Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Álláskeresők! Érzitek, hogy...

Álláskeresők! Érzitek, hogy munkaerő-hiány van?

Figyelt kérdés

Ez azt jelenti, hogy ha pályáztok valahova és pikk-pakk behívnak benneteket és 1-2 nap alatt fel is vagytok véve? (mert ugye nagyon kell az ember)

Vagy ugyanúgy hetek, mire behívnak valakit interjúra és sok körös interjúk vannak még mindig?



2016. aug. 26. 08:36
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha azt nézzük, amit a feleségem tapasztalt, végül olyan 3-4 hónap alatt talált állást, de a legtöbb helyről még csak vissza sem írtak, pedig kizárólag releváns hirdetésekre küldött, qkkor azt kell mondjam, még jó messze vagyunk a munkaerőhiánytól...
2016. aug. 26. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
85%
ez változó, tavaly alig hívtak be pl. állásinterjúra, idén meg volt egy hely ahol dolgoztam és egy fejvadász levadászott onnan :) csütörtökön állásinterjú, pénteken már aláírtam a szerződést, 7főn kezdtem a munkát és ez már fél éve volt. aztán még hívott másik két fejvadász cég is, nem tudom mi volt akkor :) de megfelelő embereket valószínű nehezebb egy ideje találniuk a cégeknek. vagy most értem el azt a szintet, hogy kelljek sok helyre :D nem tudom. egy hr-es válaszolhatna, mert kíváncsi vagyok az ő szemszögükből is mi a helyzet.
2016. aug. 26. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk nem munkaerő hiány van, hanem pénzhiány. Éhbérért várnának el két embernek való munkát, aztán csodálkoznak, hogy senki nem megy oda dolgozni, vagy hamar lelép. Azért a kettő nem ugyanaz...
2016. aug. 26. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
33%
Én abszolút érzem. Bárhova jelentkezem, szinte biztos, hogy felvesznek, én válogatok a munkahelyek között, nem ők köztünk. Sőt, nem is kell jelentkeznem, csak felrakom valahova az önéletrajzom, és kb. napi 2-3 megkeresést kapok. Jelenleg már fél éve levettem a cv-m, de még mindig megtalálnak időről-időre állásajánlatokkal, azt sem tudom, hogyan. Másik oldalról pedig fél-egy évig is tart, mire egy tapasztaltabb szakembert találnak, pedig megfizetik. Fizun túl rugalmas munkaidővel, irodai csocsóval, svájci csapatépítő bulival, és hasonlókkal próbálnak embereket megfogni. Szoftverfejlesztő mérnök vagyok.
2016. aug. 26. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
68%
Nem érzem, január óta 1 helyen voltam állásinterjún, irodai közmunka lett volna, mint ott kiderült, a munkaügyi is berángatott egy csoportos tájékoztatóra, voltunk több, mint 100-an, akkor 1 hónapos közmunkára próbáltak embereket rávenni, nettó 67e-ért kellett volna állami gondozott gyerekeket sátor-táboroztatni napi 24 órában. Folyamatosan pályázgatok, nekem már az is csoda, ha valaki annyit ír vissza, hogy most nem rám esett a választás.
2016. aug. 26. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
35%
#4 vagyok. Még annyit hozzátennék, hogy ez nem jelenti azt, hogy nincsenek többkörös interjúk, vagy hogy ne váratnának a döntéssel pár hetet. A munkaadók célja, hogy jó szakembert találjanak nem változott, fűt-fát nincs értelme felvenni, mert nem fogja tudni elvégezni a feladatot, vagy ami rosszabb, rosszul végzi el, és csak több erőforrást emészt fel, mintha ott sem lenne. Szóval a szintből nem adnak le, csak aki megfelel az elvárásoknak, annak van jó dolga.
2016. aug. 26. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
55%
#2 es vagyok, azt kifelejtettem, hogy ez nagyban függ a végzettségtől, nyilván akinek magasabb a végzettsége, vagy egy hiányszakmája van vagy olyan nyelvismerete van azt nagyon hamar "elkapkodják. Gondolom a kevesebb képzettséget igénylő munkakörökben meg jobban tudnak a vállalkozások válogatni, mert több ember jelentkezik ilyen munkakörökre.
2016. aug. 26. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
59%

Olyan munkaerőhiány van amihez szükséges az agyadat is használnod. Van elég olyan ember akinek van 2 keze 2 lába, olyan viszont kevés aki tud programozni.


Nem ugyanabban a szektorban van a munkaerőhiány és munkaerőtöbblet. Hogyha te nem válogathatsz a munkahelyek között akkor az utóbbiba tartozol.

2016. aug. 26. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
67%

Az első hely ahova önéletrajzot küldtem onnan kb 1-2 nap múlva hívtak, onnantól 2 nap múlva állásinterjú, majd mivel látták hogy nagyon bizonytalan vagyok mert hajlottam arra hogy nem fogadom el, így kb 22% al feljebb tornázva a fizetést végül elfogadtam.


Pálya kezdő informatikus voltam, nincs diplomám, csak egy nagyon kelendő nemzetközi bizonyítványom egy Amerikai informatikai cégtől.

2016. aug. 26. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
77%
Vicces egyébként hogy lepontoztak. Leírom a valóságot, erre életbe lép a magyar mentalitás, hogy ha valakinek valami sikerül, nekem meg nem az dögöljön meg.
2016. aug. 27. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!