Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kamu, hogy a villamosmérnökök...

Kamu, hogy a villamosmérnökök könnyen elhelyezkednek?

Figyelt kérdés

olvasom az álláshirdetéseket, feltételek:

3-5 év tapasztalat, MsC diploma és még csomó feltétel, az igen... gondolom akkor van miből válogatni, és nem hiányszakma


egy példa:

[link]



2016. aug. 3. 20:52
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
51%

nem kamu, ember ezen a bolygón mindent mérnökök csinálnak, csak érteni is kell hozzá.

az emberek nagy része a wc-t se húzza le, ha nem mondják

2016. aug. 3. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
31%
hát az attól függ mennyi pénzt szeretnének kapni.. kevés pénzért biztos kapnak utánuk :)
2016. aug. 3. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
10%

ha hogy "hiányszakma" csak egy nagy marketingduma! Nincs olyan, hogy hiányszakma!



#1 én 1 mérnököt se láttam hegeszteni, flexelni, csövet a helyére illeszteni.... szóval nem mindent a mérnökök csinálnak!

2016. aug. 3. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
0%
Ha rákeresek professionön a közgazdász PÁLYAKEZDŐKNEK való állásokra, akkor kb minden tizediken felelek meg a jelentkezési feltételeknek...
2016. aug. 3. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
26%

ma 21:24


Ez vicces, mert ha kifejezetten a PÁLYAKEZDŐKNEK való állásokat nézed, nem nagyon viszik túlzásba mondjuk egy pénzügyes pozíciónál a feltételeket. Kének angolt, Excelt, meg ilyen alap dolgokat.


[link]

2016. aug. 3. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A legböszmébb Feri ***** válasza:
65%

Koma, ez egy hardverFEJLESZTŐI pozíció. Jó, hogy nem az IBM ügyvezetői pozícióját nem linkeled be, bazzeg...

És igen, a nyelveket beszélő, jó villamosmérnök elküldi a jelentkezését, megiszik egy csésze kávét, elszív egy jó cigit, és már csöng a telefonja, hogy szép jó napot, 10 perce kaptuk a jelentkezését erre és erre a pozícióra, mikor tetszene tudni befáradni interjúra?

2016. aug. 4. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
19%
4-es vagyok. Rákerestem. Tehát az első 10 állás: 1. OK. 2. Sap ismeretet kér. Nincs. 3. Francia vagy cseh vagy szlovák nyelvtudást kér. Nincs. 4. Kiemelkedő kommunikációs készséget kér. Nincs. 5. Dettó. 6. Görög nyelvtudást kér. Nincs. 7. OK 8. Kiemelkedő kommunikációs készséget kér. 9. Kiemelkedő kommunikációs készséget kér. 10. Kiemelkedő kommunikációs készséget kér. Maradt a tízből kettő, de az egyiknél előny a mérlegképes könyvelői képesítés és az sincs.
2016. aug. 4. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
55%
Még nem kamu. 25 éve az Antall-kormány tökönszúrta a nagyipart, mérnökök tömege került az utcára, annyira elment a fiatalok kedve a dologtól, hogy majdnem felszántották és bevetették fűmaggal a a villamosmérnöki karokat. :) A régi mérnökök lassan elenyésztek - jött a hiány. Most áll vissza a dolog.
2016. aug. 4. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
27%

ma 01:32

Mondjuk ilyen emberek jobb is ha nem keserítik meg egy cég életét sem...

2016. aug. 4. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
27%

Esetleg pipáld ki oldalt az angolt? :DDDDD

Amúgy ismerősömnek még a BKF-en is oktatták a sap-ot, szóval elég tróger fősulira járhattál.

Egyébként megnéztem az első 10 pályakezdő állást, de nem is ezeket hozta ki, amiket te leírtál, szóval szerintem ez csak ilyen szokásos "mérnök vagyok lejáratom a közgázosokat" cucc.

2016. aug. 4. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!