Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Álláskeresők! Érzitek, hogy...

Álláskeresők! Érzitek, hogy munkaerő-hiány van?

Figyelt kérdés

Ez azt jelenti, hogy ha pályáztok valahova és pikk-pakk behívnak benneteket és 1-2 nap alatt fel is vagytok véve? (mert ugye nagyon kell az ember)

Vagy ugyanúgy hetek, mire behívnak valakit interjúra és sok körös interjúk vannak még mindig?



2016. aug. 26. 08:36
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Szerintem érezhető. Mondjuk biztosan függ szakmától is, meg hogy hol keresel (vidéken vagy nagy/fővárosban). Én Budapesten egyérteműen érzem. Pár helyre küldöm el a jelentkezésem, és már vannak interjúk.
2016. aug. 27. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
46%
Én dolgoztam hr cégben, és a kétkezi munkásokra is nagy igény van, de nem vállalják, nem jelentkeztek. Még csak nem is volt rossz a bér (cafeteriaval netto 180), de alig volt jelentkezes. Sztem az embereknek egy része nem akar dolgozni. Persze ahogy látom a hozzászólásokat, van akinek még mindig nehéz. Szerintem sok-sok helyre kell jelentkezni, feltölteni önéletrajzokat, nézni a facebookot/Linkedint. Én facebookon talaltam az elmult 2 munkahelyem, vagy ismeros osztotta meg, vagy hirdetést láttam. Valóban munkaerőhiány van. Mi tartottunk hr képzéseket cégeknek (kicsiknek és multiknak is!), és bajban vannak. Sosem gondoltam volna, de tényleg. Persze vannak, ahol idióta elvárások vannak, erről is szóltak a képzések. Meg kell nézni, hogy milyen szakmákban van kemény hiány, és lehet, váltani kell, új szakmát tanulni. Bár az a vicces (inkább morbid), hogy már a bolti eladókért is küszködnek a cégek. Bár a bér más kérdés. Mérnök, informatikus (nem okj), jó angolos/németes... értük meg egyenesen kapkodnak.
2016. aug. 27. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Férjemnek keresünk most állást 3 hete. Eddig kétkezi, de elég speckó szerelőmunkát végzett, aránylag jól keresett, De sajnos a munkaidő vége mindig kérdéses volt..a szabiról, betegállományról már szó se volt...és kisgyerekünk van, akiért néha neki kéne menni az oviba, hogy én is dolgozhassak..

szóval muszáj volt elkezdeni körülnézni..

Fő szempontunk, hogy 1 műszakos legyen a munka, és max. 16.30h-ig tartson..Na ilyen nemigen van..

soksok helyről hívják, de mind 2-3 műszakos, vidékre utazós, ottalvós..:-(

Pedig már nagyon leadtuk, kertész-karbantartós állásokra utazunk akár közalkalmazottira is, és alig hívják be ilyen helyekre..:-(

Szóval bizonyos szegmensbe hiány van, ahol az embert kiszipolyozzák, vagy olyan kemény fizikai terhelés van, amit csak egy fiatal egyedülálló bír, akinek nem kell másutt helyt állnia...

2016. aug. 27. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Lehetetlen feltétellel már felvettek volna engem is, de képtelenség vállalni egy hajnali 6-kor kezdődő munkát, ha az ovi sincs nyitva még és nincs aki el tudná vinni a gyereket, mert a párom is korán kezd, megmondtam szívesen elvállalnám, ha kicsit később lehetne kezdeni ezen okból, de nem lehetett, holott részmunkaidős lett volna, bőven nyitva a hely, így ne csodálkozzanak a munkáltatók, ha icipici rugalmasság sincs bennük.
2016. aug. 27. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Jelen van a munkaerőhiány, elsősorban a fizikai jellegű munkáknál gyárakban (operátor, targoncás,csomagoló,gépkezelő stb.) és boltokban (árufeltöltő stb.)


Én például ahol lakom, sok melóst keresnek főleg fizikai munkára. Külön emiatt nyitott irodát pl. az Adecco és a Randstad, akik eddig nem is voltak jelen mostanáig itt a megyében. Ráadásul már elkezdett terjedni, (főleg az Adecconál) hogy nem mondanak el minden információt az állásról. Egyszer behívtak egy operátori munka miatt, azt persze nem mondták hogy nehéz fizikai munka, amit a derekam miatt nem vállalhatok, és a facebookos álláshirdetésükben találtam meg ezt az információt.


A cégek egyébként már nagyon sok helyen a bérezést sem írják ki az álláshirdetésekben, de telefonon sem közlik. Volt egy olyan álláshirdetés ahol még a munkarendet sem írták ki. (nyílván 3 műszak) Úgyhogy sajnos már az ilyen dolgoktól sem riadnak vissza a közvetítők és a cégek, azért hogy embert találjanak


Év lelején pl. olyan helyre hívtak be, ahol már a telefonba mondták hogy hozzam magammal az összes iratom, meg az előző munkáltatói papírjaimat az interjúra. :D


Az a gond a fizikai munkákkal, hogy még a munkáltatók sem becsülik meg azokat, akik csinálják, hiszen akkor nem lenne akkora munkaerőhiány, vagy nem írnának róla ennyit.


Engem is szinte csak ilyen munkalehetőségekkel bombáznak, de számomra nem vonzó a lehetőség. Nekem nem az az életcélom, hogy 3 műszakban egy helyben állva csináljak valami monoton baromságot, amitől a maradék életkedve is elmegy az embernek, vagy pakoljak, rakodjak azt pörögjek egész nap, hogy még enni se legyen időd (tudom, mert csináltam.) Elsősorban a logisztikai OKJ-s végzettségemhez releváns munkakörben szeretnék elhelyezkedni, például most Budapest környéki helyekre is jelentkeztem, mert nem lenne gond az utazás, és a fizikai munka sem derogálna. Csak nem mindegy hogy egész nap fizikai munkát csinálsz monoton módon egy gyárban operátorként, a 8 általános szintet sem elérő hülyékkel, vagy pl. az én esetemben egy raktárban dolgoznék (pl. raktári adminisztátor), ahol kellene fizikai munkát végezni de amellett sok más feladatot is el lehet látni (áruátvétel stb.) normális emberekkel körülvéve.


Véleményem szerint a fizikai jellegű munkakörökben,vagy termeléshez köthető munkakörökben gyorsan el lehet helyezkedni, a jobb munka körülményeket biztosító helyeken kevésbé gyorsan, mert oda valószínűleg sokan jelentkeznek.


Nyílván nem csak fizikai melósok hiányoznak, pl. rengeteg sofőr is hiányzik.


Egyébként a munkaerőhiány egyenes következménye, hogy akik dolgoznak, azoktól várják el, hogy a sok munka miatt rendszeresen túlórázzanak, ezt persze a hétközi 50% túlóra pótlék miatt sehogy nem éri meg. Ezért sem éri meg ilyen helyekre menni.

2016. szept. 1. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

15:

Sofőrből a nemzetközi fuvarozásban és a tömegközlekedésben van hiány. Ha kisteherautó vagy hivatásos személygépkocsi sofőrt keresnek valahol, akkor sok száz önéletrajz éekezik.

2016. szept. 1. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Tudom, csak megemlítettem, ezért nem is mentem bele a részletekbe.
2016. szept. 1. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!