Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Április 11. -én lejárt a...

Április 11. -én lejárt a táppénzjogom,23. -án írtam alá a felmondásomat. Május 5. -én postázták a felmondásom és a táppénzem március 30. -ig. Ez azt jelenti, h március 31. -április 11. -ig már. Nem kapok táppénzt?

Figyelt kérdés

Április 11. -én lejárt a táppénzjogom,23. -án írtam alá a felmondásomat. Május 5. -én postázták a felmondásom és a táppénzem március 30. -ig. Ez azt jelenti, h március 31. -április 11. -ig tartó másfél hétre már nem kapok pénzt? A papírok közül is csak a felmondásom jött ki, a többi nem. Be tudok jelentkezni a Munkaügyi központnál? Vagy még meg kell várnom a többi papírt?

Munkanélküli segélyt a felmondás v a bejelentkezés napjától kapok? Kapok egyátalán ilyen esetben?



2014. máj. 11. 15:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Táppénz volt vagy betegszabadság?

kifizetőhely a munkahelyed vagy sem?

2014. máj. 11. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Mintha a fizupapíron betegszabadság lett volna. Másfél éve vagyok itthon betegen.

A MÁK számol el fizut, táppénzt, mindent, eddig ugyanakkor kaptam a táppénzt, amikor a többiek a fizetést.

2014. máj. 11. 15:38
 3/13 anonim ***** válasza:

másfél év táppénz nincs, max egy év lehet... és ez akkor nem betszabi volt, az meg csak 15 munkanap.

És kapsz táppénzt a többi napra is, soron kívül számfejtik majd szabadságmegváltással, végkielégítéssel, mindennel, ami jár még.

Várd meg a papírokat, és mehetsz a munkaügyibe. Az mindegy, melyik naptól kapod, mert az időtartam ugyanannyi lesz.

2014. máj. 11. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Március 6.-ig betegszabadság, március 7-30.-ig táppénz. Március 31-április 11.-ig nincs elszámolva semmi.
2014. máj. 11. 15:46
 5/13 A kérdező kommentje:
Az egy év táppénz január 6.-án járt le, akkor ki kellett vennem a bentlévő szabadságot, az 27 nap volt, majd újra betegszabadság, aztán táppénz.
2014. máj. 11. 15:50
 6/13 A kérdező kommentje:
És közös megegyezéssel jöttem el.
2014. máj. 11. 15:52
 7/13 anonim ***** válasza:
biztos, hogy soron kívüli számfejtéssel kapod meg, elkészítik a papírjaidat, és azok postázásával együtt utalják a pénzed is.
2014. máj. 11. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
54%

Nem akarlak elkeseríteni, de butaság volt aláírni a közös megegyezést. Valószínűleg jól kiszúrtál magaddal.


Keresőképtelenség alatt nem mondhatnak ugyanis fel, vagyis felmondhatnak, csak éppen a felmondási idő nem indulhat el alatta.

Ha régóta ott voltál a cégnél, akkor most vesztetted a végkielégítést, valamint a felmondási időre járó béred. Vesztetted?


Ilyen esetben - ha lejár a dolgozó táppénzre jogosultsága - akkor a munkáltató köteles elküldeni rendkívüli üzemorvosi alkalmassági vizsgálatra. Egyébként ezt már egy 30 napon túli keresőképtelenség esetén is köteles megtenni. Miután az üzemorvos alkalmatlannak talál, a munkáltató köteles (Munka törvénykönyve előírja) megszüntetni a munkaviszonyod (rendes) felmondással. Ilyen esetben jár - ha egyébként is jogosult vagy - végkielégítés és felmondási időre járó bér is.


Passzív jogú táppénz már nincs, tehát azzal a nappal, amikor a munkaviszonyod megszűnik, megszűnik a táppénzre jogosultságod is.


Kapnod kell egy olyan papírt, hogy "Igazolás az álláskeresési járadék megállapításához..."

Annak birtokában állnak szóba Veled a Munkaügyi Központban, mivel azon van minden, amiből a jogosultságodat megállapíthatják, valamint a járó álláskeresési járadék összegét is.

A bejelentkezést követő naptól jár a járadék. Ha 4 hónap múlva jelentkezel, akkor akkortól.


Az álláskeresési járadékra jogosultsághoz a megelőző 3 évben 360 napnyi jogosultsági idővel kell rendelkezni hozzá. Jogosultsági idő a munkaviszony időszaka, függetlenül attól, hogy végig táppénzen voltál-e vagy sem. Minden 10 nap jogosultsági idő 1 nap álláskeresési járadékra jogosít. Maximum 90 nap lehet.

2014. máj. 11. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
54%
... máskor légy észnél, és előbb kérdezz, utána cselekedj... :(
2014. máj. 11. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
a munkahelye kifejezetten normális volt, ugyanis januárban kivetették vele a szabiját, miután lejárt az egy év táppénze, megkapta a 15 nap betegszabit, pedig tudták, hogy nem marad év végéig, és így ennyi időre újra tp-re tudott menni...
2014. máj. 11. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!