Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit csináljak ha egy cégnél...

Mit csináljak ha egy cégnél vagyok mérnök és nekem a legalacsonyabb fizetésem?

Figyelt kérdés

Közepes építőipari cég, én vagyok az egyetlen mérnök (építőmérnök). Nettó fizetésem 145 000 forint. És ezzel nekem a legalacsonyabb a fizetésem, a szakmunkások röhögve megkeresnek nettó 190-260 ezret, a könyvelő is jobban keres mint én, a cég 3 tulajdonosának (és ügyvezetőjének) fizetését nem tudom, de biztosra veszem hogy magasabb mint az enyém. Segédmunkások pedig nem dolgoznak jelenleg.


Gondolkozom hogy elmegyek szakmunkásnak, csak ahhoz iskola kell, az OKJ képzések hivatalosan nem számítanak szakmunkás végzettségnek.


2016. júl. 30. 15:36
 1/7 anonim ***** válasza:
80%

A tulaj még jó hogy többet keres az alkalmazottainak ..


Amugy kérj fizetésemelést vagy tipli ha máshol jobb a bér.

2016. júl. 30. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
75%
Nem értem a magadfajta gondolkodást. Ha mérnök vagy, akkor miért nem jut eszedbe munkahelyet váltani ahelyett, hogy inkább segédmunkásnak állnál...
2016. júl. 30. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Mert a mérnök kollégák hasonló cipőben járnak, sőt sokan nettó 100-120-at keresnek.
2016. júl. 30. 16:02
 4/7 anonim ***** válasza:
28%

OKJ képzések hivatalosan nem számítanak szakmunkás végzettségnek.


Na, kb ezért annyi a fizetésed, amennyi, és jó példa vagy arra, hogy nem minden mérnök, hm... értelmes.

2016. júl. 30. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

"Na, kb ezért annyi a fizetésed, amennyi, és jó példa vagy arra, hogy nem minden mérnök, hm... értelmes."


Akkor mutass nekem egy OKJ ácsot aki szakmunkásként van hivatalosan bejegyezve egy cégnél.

Tipikus nem értek hozzá, de azért valamit beszólok komment a tied.

2016. júl. 30. 19:18
 6/7 anonim ***** válasza:
54%

Szerinted minek jelentik be, ha ne, ácsnak?

Tudod, könyvelőként napi szinten jelentek ki és be embereket az általam könyvelt cégeknek.

Ha valakinek OKJ-s pék, asztalos, villanyszerelő papírja van, ő bizony szakmunkás... Mi más lenne????

2016. júl. 30. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Keress olyan lehetőséget, ami többet fizet. Erre ugye nem gondoltál? :)
2016. júl. 31. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!