Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Érdemes fejvadász céget megbízni?

Érdemes fejvadász céget megbízni?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy elég speciális szakterületen elhelyezkedni. Képesítésem van hozzá, de nem én vagyok az ideális jelölt, mert kihagytam 5 évet, és a másik szakmámmal foglalkoztam. Idén kezdtem újra az "egyik" szakmámban, próbaidőn vagyok egy olyan állásban, ami nem kimondottan az, ami érdekel, és emiatt hamarosan ott is fogom hagyni. Álláshirdetéseket nem találok szinte semmit ezen a szakterületen, úgy tűnik, hogy céges környezetben nem nagyon foglalkoznak vele, inkább phd valamelyik egyetemen, ami szóba jöhet. Szerintetek érdemes lehet mégis megbízni egy fejvadász céget, hogy találjon nekem munkát?

2016. júl. 11. 21:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
76%
Konkrétan milyen szakmáról, szakterületről beszélünk?
2016. júl. 11. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Itt van némi félreértés: a fejvadász cégeknek keres szakembert, nem Neked munkát.
2016. júl. 12. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszi, tényleg igazad van! Legalább ez is tisztázódott. Ahogy nézem bizonyos személyzeti tanácsadós cégeknél azért van némi segítség, ha az ember el akar helyezkedni, de nagyon nem olyan témakörök tartoznak a fő profiljukba, mint amiben én jártas vagyok.
2016. júl. 12. 15:59
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Persze, segítenek néha, hiszen mindenkinek érdeke, hogy találj munkát, és van hogy megnézik, tudnak-e az embernek másik pozíciót megajánlani. Javaslom, hogy a profession.hu regisztrálj mindenképpen, mert sok HR cég kutat abban. Meg egy kicsit olvasgass utána, hogy mik a lehetőségek, mit várnak el stb. Érdemes lehet megírnod, hogy pontosan mi a szakmád, hátha vkinek lesz ötlete.
2016. júl. 12. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Kétlem, hogy a profession vagy bármelyik állásközvetítő oldal tudna segíteni, nem láttam semmi ilyen jellegű állást náluk. Konkrétan immunológiai kutatással szeretnék foglalkozni biomérnökként, azon belül is citokin hálózattal vagy limfocitákkal.


Nekem eddig az jött le az eddigiek alapján, hogy vagy állami laborban leszek tudományos segédmunkatárs, vagy cégnél kutató. Egyiket sem egyszerű elcsípni. Laborba, és sok céghez is csak állami ösztöndíjas PhD hallgatóként szeretik felvenni az embert, mert akkor nem kell neki fizetni, vagy sokkal kevesebbet kell, mint egy normál alkalmazottnak. Nekem állami ösztöndíjra nincs esélyem az 5 év kihagyásom miatt, úgyhogy csak rendes normál alkalmazottként tudnék PhD-zni, ha fizetném mellette a doktori iskolának a tandíjat, ami gondolom nem kevés lehet.


Egyelőre annyit tudok tenni, hogy csinálok listát a cégekről, laborokról, aztán kérdezősködök időről időre, hogy hol mivel foglalkoznak, és hogy van e állás.

2016. júl. 13. 16:59
 6/11 Kónya Ágnes ***** válasza:
100%

Érdemes lenne olyan emberekkel felvenned a kapcsolatot (telefonon, személyesen, e-mail-ben, közösségi portálokon keresztül), akik azon a szakterületen tevékenykednek, ahova szeretnél bekerülni. Tőlük sok mindent megtudhatsz, hogy ez az iparág milyen, milyen emberekre van szükség, milyen képzettségek szükségesek, ha valaki ezen a területen akar dolgozni és hogyan tudsz bekerülni.


Ráadásul, ha az újonnan megszerzett kapcsolataidat nem hanyagolod el, akkor arra is nagy az esély, hogy rajtuk keresztül kapj munkát az új területen. De óva intelek attól, hogy állásért könyörögj, inkább az legyen a célod, hogy minél több információt begyűjts.

2016. júl. 14. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszi! Hát igen, először én is úgy gondoltam, hogy célszerű információt gyűjteni. Mondjuk először én cégekről, intézetekről, doktori iskolákról, lehetséges témavezetőkről gyűjtök infot. Nem tudom, hogy így konzultálni a szakmáról hol lehet egyáltalán. Lehet, hogy vannak szakmai fórumok, körülnézek. Elméletileg linkedin-en lehet, hogy van ilyen feature, de az meg talán inkább angol nyelven folyik, és nemzetközi, nem pedig a magyar viszonyokat tükrözi. Tulképp nekem jó kint is, bár nem mindegy, hogy melyik országban.
2016. júl. 15. 19:08
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Huh, valóban elég speciális a dolog. Jó ötlet, amit írtál, hogy megszerezni az összes ezzel foglalkozó állami és vagy magáncég elérhetőségeit és elküldeni nekik egy bemutatkozót cv-vel. Plusz nézelődni az oldalaikon a Karrier menüpontoknál.


A LinkedIn nagyon jó ötlet, ott fel is tudod venni az ilyen emberekkel a kapcsolatot. Jelöld be őket, írj nekik. Itt olyanokkal is kapcsolatba tudsz lépni, akik ilyen területen dolgoznak (mint ahogy írta az egyik kommentelő).


Javasolnám még az egyetemed is, felkeresni a volt tanáraid, hogy segítsenek. Tudom, hogy pl. vannak cégek, akik szerződésben vannak egyetemekkel, hogy a végzősök hozzájuk menjenek dolgozni.


Esetleg jó ötlet lehet az állásbörzék, ott személyesen tudsz találkozni cégekkel.


A [link] nézted már? Ott állami cégek hirdetnek, ezeket pl. nem nagyon látom a szokásos állásos oldalakon.


A profession.hu-ra azért gondolnám a felregisztrálást, mert egyrészt eggyel több fórumon megtalálható vagy, másrészt, lehet, fejvadász cég pont azon találna meg. Mi kerestünk anno azt hiszem talán biológust profession-on és találtunk is :)

2016. júl. 16. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Szia!


Köszi a linket, tényleg van 1-2 biomérnök állás rajta. Nem pont olyan, amire én hajtok, de azért azok is érdekesek.


Azért ódzkodok az álláskereső oldalaktól, mert ha beleírom az önéletrajzomba, hogy értek az informatikához, akkor elkezdenek infos állásokkal bombázni, amik jelenleg nagyon nem érdekelnek. Ha viszont nem írom bele, akkor meg kimarad egy olyan dolog, ami bármilyen álláskeresésnél nagyon nagy előnyt jelent. Legalábbis a mostani labordiagnosztikás állásom is részben ezért kaptam meg, mert nincs a laborban, aki értene az informatikához, és kommunikálni tudná az informatikusok felé, hogy mi a gond.

2016. júl. 17. 08:39
 10/11 anonim ***** válasza:
Hát, én nem hiszem, hogy olyan sok állásajánlattal bombáznának majd az infós tapasztalataid miatt, hogy egy jó állás reményében ezt ne bírd elviselni. :) ;)
2016. júl. 17. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!