Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Közlekedésmérnöki diplomával...

Közlekedésmérnöki diplomával mennyire nehéz/könnyű állást találni akár Magyarországon, akár máshol az EU-ban?

Figyelt kérdés
Illetve nagyjából milyen jellegű munkák azok, amikre közlekedésmérnököket vesznek fel? Pályaválasztás előtt állok, de nehezemre esik a döntés.

2016. aug. 23. 21:19
 1/8 anonim ***** válasza:
38%
pesten 1 hónap alatt találsz munkát
2016. aug. 23. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
És milyen munkakörben?
2016. aug. 24. 13:11
 3/8 anonim ***** válasza:
24%

mérnök

knorr német fék fejlesztő

bosch

2016. aug. 24. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Oda nem inkább járműmérnököket/gépészmérnököket keresnek? Nagyjából igyekeztem utánanézni a dolognak, de nem igazán hallottam olyasmit, hogy közlekedésmérnököket is keresnének.
2016. aug. 24. 18:59
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
a mérnök az mérnök
2016. aug. 24. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
65%
A közlekedésmérnök csak annyiban tér el a gépészmérnöktől, hogy közlekedésmérnökin más jellegű, kifejezetten az egyes közlekedési ágazatokkal (vasút, hajó, autó, stb.) foglalkozó szakirányok vannak. Ettől függetlenül az alaptárgyak teljesen ugyanazok. Tehát mondhatjuk azt, hogy ha egy általános műszaki munkakörre kell egy mérnök, a gépész és a közlekedés ugyanúgy jó választás, viszont ha valami specializáció kell, akkor az egyik-másik területen esélyesebb. De a gépészet az gépészet..
2016. aug. 24. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Akkor ha jól látom a dolgot, egy bizonyos mértékig gyakorlatilag mindegy, hogy valakinek milyen műszaki/mérnöki diplomája van (legalábbis az elhelyezkedés, és annak nehézsége szempontjából)?


Igazából a közlekedésmérnökin kívül a járműmérnöki szak még az, ami jobban érdekel, viszont sok helyről hallom azt is, hogy ki kéne használnom a tudásomat, és inkább valami nehezebb, "komolyabb" helyre menni, pl. a mechatronikai szakra.

2016. aug. 25. 12:25
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem mindegy milyen mérnöki diplomád van, csak annyit mondtam hogy a gépész és a közlekedésmérnök az alapozó tárgyakat tekintve azonos. A villamos, vegyész, építész, építő, informatikus értelemszerűen teljesen más, mégis műszaki...


Aki meg azt mondta, hogy menj inkább mechatronikára mert okos vagy és az nehezebb, az szimplán hülye. BME-n a közlekedésmérnöki karon nagy a szopatás mindenhol, a gépészmérnöki karon belül gépészmérnöki szakon szintén nagy a szopás, viszont a gépészmérnöki karon belül mechatronikai mérnöki szakon sokkal kevésbé. Szóval a mechatronika ha így nézzük könnyebb.


Szerintem amit te járműmérnökként emlegetsz, az ugyanúgy a közlekedésmérnöki karon van, csak a szakirány járműgépész vagy valami ilyesmi, de ebben nem vagyok biztos. Bár BME-n biztosan nincs külön közlekedésmérnöki és járműmérnöki kar. Csak közlekedés.


A válasz egyszerű: arra menj, ami jobban érdekel. A mechatronika inkább villamos és gépész tárgyak keveredése, sok elektronikával, automatizálással, robotikával, ilyesmikkel. A közlekedésnek meg több ága van ami az adott járművekkel foglalkozik, vasút, vagy hajó, vagy légi, közút..

2016. aug. 29. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!