Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A bértábla alapján fizetett...

A bértábla alapján fizetett alkalmazottak esetében a besorolás alapja mindig a munkakör betöltéséhez szükséges végzettség? Hiába van magasabb akkor se ezt veszik figyelembe?

Figyelt kérdés

Ugye adott munkakörhöz a jogszabály előír végzettséget. Akinek ez nincs az nem töltheti be az állást.

De mi van ha valakinek adott végzettsége van ami „szakterületi „ és ráadásul magasabb szintű mint amit kérnek?

Pl ha középfokú pénzügyi végzettség elég az álláshoz (ld érettségire épülő OKJ) és valakinek pénzügyi-számviteli jellegű diplomája van?

Mi lesz a besorolás alapja? A közép vagy a felsőfokú végzettség?


Mert az oké hogy ha pénzügyi középfok kell akkor nekem hiába van felsőfokú nem pénzügyi (pl mittomén teológia) nem tölthetem be az állást.


2016. júl. 16. 19:52
 1/5 anonim ***** válasza:
Változó. Van hogy középfokú és felsőfokú végzettséggel is be lehet tölteni az állást és a magasabb bért adják, van hogy középfokú végzettséget írnak elő és az is ennek megfelelően kapna fizetést akinek felsőfokú végzettsége van. 95%-ban az utóbbi a jellemző.
2016. júl. 16. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

"és a magasabb bért adják"


Szerintem az intézmények a lehető "legjobb gazdáskodásra törekednek vagyis az az érdekük minél kevsebb pénzt adjanak ki.

És miért fizetnének többet ha fizethetnek kevesebbet?



De hogy bonyolítsuk: mi van akkor ha én jelentkezem egy oylan állásra amihez adott középfokú szakképzettség kell-OKJ.

nekem az nincs.

Viszont vagy egy totál azonos területen szerzett diplomám.

Hova sorolnak be?


Az alacsonyabbhoz? Hát ahhoz elvileg nem sorolhatnak mert olyan papíron nekem nincs is.

Nem írhatják be hogy végzettség érettségi + OKJ agyis közép, mert nincs okj szakképzettségem.

De van egy diploma az okj-vel azonos szakterületről.


Akkor?

2016. júl. 16. 20:11
 3/5 anonim ***** válasza:
Mi az az azonos terület? Ha mérlegképes OKJ kell nem fognak felvenni semmi mással, csak azzal. Pénzügy-számvitel diplomával se. Ha vámügyintéző OKJ vagy TB ügyintéző kell, dettó.
2016. júl. 16. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

""és a magasabb bért adják" Szerintem az intézmények a lehető "legjobb gazdáskodásra törekednek vagyis az az érdekük minél kevsebb pénzt adjanak.."



Az üzenet szövege: Konkrétan?



Konkrétan a bértábla nem egyetemi vagy főiskolai hanem csak középfokú kategóriájába sorolnak be.

Konkrétan.

2016. júl. 17. 09:15
 5/5 anonim ***** válasza:
Azt akartam kérdezni konkrétan milyen végzettségről beszélsz, amit kiemeltél azt csak a GYIK dobta fel, mert az volt az üzenet elején amit írtam.
2016. júl. 17. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!