Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mivel foglalkozhatnak azok a...

Mivel foglalkozhatnak azok a magyar szurkolók, akik Rióban drukkolnak az olimpikonoknak?

Figyelt kérdés
Gondolom nem 8 órában dolgoznak közalkalmazotti fizetésért, de mégis mik azok a munkakörök, amelyek lehetővé teszik, hogy valaki 2-3 hétig kint legyen Rióban és megfeledkezve a munkától élvezze a mindennapjait. Én informatikusnak tanulok, de már előre látom, hogy az ilyen utazgatós életmódot sosem fogom tudni megengedni magamnak, mert máskülönben elsüllyednék a konkurencia mocsarában.

2016. aug. 20. 14:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Hát igen, tudom mit érzel.


A környezetemben azt látom, hogy vállalkozóként dolgoznak(és itt nem feltétlenül kell a helyi kocsmárosra gondolni, hanem akár egy ingqtlanos is megteheti), vagy épp kb úgy keresnek, mint te, csak van szülői támogatás.

Úgy tudom, hogy 800 ezerből már jól meg lehetett úszni.

Na most ha lenne már saját lakásom és engem is érdekelne annyira, akkor én is kimehettem volna, mert 800 ezret egy év alatt simán félrerakok, sőt inkább fél év.

2016. aug. 20. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
1%
Zömében jövedelem-eltitkoló, adó- és járulékcsaló "vállalkozók".
2016. aug. 20. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
14%
könnyebb lenne megválaszolni azt, hogy milyen helyen nem dolgozhatnak..
2016. aug. 20. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
86%
Akinek fontos az olimpia, az valószínűleg egy közepesnél kicsivel jobb (mondjuk diplomát igénylő, de azért nem felső vezetői) állásból is össze tud rá spórolni pénzt, illetve szabadnapokat négy év alatt, főleg ha még fiatalabb és nincs családja.
2016. aug. 20. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
#3: És szerinted majd egy teljesítményorientált szemléletet megkövetelő külföldi multicég (amelyik egyébként jól megfizeti a dolgozóit), majd megfogja engedni, hogy az alkalmazottai a Föld másik végén bohóckodjanak 2 hétig munka nélkül. Szóval nem is inkább a fizetéssel van a baj (bár egy 300-400 ezres fizetés is semmire nem elég, mert az embernek vannak nélkülözhetetlen kiadásai), hanem inkább azzal, hogy 3 hónapon belül a családi nyaralással és az olimpiai kiruccanással egy átlag alkalmazott egyszerre nem kalkulálhat.
2016. aug. 20. 16:14
 6/14 anonim ***** válasza:
83%
Hát nem tudom ez mibe kerülhet, de mi havi fèlmilliòt keresünk ketten, hitelünk már letelt, rezsink kb 50e, kaja kb 70e ùgyhogy 120bòl kijövünk. Marad durván havi 400e. Ha most nagyon akarnam pár hò alatt elraknam egy ilyenre ha èrdekelne. Ès nálunk sok pár jobban keres....Nincs olyan extra munkánk. Èn vámos vagyok, a fèrjem raktárvezető egy kis cègnèl. Ès a vallalkozòkat nr is emlìtsem.
2016. aug. 20. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
77%
#4 mi az, hogy 4 év alatt összespórolja a szabadnapjait? Hogy nem vesznek el másnak a ki nem vett szabik? mi az, hogy átviszi következő évre???
2016. aug. 20. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

A szabikat nem lehet összespòrolni. Ki kell venni minden èvben vagy kifizetik.

De amùgy nálunk is ki lehet venni simán nyáron 2 hèt szabit ha valaki olimpiára menne akar 3at is, a fèrjemèknek szintèn...

Utolsò előtti voltam megint.

2016. aug. 20. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
59%
Ezen én is szoktam gondolkozni kérdező. Egy vállalkozó nem hagyhatja ott a céget 2-3 hétre. Egy alkalmazott meg nem tudja kifizetni.
2016. aug. 20. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
85%

Egyrészt nem biztos, hogy 2-3 hétre megy, hanem mondjuk egy hétre.


Egy hét szabadságot pedig mindenki kivehet magának, pláne augusztusban. Különben 2-3 hét szabadságot egyben kivenni sem semmi különös.

2016. aug. 20. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!