Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy villamosmérnöknek mennyit...

Egy villamosmérnöknek mennyit számít az angol nyelvtudás? ( lent )

Figyelt kérdés

sziasztok. Idén fogom elkezdeni a villamosmérnöki Bsc alapképzést. Németből B2-as szinten állok, angolból sajna csak A2-B1, mivel a gimiben nem volt energiám rá. Viszont egyre inkább frusztrál a gyenge angol tudásom, hogy nem értem a zenéket stb, meg egyetemen is lesz angolom, így szeretnék angolból B2-es szinte eljutni.


Szóval a kérdés pontosabban: Német-Angol B2-vel már elég jók az esélyeim egy-egy állásinterjún, vagy C1-ig kellene továbbmenni ? a C1-es angol mennyiben növelné meg később a fizetésemet,lehetőségeimet ? Másik kérdés: Melyik lenne a hasznosabb ? ha a németet vagy az angolt vinném fel majd C1-re, s a másikat pedig meghagynám B2-n ? Melyik a hasznosabb, ha itthon, s melyik, hogy ha német nyelvterületen dolgoznék a jövőben ?



2016. júl. 29. 16:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
49%
most nyár van - nyomás angolt tanulni! KELL!!!
2016. júl. 29. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
tanulom én :)
2016. júl. 29. 16:23
 3/13 anonim ***** válasza:
82%
intenzívebben - szeptembertől nem fogsz ennyire ráérni
2016. júl. 29. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Nagyban függ attól milyen munkakörnyezetbe kerülsz.


Én a multikat preferálom, mert sokkal jobban fizetnek mint a "maszekok" és a törvényt is betartják... Viszont már szinte az összes multi nemzetközi, tehát megkerülhetetlen az angol.

2016. júl. 29. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
83%

Kell.


Egyrészt ha máshol nem, akkor legalább a felvételinél checkolják. Voltam már olyan állásinterjún, ahol angolul komolyan kellett beszélgetni, majd végig olyan projekteken voltam, ahol 0 nyelvtudással el lehetett élni. Igaz, kaphattam volna más típusúakat is, akkor pedig kell.


A másik, hogy a mostani helyemen pl szintén 0 nyelvtudás kell a munka elvégzéséhez, de mivel multi, így egy ócska szabadság igénylő rendszer is angolul beszél, egy rakás céges (nem szakmai) tréning angolul van, etc



Szóval ha komoly helyet akarsz, akkor szükséged lesz rá, nem lehetetlen találni olyan munkát, ahol bár beírják, hogy kell angol, de valójában senki nem beszél annyira a cégnél, hogy ezt ellenőrizzék, de ha kicsit is komolyabb karriert akarsz, akkor biztatlak, hogy feküdj rá, károd nem lesz belőle.

2016. júl. 29. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

ui: és felejtsd el a B1 meg C1 meg hasonló dolgokat... Ez a munka világában senkit nem érdekel annyira.


Nekem van C1, és még sehol nem kérték, hogy mutassam meg, egyszerűen megkérdezték, hogy válthatunk e angolra, és onnantól úgy folytatódott az interjú, vagy eleve bent ült egy angolul beszélő főnök, és fel sem merült, hogy más nyelven fogjuk csinálni.

2016. júl. 29. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy kell az angol. Kb. a világ közös nyelve, mindenképp tanuld meg, még munkától függetlenül is, de persze ott is megnyit egy csomó lehetőséget. Meg az interneten is sokkal több információt érsz el angolul. Meg az amerikai filmek és sorozatok általában sokkal jobbak eredeti nyelven. :)
2016. júl. 29. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Kb a második félévben nyomják a kezedbe az angol IC adatlapot, hogy na akkor ezzel tervezzen a kolléga. ha nem érted, nem érdekli őket.
2016. júl. 29. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A legböszmébb Feri ***** válasza:
16%

KELL!! És a német sem árt...

Az nem mérnök, aki nem beszél folyékonyan angolul.

2016. júl. 29. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
74%
Kb. egyetertek. A nemet hasznos, foleg nemet tulajdonu multinal, de angol nelkul nem ersz semmit. Az a minimum, hogy a technikai leirasokat ertsd, de persze hasznos, ha ennel tobbet tudsz. A nyelvvizsgaknak nem sok jelentosege van (legfeljebb a felvetelinel/diplomanal meg allami helyeknel), a nyelvtudas viszont szamit. Es igen, ha olyan allasra jelentkezel, ahol a doksiolvasasnal tobbet varnak, akkor sokszor letesztelik (mar csak ezert sem szamit sokat a papir).
2016. júl. 30. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!