tapasztalatai, ossza meg velem legyen szíves. A követelmények közt - nem meglepő módon - a polgári jogi érdeklődés is szerepel. Na ezt mondjuk nem kifejezetten mondhatom el magamról, de nem hiszem, hogy ez megoldhatatlan akadály lenne.

Köszi előre is.



2016. júl. 11. 14:05
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
10-es, valamit eléggé benéztél, nyilván nem az utcáról jelentkezik ilyenre senki... Joghallgató vagyok.
2016. júl. 13. 06:48
 12/21 anonim ***** válasza:
46%

Már ne haragudj kérdező, de a feltett kérdésedhez fűzött kommentből egyáltalán nem derül az ki, hogy jelenleg a jogi egyetemen tanulsz.

Sőt:


"A követelmények közt - nem meglepő módon - a polgári jogi érdeklődés is szerepel. Na ezt mondjuk nem kifejezetten mondhatom el magamról, de nem hiszem, hogy ez megoldhatatlan akadály lenne."


Szóval kár a 10-es hozzászólót leoltanod.

2016. júl. 13. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Ez nem leoltás volt. Most már mindenesetre kiderült. :) Az idézett rész természetesen arra utalt, hogy vannak olyan tárgyak, amik a polgári jognál jobban érdekelnek. Nem azt mondom, hogy nem érdekel, de nem az első számú érdeklődési terület.
2016. júl. 13. 07:29
 14/21 anonim ***** válasza:
57%
Számomra sem derült ki, hogy joghallgató lennél, már csak az alap-hozzáállásodból sem... de bocsánat, akkor próbáld meg. Jelentkezz, aztán kiderül.
2016. júl. 13. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

Semmi gond, félreértettük egymást, van ilyen.


Mi a gondod az "alap-hozzáállással"?

2016. júl. 13. 07:45
 16/21 anonim ***** válasza:
35%
hagyd ott az egyetemet úgyis csóró rabszolga leszel a szakmában
2016. júl. 15. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
41%

- "A követelmények közt - nem meglepő módon - a polgári jogi érdeklődés is szerepel. Na ezt mondjuk nem kifejezetten mondhatom el magamról, de nem hiszem, hogy ez megoldhatatlan akadály lenne."


- "Nem tehetek róla, hogy még nincs kutyabőr, de azon vagyok, hogy legyen. Valami szakmai munka meg kell addig is, mert meg kell élni valamiből. "


- "Az idézett rész természetesen arra utalt, hogy vannak olyan tárgyak, amik a polgári jognál jobban érdekelnek. Nem azt mondom, hogy nem érdekel, de nem az első számú érdeklődési terület."


Valóban ott kellene hagynod ezt az egyetemet, és azt kellene tanulnod, arra kellene időt, energiát fordítanod, ami valójában érdekel.

Bár még mindig nem vagyok meggyőzve arról, hogy te valóban joghallgató vagy.


Ha nem érdekel a polgári jog, az meg fog látszani az ügyvédi pályafutásodon, az elvesztett-megnyert perek arányán...

Sohasem fogsz tudni megélni jogászként, mert a munkánkban a valódi siker kulcsa a belső ösztönzésben rejlik. Kár ezen az egyetemen koptatnod a padot!

2016. júl. 16. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
71%

Igazából, egész egyszerűen nem nagyon megfelelő a hozzáállásod az egész jogi szakmához, mert nem érzem - legalábbis az írásod alapján -, hogy ténylegesen érdekelne a dolog.

Ahhoz pedig elég nehéz és hosszú a tanulási időszak, hogy valaki csak kényszerből csinálja.


De nem ismerlek, lehet, hogy nem megfelelő a benyomásom.

2016. júl. 16. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim válasza:
80%
Kedves kérdező, sikeresen kifogtál néhány gyökeret, akiknek nem sok örömük lehet az életben, így hát veled élcelődnek. Tisztelet a kivételnek persze, de a 16. és 17. ritka nagy f***kalap lehet. Főleg az utóbbi. Szerintem válaszra se méltasd őket. Egyébként honnan tudjátok, nagyokosok, hogy ügyvéd akar lenni...? Mondta egy szóval is? Nem. És az nem érv, hogy irodába menne gyakornoknak. Nekem is van nem egy évfolyamtársam, aki nem ügyvédnek készül, mégis irodába ment gyakornoknak. Van ilyen. Az meg, kedves (akarom mondani kedvesnek legkevésbé se nevezhető) 17., hogy te miről vagy meggyőződve meg miről nem, senkit nem érdekel. Kárnak meg nem a padkoptatás kár, hanem az, hogy itt rontod a levegőt a kifogástalan stílusoddal.
2016. júl. 16. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
0%
Kicsit fura volt, mikor a kétdiplomás, korábbról máshonnan is gyakorlattal rendelkező jelölt kollégát a GYED-ről betipegő "ügyvédnő" per "jogi kifutófiú" emlegette.
2016. aug. 1. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!