Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha már aláírták a felmondásoma...

Ha már aláírták a felmondásomat, azt visszavonhatják?

Figyelt kérdés
Közös megegyezéssel mentem el a munkahelyemről, azért mert eredetileg 60 nap lett volna a felmondási idő, de végül 30 napban egyeztünk meg. Ez alatt az idő alatt baleset ért, táppénzre kellett mennem. A főnököm nagyon kiakadt, hogy nem vagyok képes ledolgozni még azt az 1 hetet ami hátra van, szerinte direkt írattam ki magam. Visszavonhatja-e a közös megegyezést és ledolgoztathatja-e a a maradék 60 napot, ha már aláírta a közös megegyezést kb. 1 hónapja és már a munkaügyi osztályon van a papírom, akik már intézik a kilépőmet?
2016. aug. 13. 19:43
 1/6 anonim ***** válasza:
81%
Ha aláírta már nem vonhatja vissza.
2016. aug. 13. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
92%
Nem, ezért kell az ilyet aláiratni. Remélem van nálad is 1 aláírt példány. Azt meg megmondhatod neki, hogy nem te kérted a balesetet, szóval maradjon inkább csöndben.
2016. aug. 13. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
75%
Nem vonhatja vissza, de táppénzt is csak 1 hétre kapsz, vagyis a bejelentett munkád végéig. :)
2016. aug. 14. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
60%

Megtett nyilatkozatot nem lehet visszavonni, közös megegyezést pedig csak mindkét fél beleegyezésével lehet módosítani. Ennyi.


A keresőképtelenséged utáni ellátás viszont tényleg csak addig jár, amíg a munkaviszonyod véget nem ér.

2016. aug. 14. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem biztos, hogy véget ér a tp!!! Nem tudjuk, milyen baleset. Ha üzemi, akkor a baleseti tp a jogviszony megszűnése után is jár.
2016. aug. 14. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Esetemben a közös megegyezést pénteken aláírtuk délben, a délutánt nem kellett ledolgoznom, mivel még 1 nap szabit sem vettem ki ezért, megegyeztünk, hogy ezt nem kifizeti, hanem megkapom időarányosan.


Tehát a 11 nap szabi alatt is pörög a munkában töltött időm, a 10-edik napon telelettem kiütéssel, 12 nap betegszabival egészült ki, majd a járdát a főúttal összetévesztőnek köszönhetően +2 hónappal és ez után még mindig volt az 1 nap szabim.


3 hónapig kaptam a fizum, és erre jött a céges biztosítás ami még érvényes volt rám + 2 havi fizetés + 1 havi fizetés a közös megegyezés szerint. A feladatkörömet aki átvette elbukott benne, jöttek e CE ellenőrök így 3*2 napot behívtak külön szerződéssel, ezért 2 havi fizetést kaptam.


Nálam is próbálkoztak a közös megegyezés átírásával, de mivel számomra előnytelen lett volna, ezért megköszöntem és nemet mondtam. Tudni kell nemet mondani, főleg ha ez több havi fizetést jelent!

2016. aug. 14. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!