Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kötelezhet a cég ahol dolgozom...

Kötelezhet a cég ahol dolgozom, hogy megcsináljam más ember munkáját amíg ő táppénzen van? Ráadásul neki nagyobb a bére mert ő más munkakörben van. Ja és azokon a heteken az én kisebb béremet kapom. Ez legális? Megtehetik?

Figyelt kérdés
Nem sok egy évben de 3-5 hét mindig előfordul. Megteheti kérhetek ezekre a napokra valami pluszt vagy maradjak csendben?

#táppénz #munka #bérfeszültség #kötelezhetnek rá.
2016. júl. 23. 12:24
 1/8 anonim ***** válasza:
70%

Gondolom, ha te vagy szabin vagy táppénzen, a te munkádat is megcsinálja valaki, nem?

Normális helyen kisegítik, helyettesítik egymást a dolgozók, "kötelezés" nélkül is, kölcsönösségi alapon.

2016. júl. 23. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Jó fej vagy csak nem érted a lényeget. Vagyok én és a többiek egy munkakörben. Van egy illető egy másik munkakörben emelt bérezéssel. Ha ő táppénzen van engem küldenek addig belyette. Amíg én ott vagyok vagy én vagyok táppénzen addig helyettesít egy munkatársam akinek ugyanannyi a bére mint nekem. Nem egy a munkakör és a fizetés se. Ha úgy tetszik a felettesem munkáját végzem alacsonyabb bérért mint ő.
2016. júl. 23. 12:52
 3/8 belapus ***** válasza:
52%
Elvileg az általad aláírt munkaköri leírásban ezt szabályozzák.
2016. júl. 23. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
78%

Javaslom elolvasásra a munkakörtől eltérő foglalkoztatásról cikkeket, szabályokat.

Röviden: legális, de időkorláttal.

2016. júl. 23. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Megnézem Köszi a válaszokat.
2016. júl. 23. 13:36
 6/8 anonim ***** válasza:
37%

belapus:


munkaköri leírásban szabályozzák?

persze, egy részét a feladatoknak felsorolják, és az utolsó sor mindig valami olyasmi, hogy

"minden egyéb, amivel a felettes megbíz"


Gyakorlatilag mindenhol így működik.

4-5 embert helyettesítettem már, puffogtam, de senkit nem érdekelt.

Ha nem tetszik, biztos találnak valakit a helyedre, ahogy az enyémre is.

Gondolom ez nem olyan magas pozíció, ahol te osztod a lapokat.

Nem etikus, de ez kit érdekel?

Vagy tűrsz, vagy keresel mást.

De ha nem vagy magas pozícióban, akkor mindenhol ez lesz, nem tudod megváltoztatni.

2016. júl. 23. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Már január óta folyamatosan írod ki a kérdést, nem unod még?
2016. júl. 24. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Bár nem ismerem a kérdezőt, de szerintem több tízezer ember van ebben az országban, aki ugyanebben a cipőben jár.

Többek között én is.

És akár évek óta írhatnám, mert évek óta szivatnak ezzel.

Szóval attól, hogy visszatérő téma, még egyáltalán nem biztos, hogy ugyanaz az ember írja ki.

A kulcsszavak is ugyanazok, mivel ha valaki így jár, kb. ugyanazok a kérdések fogalmazódnak meg benne.

2016. júl. 25. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!