Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Megéri-e Magyarországon...

Megéri-e Magyarországon gyógyszerésznek vagy orvoslátogatónak lenni?

Figyelt kérdés
2016. júl. 18. 21:05
 1/4 anonim ***** válasza:
78%
utóbbinak a bevételéből nagybátyám egész szép házat épített, szóval akkor jól ment, de ez volt már vagy 15 éve
2016. júl. 19. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
95%

Kolléganőm testvére most kapta kézhez a gyógyszerész diplomáját. Jelentkezett néhány gyógyszertárba, most volt az interjúkon. Mindenhova behívták, több helyre felvették. Mindenhol bruttó 300 ezer feletti kezdőfizetést ajánlottak, ami szerintem nem rossz. A hátránya, hogy rendszeresen van éjszakai ügyelet, meg hétvégi munka. Plusz, ami emberfüggő, de engem pl. nagyon zavarna, ha a munkám 80%-ában eladónőt kellene alakítanom, és az epres vitamin rágótablettát kínálgatni az embereknek. De ez csak én vagyok.


Meg egy gyógyszerész ugye nem csak gyógyszertárban dolgozhat.


Más: ismerősöm nagyszüleinek egy vidéki kisvárosban volt gyógyszertáruk (mindketten gyógyszerészek voltak). Abból eléggé szépen elvoltak, később eladták, most nyugdíjasként abból éldegélik az életüket, bőven az átlag nyugdíjas színvonal felett.

2016. júl. 19. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Meg.
2016. júl. 19. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
69%

Én úgy látom meg. Anyu gyógyszertárban dolgozik, egész nap talpon van, kiszolgálja a vevőket. 12 órás napra kap 9e-et nettóban, mint alkalmi munkavállaló (mivel nyugdíjas)


Míg ő dolgozik, addig a gyógyszerész az irodában videózik egész nap. 1 vevőt nem szolgál ki. 12 órás melójából kb fél óra a tényleges munka, amikor kell neki valamit keverni. felvesz 25ezer forintot nettóban.

2016. júl. 19. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!