Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek jogosan vontak le...

Morzsa kérdése:

Szerintetek jogosan vontak le 15 ezer ft-ot a fizumból közfoglalkoztatottként? Kihez tudok fordulni, hogy adják vissza a pénzemet? Egyáltalán érdemes e valahol reklamálni?

Figyelt kérdés
Érettségim van,plusz egy okj-s bizonyítványom.Amikor bekerültem a közmunka programba 101500 ft volt a bruttó fizetésem,amiből 62 ezret kaptam kézhez. Irodai munkát végzek.Akkor a szerződésben az szerepelt,hogy a munkához végzettség szükséges. 6 hónap telt el,és lejárt a szerződésem,viszont hosszabbítottak újabb 6 hónapra.Továbbra is ugyanazt a munkát végzem,sőt...egyre több melót zúdítanak rám az irodában,igazából már a munka 70 %-át én csinálom,még kedves kolléganőm internetezik és beszélget,persze a munkájával nem halad,mert több hónappal le van maradva. Szóval a mostani szerződésen az van,hogy már a munkához nem kell különösebb végzettség,és már csak kisegítő vagyok bruttó 71500 ft-ért,amiből kézhez kapok 52 ezer pár száz forintot. Ennyire nem ér a munkám semmit? Viszont ha szabadságra megyek 1-2 napra,akkor bizony érződik a hiányom,mert a kollegina bizony nem szeret dolgozni.Nem tudom mi tévő legyek....sajnos kilátásban sincs másik meló,nyilván ha lenne,akkor felmondanék.
2016. júl. 29. 15:00
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
És még annyi,hogy a kollegina közalkalmazott,kétszer annyit keres mint én,neki is csak érettségije van,ráadásul ő kap étkezési utalványt,plusz utazási kedvezményt....engem meg jól kihasználnak :(((
2016. júl. 29. 15:14
 2/19 anonim ***** válasza:
94%
Nem vontak le semmit. Másik szerződésed van, amit gondolom aláírtál, tehát elfogadtad ezt az ajánlatot. Személyes véleményem, de ennyi pénzért én biztosan nem dolgoznék, hanem rájuk borítanám az asztalt a francba.
2016. júl. 29. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Azért kevesebbet kapok,mint most ugyanazért a munkáért. Igen aláírtam,mit is tehettem volna,hiszen egyenlőre más munkalehetőség nincs.És igazad van...rájuk kellene borítani az asztalt!!!
2016. júl. 29. 15:33
 4/19 anonim ***** válasza:
93%

Azzal, hogy aláírtad a másik munkaszerződést, azzal elfogadtad az általuk diktált feltételeket (még ha kényszerből is) És valóban nem levontak, hanem egyszerűen az új szerződésben "átminősítettek", így kevesebbet kapsz.

Nem igazán tudsz mit tenni, hiszen nem hiszem, hogy be tudod bizonyítani, hogy ahhoz a munkához magasabb végzettség szükséges.

2016. júl. 29. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
78%
Júúújj de nagyon hülyének néznek téged, ez brutál ! Az ilyen munkahelyet a híradóban kellene mutogatni, hogy szakadna le a bőr a pofájukról . Hat hónapja közmunkásként dolgozol 60-ért, nemhogy kiemelni a pöcéből akkor még jobban lehúz xD .
2016. júl. 29. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Ezt most tényleg megtehetik,hogy "átminősítenek" ? Akkor miért nem tesznek oda az irodába olyan valakit,akinek 7-8 általános iskolai végzettsége van? Mert az iskolázatlanok is jelenleg 52 ezret kapnak. Tudom nem nagy végzettség az érettségi és az okj-s bizonyítvány,de legalább van.
2016. júl. 29. 15:51
 7/19 anonim ***** válasza:
32%
Sima érettségivel, akit úgy kell betanítani adminisztratív munkára, még a fizetni alig tudó alapítvány is bruttó 130-al vesz fel .
2016. júl. 29. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
28%
veszi ***
2016. júl. 29. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Jól látod...ennyire hülyének néznek...Bár,hogy most így elgondolkodok ezen,lehet tényleg hülye vagyok,hogy ennyiért dolgozok.
2016. júl. 29. 16:10
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Az a helyzet, hogy nem az számít, milyen végzettséged van, hanem, hogy a munkakör mit követel meg - de ehhez be kellene tudnod bizonyítani, hogy azt a munkakört csak ilyen és olyan képzettséggel lehet elvégezni.
2016. júl. 29. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!