Ügyvédi fizetés?

Figyelt kérdés

Mennyit keres egy ügyvéd jobb/rosszabb illetve itthon és külföldön?

Gondolkozok rajta hogy a jogi pályára lépjek és érdekelne hogy milyen esetekben mennyit kereshetnék vele



#külföld #itthon #rosszabb #Ügyvédi fizetés
2016. aug. 16. 20:57
 1/5 anonim ***** válasza:
87%

12 ezer ügyvéd van Magyarországon 10M emberre.

Kb 6 ezer ügyvéd van Olaszországban 60M emberre.


Vond le a következtetést: egyre kevesebbet, egymás alá ajánlanak árban. Átlagban _szerintem_ 500k körül nettó, de van olyan ismerősöm (30as elején lévő nő) aki 3-4M-t hazavisz havonta! viszont reggel 8-tól dolgozik este 10-ig, rendszerint hétvégén. Eléggé le van strapálva, mellette meg nincs senki (valamit valamiért), másik ismerős 300K fixen jogtanácsosként. De ilyen fizetésig is rögös az út, rengeteget kell tanulni majd nettó 100-ért robotolni a szakvizsgáig.

2016. aug. 17. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
81%

Én pl. nem fizetésért dolgozom, hanem vállalkozó vagyok.

Szabadság, magam osztom be az időmet, akkor és úgy dolgozom, ahogy akarok, azt vállalok el, amit én szeretnék...

300-400 körül keresek, ebből persze még lejön az adó (KATA) és költségek, egyéb fizetendők.


Messze nem a legjobb ügyvédi bevétel, amit el lehet érni, de nekem fontos a magánélet is, inkább balanszírozok.

2016. aug. 18. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
34%
legtöbb ügyvéd ismerősöm milliókat keres havonta. persze vannak rossz ügyvédek is akik csórók, de ez minden szakmában így van. egy rossz informatikus se fog jól keresni csak mert informatikus
2016. aug. 26. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
27%

Szuper, hogy te eldöntötted, hogy az a jó ügyvéd, aki milliókat keres...


Akinek ennyi esze van, mint neked, hogyan tud egyáltalán életben maradni?

2016. aug. 26. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez sok mindentől függ, alapvetően az alkalmazott ügyvéd/saját praxis, "oldschool" iroda/nemzetközi, illetve a tróger/vérprofi tengelyek mentén behatárolható.


Aki a régi típusú, mindent bevállalós helyen éppen megszerezte a szakvizsgáját alkalmazott ügyvédként, az jellemzően 200-300 ezer forint között keres heti 45-70 órában. Nemzetközi irodáknál ez 600 ezertől 1 millióig, rengeteg munkával.


Ha saját praxisba fogsz, akkor vállalkozol, tehát lehet olyan hónap, amikor 0 forint bevételed/jövedelmed van, és lehet olyan hónap is, amikor több tízmillió. Ezt nyilván az ügyfelek mennyisége és a hozott ügyek jövedelmezősége határozza meg.


A legfontosabb azonban a tróger/vérprofi tengely, mert trógerként (értsd: fingja nincs a joghoz) éhen halsz, míg ha professzionálisan űzöd, ténylegesen azon vagy, hogy az ügyet a lehető legprofibban megold és az ügyfél a lehető legelégedettebb legyen, akkor jó eséllyel számíthatsz kiemelkedő bérezésre, havi jövedelemre. Mivel a 12 000 ügyvéd közül 80%-90% tróger, és az emberek azonnal lecsapnak egy, a szakterületét értő jogászra, így azt mondom, hogy nem lehetetlen jól keresni ezzel a hivatással. A profi munka a legjobb ajánlólevél és hirdetés, egy szakembernek nincsenek megélhetési gondjai (kivéve persze, ha az önmenedzselés legalapvetőbb fogásait se ismeri).

2016. dec. 10. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!