Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért nem kellenek sehova a...

Miért nem kellenek sehova a vegyészek?

Figyelt kérdés

Idén és tavaly végzettek nagyja is állástalan, vagy szakmán kívül dolgozik minimálbérért, vagy szakmájában nettó 100-ért, miért van ez?


Rengeteget tanultunk érte...



2016. aug. 18. 12:03
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
31%

Ha tudsz angolul- külföld!


Megszűntek itthon a vegyi kombinátok, gyógyszercégekhez sem vegyész kell már, hanem gyógyszerész. Sok kozmetikai márka laborja sem Mo-on van, hanem mind külföldön. Itthon valóban nem kellenek.

2016. aug. 18. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
27%
Borsod. TVK vagy BorsodChem tárt karokkal vár.
2016. aug. 18. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
88%
Egyszerű az oka, mert túlképzés van belőle. Mi is építőmérnökök nettó 130-ért bohóckodunk az építkezésen, a szakmunkások többet keresnek nálunk, az építész meg munkát sem találnak...
2016. aug. 18. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
79%

Vegyészmérnökként végeztem szintén, megértem amit írsz, nekem is volt heti 26 laborom, majd jegyzőkönyvírás, minden alkalom előtt beugró ZH stb.

Mellette előadások, órabeosztást is mindig viccesre készítették 8-10 előadás 13-ig semmi, majd 13-19-ig labor, bár ez még a normálisabb :)


Kimondottan azt rühelltem mikor van első 2 óra kötelező, 16-20 közé meg benyomnak egy labort.


Minden egymásra épül, kicsit hézagosabban veszed fel a dolgokat, már csúszol is 1 év alatt 2 évet. 5 éves MSc esetén ez eléggé kitolja a végzésed dátumát, az persze szintén más kérdés, hogy hova vennének fel amíg tanulsz???


Évfolyamtársaim közül 5-en dolgoztak szakmában a suli alatt:

- apuka cégénél besegít, havi +200e-ért

- legjobb egyetemi haverom 4 nyelven anyanyelvi szinten beszélt, neki lett heti 24-órás melója (szombaton 12 órában volt bent, a levelezést meg a koli szobájából intézte papíron 12 órában) vegyipari cégnél adatrögzítő és beszerzést intézte idegen nyelven. Mindezt havi nettó 46 000-ért.

- szintén ő + itt már én is labor és folyosó takarítás havi 10 000-ért, heti 4 nap 20-22 között, további 10 000-ért mindketten besegítettünk az elsősök laboroktatásába ez heti 6 óra volt, szombatonként videotékában 12 óráztam 5000-ért.

Erre jött az ösztöndíjunk, nem kaptam semmi pénzt itthonról, nála rosszabb volt a helyzet

50 000-el beszállt havonta a lakásuk törlesztőjébe is

- 2 csajszit felvett egy vegyipari cég hosztesznek, termékbemutatókat tartottak, egyikük értékesítőként helyezkedett el a cégnél miután végzett

- egy elég eszes csoporttársam egyszerre 2 szakot vitt, 5 nyelvvizsga, 5,91-es átlag, hétvégente pedig egy fejlesztő társaságnál dolgozott.


340-en kezdtünk, nem ismertem mindenkit, így előfordulhat, hogy nem csak ők 5-en kaptak állást a szakmában, én ennyiről tudok.


A szakomon 12-en végeztünk évekig nem volt sokunknak állása, harmadik helyemet taposom, a fizetésemet eddig 6-or emelték, most nettó 120e-et kapok.

2016. aug. 18. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó


I feel you bro/sis :/


a képzés idő- és energiaigényét tekintve sosem térül meg, komolyan, büfészakos ismerőseim be se jártak egyetem alatt, buliztak/dolgoztak diákmunkában, utána mentek dolgozni 100 nettóért

mi is 100ért fogunk melózni, csak nekünk még egyetem alatt se volt szabadság...


frankó

2016. aug. 18. 18:14
 16/25 anonim ***** válasza:
68%
Nem néztetek utána, hogy mik az elhelyezkedési esélyek, mielőtt erre a szakra mentetek?
2016. aug. 18. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:

De igen, a csapból is az folyt, hogy a vegyipar, kozmetika, kutatók, gyógyszeripar szippantja fel a frissdiplomás vegyészeket, vegymérnököket, nettó 200 feletti fizuért


egy vicc

2016. aug. 18. 18:49
 18/25 Silber ***** válasza:
79%

Első körben a legfontosabb kérdések:

Hol végeztél? Egy egri vegyész végzettséggel nem sokra mész, de egy ELTE, PE, PTE által kiállított már jobban mutat.

Hova jelentkeztél?

Voltál-e már interjún?

Ha igen, mit érzel - mit rontottál el?


Én Veszprémben végeztem vegyészmérnökként, mégis Tiszaújvárosban dolgozom az MPK-nál (volt TVK, de a MOL integrálta). Első interjú, első munkahely. Hajlandó voltam a szebb jövő érdekében beáldozni pár évemet (egyesek szerint a legjobbakat). A diplomám négyes lett, azonban iskola mellett írtam TDK-t és dolgozam a kísérleti laboratróiumban. Baromság, hogy a diplomád érdemjegyét nézik, és megkülönböztetik a jelest a kitűnőtől... Ez csak elkeseredett kifogáskeresés. A kitűnők 90%-a remek tanuló, de borzalmas munkaerő amit a HR-esek is kiszúrnak.

Elhiheted, 250 km-re otthonról mindenféle protekció nélkül... Most jóval a magyar átlag felett keresek, 2 év után. Nem haverkodtam, szimplán csináltam a kiadott feladataimat - és még rátettem 50%-ot.


Szerintem sokat érne ha felpakolnád az önéletrajzod - lévén a HR-es részéről ez az egyetlen dokumentum, ami alapján megítél (természetesen azonosítási adatok nélkül). A MOL abból is kiemelkedik a többi közül, hogy az évente indított GROWWW programban kimondottan frissdiplomásokat keres felvételre.


Főleg most, hogy az országban egyre kevesebb a munkaerő, mégnagyobb a bekerülési esélyed. 2 évvel ezelőtt 104 jelentkezőből 10 került felvételre - most már a cég alig talál jelentkezőt. És mégegyszer kihangsúlyozom, el kell adnod magad az interjún - nyuszit nem akar senki sem foglalkoztatni, sem szerencsétlent.


Kis megjegyzésképp: amikor az állásinterjúra mentem, egy társjelentkező követett a járdán mögöttem. Remek BME-s mesterdiploma, ilyen képesítés, olyan hangzatos címek. De nyuszi volt. Gondoltam letesztelem, lelassítottam előtte a járdán, átmentem nézelődőbe. És ahhoz sem volt bátorsága, hogy elmenjen mellettem. Egy ilyen ember nem fogja tudni elvégezni a munkáját ahol emberekkel kell bánni, IRÁNYÍTANI őket, és sok milliárdos tárgyi eszközért felelni. A versenyszféra nem bocsájtja meg.

Ez csak egy kifogásolandó tulajdonság - de ne keseredj el. A vegyipar mindig fel tud szívni embereket.

2016. aug. 18. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:

kedves utolsó, gratulálok neked

sajnos az én tapasztalataim mások, tőlünk nem az került munkahelyre, aki TDK-zott, gyakornok volt, se nem az, aki kitűnő

az került be akinek érkezett a telefon apucitól, hogy fiacskája 3as diplomával kerüljön be...


És hiába van munkaerőhiány minimálbéres szakmákból, vegyészmérnökből és vegyészből túl sokat képeznek


marad a külföld, amíg még friss az oklevél

2016. aug. 18. 21:32
 20/25 Silber ***** válasza:
56%

Hol végeztél?

Hova jelentkeztél?

Voltál-e már interjún?

Ha igen, mit érzel - mit rontottál el?

2016. aug. 18. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!