Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ausztriába vagy Németországba...

Ausztriába vagy Németországba (esetleg Svájcba) szeretnék kimenni, mint közlekedésmérnök. Mennyire kell jól tudni németül ezekben az országokban, ha a szakmámban szeretnék dolgozni valamilyen cégnél? Középszintű angol tudás elegendő-e?

Figyelt kérdés

Kérdés, hogy az angol és a német nyelvet milyen szintre fejlesszem, hogy könnyen boldogulhassak a fent említett országokban. Csak a közép angol elég? Legalább 2 nyelven közepes nyelvtudással induljak el? Vagy csak a német számít, az angol meg nem annyira?


Köszönöm a válaszokat előre is!


2015. jan. 10. 23:56
 1/4 anonim ***** válasza:
Tapasztalatom kint nincs, de az biztos, hogy a szakmai nyelv a legfontosabb és hogy tárgyalóképes legyél. Hogy az középnek, vagy felsőnek felel meg azt én nem tudom. Nekik az a lényeg, hogy tudjanak veled kommunikálni és a szakmán belül is értsed a kifejezéseket.
2015. jan. 11. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az angolt felejtsd el. Ha csak angolul beszélsz, akkor ne német nyelvterületre menj, hanem angolra. Ez maximum kis előnyt jelent csak jelentkezésnél, de semmit többet.

Németből azt szokták mondani, hogy erős középfokkal már neki lehet vágni, illetve ha szakmában akarsz elhelyezkedni, akkor a szaknyelv is kell. De fontos, hogy nem a nyelvvizsgát nézik, hanem a valós tudást! Lehet neked felsőfokú nyelvvizsgád, ha közben nem tudsz beszélni.

2015. jan. 11. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Angollal is siman lehet munkat talalni, en is ilyen helyen dolgozom - van a teamunkben kb 30 ember, abbol 1 svajci.


Persze ez nemileg szakmafuggo is, informatikusok, mernokok konnyen talalnak ilyen allasokat. Viszont kozepfok nem eleg, folyekony nyelvtudas kell.

2015. jan. 16. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekem sikerült elhelyezkednem ugy németországba épületgépész mérnökként hogy amikor kijöttem akkor beszéltem elősszőr németül. Előtte csak egyedül tanultam. És már egy éve kint vagy.


De amúgy attól füg milyen állást szeretnél ahol pl nem kell beszélned csak számolnod egésznap szinte senkit nem érdekel hogy beszélsz. És a lényeg hogy megértsenek a többi másodlagos. Rengeteg nyelvjárás van van hogy egy mást se értik.

2015. jan. 22. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!