Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Megéri kimenni Ausztriába,...

Megéri kimenni Ausztriába, Németországba dolgozni sofőrként?

Figyelt kérdés
A pontos kérdésem az lenne, hogy sima C kategóriával mik a lehetőségek Ausztriában, Németországban? úgy tudom, ezekben az országokban nagy a sofőrhiány, és a kereset is igen jónak mondható. Vagy csak C-E kategóriával lenne érdemes kimenni? Ezenfelül még arra lennék kíváncsi, hogy kint csak C kategóriával mennyire lehet 4 kézben munkát vállalni? Itthoni hirdetésekben láttam 4 kezes álláshirdetéseket nem csak kamionra, de kinti hirdetésekben sajnos még nem láttam ilyet.
2016. aug. 8. 22:59
 1/6 anonim válasza:
Ha legalább B1 szinten beszéled a nyelvet, amit kb. félév összehozni és van C és E kategóriád is, nyert ügyed van.És igen, abszolút megéri mert tényleg nagy a sofőrhiány.Van 13. és 14. havi fizetés, emberi munkaidő viszont kemény a hajtás.Summa summarum, ha tudod a nyelvet, nagyon jók a lehetőségeid.Pont ma mondta nekem egy német ismerősöm, hogy németül beszélő sofőröket keresnek mert vészes hiány van belőlük.
2016. aug. 8. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Németből felsőfokú nyelvvizsgám van, remélhetőleg a nyelvvel nem lenne gond. De a C+E kategóriára sajnos 2 évet várnom kell, mert a kezdő vezetői engedélyem akkor jár le. Most csinálom a C-t. Ezért vagyunk tanácstalanok, mert sima C-vel nem találunk kinti hirdetéseket 4 kézre. Itthon igen, de jóval kevesebbet fizetnek, mint kint.
2016. aug. 9. 00:02
 3/6 A kérdező kommentje:
Viszont míg itthon a C+E-hez kikötés, hogy ne kezdő vezetői engedélyem legyen, német autósiskolákban csak a C jogsi meglétét írják előfeltételként. Tehát akkor náluk nincs ilyen korlátozás, hogy 2 éves kell legyen legalább a B jogsi?
2016. aug. 9. 00:15
 4/6 anonim válasza:
Akkor kein Thema :) Egyébként ha ennyire jól megy a német, gondolom, hogy magasabban képzett lehetsz.Nem akarlak elbizonytalanítani, mert engem is vonz ez a szakma, de biztos, hogy nem akarsz ettől többet?
2016. aug. 9. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

A kérdésedre nem tudok választ adni, de válogass:


[link]

2016. aug. 9. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Mindenképp szeretnék, 3. éves vagyok jogász szakon, de a család hitelei miatt nem elegendő már igazán a diákmunka, és ha már átmenetileg teljes állást vállalok, akkor leginkább ezt szeretném csinálni. 2-3 éven belül szeretném befejezni a maradék 2 évet a szakból. Egy barátommal mennénk, o jelenleg belföldön kamionozik. Csodálkozom, hogy így meg lehetne kerülni a 2 éves várakozási időt C+E-re, ha külföldön csinálom.
2016. aug. 9. 00:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!