Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha felsőfokú végzettség az...

Ha felsőfokú végzettség az elvárt kérik a diplomát?

Figyelt kérdés
Államvizsgám nincsen, de abszolváltam. Munkáltató mennyire kéri,hogy vigyem be az igazoló papírt? IT területről van szó
2016. aug. 3. 16:07
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
ebben pontosan kell informálni a munkáltatót - tehát "Államvizsgám nincsen, de abszolváltam." És lehet hogy így is kellesz, de ha valótlant állítasz, abból mindig gubanc lesz. (egyébként fejezd be, amit elkezdtél, hajrá)
2016. aug. 3. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
de a munkáltató kéri a diplomát vagy csak elvárás.
2016. aug. 3. 16:23
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
kéri,ha elvárás. Államvizsgázzál le !
2016. aug. 3. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
54%

Kérni fogja, mert az új szabály szerint, amikor bejelent téged a munkaügyes, be kell írni a Nav rendszerbe a diplomád számát. Ha nincs, nincs mit beírni.

(mondjuk, ha feketén foglalkoztat, akkor nem kell)

2016. aug. 3. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
83%
Igen, elkérik a diplomát. Kell a könyvelőnek a diploma száma.
2016. aug. 3. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Egyszeru magyar szavakat nem tudsz ertelmezni, hogyan akarsz IT teruleten elhelyezkedni? 'Elvaras': erted, elvarjak hogy meglegyen. Szukseges. Kell. A _vegzettseg_ a diplomat jelenti, nem azt, hogy megvan az osszes vizsgad (kiveve nyilvan az allamvizsgat) es szerinted mar vegeztel.
2016. aug. 3. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
a tudás megvan,mert végigjártam. Az utolsó államvizsgát nem tettem le ennyi. Egy papír...
2016. aug. 3. 17:27
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Igen, egy papir. Az valaszt el a 'vegzettsegtol'. Meg az, hogy a kifogasokat keresed, magyarazkodsz. Az igazsag meg az, hogy nem tetted le az allamvizsgat, igy nincs vegzettseged. Tudod kb. olyan, mintha a rendornek azzal vedekeznel, hogy vegigjartad az autosiskolat, de valahogy nem ereztel magadban elhivatottsagot a vizsgahoz, azert nincs jogositvanyod. Vagy autot vennel, de adasveteli nelkul, aztan hozongenel hogy nem irjak a nevedre, mikor az a szerzodes 'csak egy papir', te ugye kifizetted, ha' hogyhogy nem irjak at a nevedre???


De vegul is, csinald csak, jelentkezz, aztan amikor kerik a diplomat, add elo ugyanezt. Csak ne csodalkozz, ha helybol kivagnak, mert meg egy percet nem dolgoztal naluk, de mar hazudsz.

2016. aug. 3. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Amúgy nem úgy szólt a kérdés,hogy el akarom titkolni csak hogyan írjam a cv-be. Jogsim van 20éve, tehát a papír megvan. Igaz 10éve nem ültem autóba. Ez olyan mintha diplomám megvan,de 10éve nem láttam számítógépet,mert vasutas ként dolgoztam. Tehát erről szerintem ennyi.

Amúgy van sok hely ahol előny a felsőfokú végzettség, de nem ez a fő feltétel.

2016. aug. 3. 18:23
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

'Ez olyan mintha diplomám megvan,de 10éve nem láttam számítógépet,mert vasutas ként dolgoztam.'


Meg mindig nem erted, igaz? NINCS felsofoku vegzettseged. Pont. Ne ird bele a cv-be hogy van, mert nem igaz, lebuksz vele, kirugnak. Meg ha folyamatban lennenek a tanulmanyaid, beleirhatnad hogy 'folyamatban', de te felbehagytad, nem allamvizsgaztal le, ennyi.


Amugy ha szerinted annyi rengeteg allas van ahova nem kell, 'csak' elony, miert nem oda jelentkezel?

2016. aug. 3. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!