Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Cipőboltokban - például; CCC,...

Cipőboltokban - például; CCC, Deichman, CCC - vásárláskor a pénzárnál lévő hölgyek/urak állandóan ráakarnak tukmálni a vásárlókra valami cuccot még, legyen az ápoló, vagy akármi. Ez miért van?

Figyelt kérdés

Ezen termékek eladásától több lesz a havi fizetésük? Szóval fix százalékot kapnak, ha eladnak valamit?


Konkrétan érdekel, hogy hasra ütés szerűen többet kapnak-e valamennyivel, vagy megvan határozva, hogy ezért a termékért ennyivel és ennyivel több jár.


Vagy simán a vezetőség cseszteti őket, mert ha nem fogynak, akkor megrovás, kirúgás jár?


Mert annyira aktívak szerencsétlenek....... Mindig ráakarnak tukmálni valamit a vásárlókra. Ha azt mondja az ember, hogy nem, akkor tovább, hogy betét, ilyen ápoló, olyan ápoló, krém, spray... És mindre azt mondja, hogy nem kell, akkor valamikor abba is hagyja. De nagyon próbálkoznak.


Tegnap reggel vettem egy cipőt, hát az előttem lévő csaj már mosolygott, az a tipikus Úristen, hova kerültem mosoly, hogy a pénztáros csaj már 5 cuccot próbált rásózni, miután mindig mondta, hogy nem kell semmi. CCC-ben történt ez az esemény, de mindenhol ez van.


Tehát hogy van ez? :D Mert baromi kínos. Engem nem zavar, vagy ilyesmi, én nem vagyok ilyen izé, csak őket sajnálom.



2016. júl. 19. 02:13
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Ajj, az egy CCC Humanic szeretett volna lenni! :( Ha látja modi, léci javítsa! :(
2016. júl. 19. 02:21
 2/11 anonim ***** válasza:
79%

Nem kapnak érte plusz pénzt. De mivel ELADÓK az a munkájuk, hogy ELADJANAK!


Megkapták utasításba, hogy minden vásárlónak ajánlani kell a termékeket - és ők végzik a munkájukat, ajánlják, kész.

2016. júl. 19. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Ez komoly? Jesszusom..... Ám akkor miért próbálkoznak ennyire durván?


Hiszen azzal is végezné ezt a baromságot, ha egy terméket megkérdezne és ennyi. Megkérdezte, letudva. De ezek nagyon ráakarnak sózni az emberre mindig valamit.

2016. júl. 19. 02:48
 4/11 A kérdező kommentje:
Legalább valami kis fos jutalékot sem kapnak, ha sikerül eladni azokat a termékeket?
2016. júl. 19. 03:24
 5/11 anonim ***** válasza:
62%
kérdező nagyon kisgyereknek tűnsz, megkérdezhetem a korodat?
2016. júl. 19. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
84%

Pontosan a vezetőség elvárása. Keresztértékesítésnek hívják, ha eladsz valakinek egy cipőt, akkor jogos a kérdés, hogy nincs e szüksége egy cipőkrémre. Ha eladsz egy biciklit valószínűleg rá tudod beszélni egy sisakra is...



Nem csak a cipőboltok csinálják de minden más hely, és természetesen a munkája végzéséért nem jár plusz pénz (esetleg év végén a bolt teljes forgalma alapján kap prémiumot), valamint azonnal sem rúgnak ki, ha nem adsz el 10 cipőkrémet is, de ha nem teszed fel a kérdést, ha meg sem próbálod, az azért szemet fog szúrni a vezetődnek (főleg, hogy sok esetben ott áll veled a pultban, mivel ilyen helyeken ha nincs más dolga, akkor az üzletvezető is kiszolgál, beáll kasszázni)

2016. júl. 19. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
58%

Ez velejárója a vásárlásnak. Ha olyan gyakran mész cipőt vásárolni, hogy ez idegesít, akkor jó dolgod van. :)

Engem a Sparban idegesít a Supershop iránti érdeklődés, de elég lerendezni azzal, hogy nincs.


Akiket tényleg kirúgnak, ha nem tukmálnak mindent, azok a postások a sorsjegyeikkel, egy időben még sajnáltam őket és vettem sorsjegyet, de mostanában annyiszor futottam bele, hogy amikor a dolgukat kéne végezni, akkor küldözgetnek egyik ablaktól a másikig (ilyenek pl., hogy a nagy borítékkal jelzett ablaknál nem kapni borítékot...) bezzeg a kuva sorsjegy az mindenhol ott van, azóta leálltam vele.

2016. júl. 19. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Valóban van ilyen mindenhol, de a Deichmannban már nekem is feltűnt, hogy nagyon durván nyomják.
2016. júl. 19. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Engem is főleg a postán tapasztalható falusi bazár jellegű állapotok zavarnak. Sorsjegy, csokoládé, könyv, dvd, plüssmackó esetleg? Nem, csak a rohadt csekkemet akarom befizetni, köszi.

De a múltkor a fickó elkezdte vizsgálgatni a bankkártyámat (!), majd közölte, hogy ez biztos jó drága lehet, ő tudna egy olcsóbb bankot. Hát a pofám leszakad.

2016. júl. 20. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

bennfentes infó a D-ből: igen, van jutalék a bolt havi bevétele után.

ápolószer: van egy céges elvárás, amit teljesíteni kell, ez százalékban van megadva. Vagyis az általad lekasszázott termékek összegének hány százalékának kell ápolószernek lennie. Ha ezt nem tudod elérni, akkor nyilván jön a "b..szogatás", vezetője válogatja, hogy mennyire és nyilván van ennek szankciója is. Szóval higgyétek el, nekünk se akkora öröm ajánlgatni, főleg ha sokadjára utasítják vissza a terméket és neked meg az pörög a fejedben, hogy a nap végére hogy fogod elérni a kívánt eredményt.

2016. júl. 20. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!