Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Közgazdász diplomával tényleg...

Közgazdász diplomával tényleg nem könnyű elhelyezkedni? Külföldön mi a helyzet?

Figyelt kérdés

Ahogy én észrevettem, nincs olyan könnyű dolguk.

Én is ilyen szakon tanulok és most megrémített.Több emberrel is beszéltem erről.



Egy ismerősöm ezen végzett, de Ausztriában lett logisztikus.De, ehhez a pozícióhoz nem kellett a diploma.

A fizetése 2000 euró felett van.Tehát, több, mintha középvezető lenne Magyarországon.



Aztán, egy másik ember ugyanezzel a végzettséggel, raktárosnak tudott elmenni, aztán félév után előléptették raktárvezetőnek.

De, az annyira nem diplomás pozíció.



De, olyan ismerős is van, aki 8 hónapja keres állást ezzel a diplomával.



Én gazdálkodás és menedzsment szakon tanulok.

Azért, annyira nem könnyű szak.Nem olyan gyilkosak matekos tárgyak, mint egy mérnöknek, de itt is megkövetelik.

Nem mondható könnyű szaknak, illetve sok mindent tanulunk, elemzést, statisztikát...stb


Akkor miért ilyen nehéz vele elhelyezkedni, amikor egy értelmes szak?



Amikor pályaválasztás volt, a mérnökik szakokhoz nem éreztem magam annyira reálosnak.

A közgazdasági meg megtetszett.Illetve, többen is mondták, hogy egy cégnél, a legtöbb középvezetőnek,felsővezetőnek gazdasági diplomája van.



2016. aug. 19. 16:07
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Melyik intézményben tanulsz és melyik városban szeretnél elhelyezkedni?
2016. aug. 19. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Vidéki egyetemen tanulok.


Melyik városban?Még magam sem tudom.

2016. aug. 19. 16:23
 3/8 anonim ***** válasza:
34%

hát nézz szét milyen gyakornokot keresnek, mert gyakorlatilag pontosan olyan a pályakezdőkkel szembeni elvárás is


nagyon erős excel tudás, idegennyelvek....


alapvetően van a kontrollingos szakirány a kommunikációs, meg a logisztikás


szerintem az utóbbi kettő nem piacképes

2016. aug. 19. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
82%
Mindenképpen Budapestben gondolkodj, már a továbntanulásnál is így kellett volna.
2016. aug. 19. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

"Egy ismerősöm ezen végzett, de Ausztriában lett logisztikus.De, ehhez a pozícióhoz nem kellett a diploma."


Én meg ismerek olyat aki Angliába logisztikus, csak éppen nem olyan logisztikus amilyenre te gondolsz, hanem áruösszekészítő raktáros állandó 12 órás éjszakai műszakba és ahhoz sem kell diploma, de ahogy az igazolványán is rajta van ő egy logisztikus, de angolul is alig tud.

2016. aug. 19. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Az Ausztriában dolgozó ismerősöm, fuvarszervező féleség.
2016. aug. 19. 18:05
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz könnyű elhelyezkedni, de nem is lehetetlen. Erős a verseny, de remélhetőleg 2 nyelven beszélsz tárgyalási szinten. Bp-en több az állás, de több a (jó) jelentkező is.
2016. aug. 19. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

A "közgazdász diploma" elég tág kifejezés. Manapság már közgazdásznak mondják magukat a turizmus-vendéglátást és az alkalmazott közgazdaságtant végzettek is, pedig valljuk be elég nagy a különbség a két szak között.


A gazdaság és menedzsment nem egy rossz szak, viszont semmilyen specializációt nem ad, ezért nehéz vele elhelyezezkedni. Ezután a szak után pl. egy pénzügy mester diplomával elég jó kilátásaid lennének.

2017. jan. 29. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!