Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Létezik, hogy a munkáltatóm...

Létezik, hogy a munkáltatóm lelépett évekkel ezelőtt, mialatt én gyed-en voltam és most nem tudok hova fordulni. Egy könyvelő mondta: tényleg bemehetek töröltetni a munkaügyibe az eddigi munkahelyem, hogy tiszta lappal kezdhessek, dolgozni mehessek?

Figyelt kérdés

Számomra elég abszurd, hogy legyen ilyen opció... de nem szívesen csinálnék magamból h.lyét a munkaügyis előtt ezzel a kérdéssel.

Mivel nincsennek rendezve a papírjaink, így maximum részmunkában mehetnénk el dolgozni, ha lenne ilyen lehetőség helyben- mivel mindannyian kisgyerekes szülők vagyunk. Így sem Tb-, se nyugdíj... miután lejár a gyes/ gyás...

Egyikük aki szintén ebben a cipőben jár, a munkaügyi bíróságon sem járt sikerrel (3-4 évig folyamatosan járták a bíróságot)

Egy másik ismerősöm pedig fizetett egy ügyvédnek, aki olya papírokat adott neki, amit állítása szerint el kell fogadni a munkaügyi központnak, de nem így lett...



2016. júl. 28. 17:16
 1/5 anonim ***** válasza:

Olyan nincs, hogy lelépett, és sehol semmi nincs róla.

Ha a cég nem működik, annak is van nyoma, csődeljárás vagy jogutódlás vagy bármi más módon.


Elég kusza, amit leírtál, de egy munkaügyit és egy NAV ügyfélszolgálatot nyugodtan megejthetsz, hogy tisztán láss.

2016. júl. 28. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Először is a problémát szeretném megérteni. Mit akarsz töröltetni? Anélkül is mehetsz dolgozni.
2016. júl. 28. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Na pont azért nem megyek be megkérdezni ezt a mka.ügyibe, mert elég h.lyén hangzik amit írtam. És megfogalmazni sem tudom rendesen, mert elég ideges vagyok. Bocsánatot is kérek ezért!



Elég hosszú ideje megy már ez, anno a cég egy másik telephelyére írtam egy levelet, aminek a címét az E-cégjegyzékben néztem ki. Több mint egy éve amikor utoljára néztem, akkor volt hogy felszámolás alatt áll a cég.

Ennek ellenénre egy olyan papírt nem kapott senki, ami alapján mehetnének máshova.

Ugyanis én úgy tudom, és nem csak én, többen, hogy csak ha megvan egy úgynevezett kiléptető papír, ami igazolja, hogy az adott munkahelyen már nem állsz alkalmazásba, mehetsz főállásban máshová dolgozni.


Mivel a mai napig munkaviszonyom van a céggel, így a nyugdíjnál is ezt fogják nézni, amit ez a cég fizet utánam, és főállásban, tehát 8 órában nem mehetek máshova sem én, sem a többiek.


Két éve körül hallottam ezt, egy könyvelő mondta (de akkor nem jártam utána, mert nem volt aktuális, most viszont annak ellenére, hogy gy.n,támogatáson vagyok, szükséges lenne,hogy dolgozzak és csak olyan helyek jöhetnek szóba, amiket muszáj főállásban, minimum 8 órában vállalni... ), hogy ha bemegyek a munkaügyire, kérhetem, hogy töröljék a bázisból az "eddigi életemet" az előző , vagyis a papír szerint jelenlegi munkahelyemet, és így tiszta lappal, mintha most jöttem volna az iskolapadból regisztrálnak, segítenek munkát találni... a közmunka is jó lenne, nem érdekelne már...


Tehát a kérdés az volt, hogy van e ilyen, hogy bemegyek a munkaügyi központba és ott töröljenek, mintha "most mennék először" ?

mert így ha nem is kellene most sürgősben a munka, és a legkisebb gyermekem 8 éves koráig itthon lehetnék nyugodt szívvel, akkor utána mihez kezdek, hiszen ahhoz hogy nyugdíjam legyen, fizetnem kell a járulékot. Ahhoz, hogy tb-m legyen, fizetnem kell azt is... És saját zsebből a havi 6 ezret akkor sem fogom tudni kifizetni ahogy most sem tudnám, ha nem lennék anyaságin - vagyis ennek hívták egy időben, most nem tudom hogy mi a hivatalos neve.


Remélem, így sikerült érthetően leírnom, ha nem bocsi, kérdezzetek vissza, harmadjára csak sikerül....

2016. júl. 28. 18:49
 4/5 A kérdező kommentje:
Szerintem nincs ilyen, hogy töröljenek, akár könyvelő mondta, akár nem.... de gondoltam megkérdezem itt, anonimként. Bemenni egy ilyen kérdéssel nem merek, mert ha itt h.lyének néztek, nem zavar, de ha látom hogy h.lyének néznek és kinevetnek..
2016. júl. 28. 18:52
 5/5 anonim ***** válasza:

A munkaügyibe hiába mennél, nem jogosultak "törölni" a munkahelyed. Nem is fognak vele foglalkozni.


"Ugyanis én úgy tudom, és nem csak én, többen, hogy csak ha megvan egy úgynevezett kiléptető papír, ami igazolja, hogy az adott munkahelyen már nem állsz alkalmazásba, mehetsz főállásban máshová dolgozni."

Rosszul tudjátok. Már jó ideje nincs olyan, hogy "főállás". Ha van teljes munkaidős (heti 40 órás) munkaviszonyod, akkor is létesíthetsz másik teljes munkaidős munkaviszonyt. Ezt nevezik többes jogviszonynak.

Az új munkaviszony létesítésének nem feltétele a kilépő papír, még akkor sem, ha megszűnt az előző munkaviszonyod (sőt, egy ideje már a TB kiskönyvet sem kell leadnod az új munkahelyen, csak nyilatkoznod kell, hogy nem adtad le)


"Mivel a mai napig munkaviszonyom van a céggel, így a nyugdíjnál is ezt fogják nézni, amit ez a cég fizet utánam, és főállásban, tehát 8 órában nem mehetek máshova sem én, sem a többiek."

Mehettek.

A nyugdíjnál az összes munkaviszonyt (és bármilyen más jogviszonyt amikor nyugdíj járulékot vonnak) figyelembe veszik.


"Két éve körül hallottam ezt, egy könyvelő mondta (de akkor nem jártam utána, mert nem volt aktuális, most viszont annak ellenére, hogy gy.n,támogatáson vagyok, szükséges lenne,hogy dolgozzak és csak olyan helyek jöhetnek szóba, amiket muszáj főállásban, minimum 8 órában vállalni... ), hogy ha bemegyek a munkaügyire, kérhetem, hogy töröljék a bázisból az "eddigi életemet" az előző , vagyis a papír szerint jelenlegi munkahelyemet, és így tiszta lappal, mintha most jöttem volna az iskolapadból regisztrálnak, segítenek munkát találni.."

Ez egyik sincs így.


"Tehát a kérdés az volt, hogy van e ilyen, hogy bemegyek a munkaügyi központba és ott töröljenek, mintha "most mennék először" ? "

Nincs


Ügyfélkapun mit ír az EBEVben a biztosítotti adataidnál és a TAJ szolgáltatásnál a biztosítotti jogviszony lekérdezésekor?

2016. júl. 28. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!