Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért hívnak állandóan állásin...

Miért hívnak állandóan állásinterjúra ha nem is akarnak felvenni?

Figyelt kérdés
Nem értem.

2016. aug. 27. 23:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
82%
Véletlenül nem 49 alkalommal? Vagy már 50?
2016. aug. 27. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Még csak 49-en voltam, de ennél többre is hívtak.
2016. aug. 27. 23:43
 3/13 anonim ***** válasza:
90%
Akkor bizonyára benned van a hiba, és valamit rosszul csinálsz. Nagyon rosszul.
2016. aug. 27. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
51%

Akkor ott nálad valami nem stimmel.


Én 5 hónapja 10 helyre jelentkeztem a környéken 8 helyre hívtak be 3 napon belül, és mindegyik helyre fel akartak venni, csak ugye ebből a 8 helyből 5 olyan hely volt ahol megvárták az előző munkahelyemen a 30 napos felmondási időmet, és persze jobb lehetőséget is adtak az akkori munkakörömnél. Végül azt választottam ahova gyalog is eljutok 10 perc alatt és a fizetés is elfogadható.

2016. aug. 28. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
82%

Én napi 20 állásra jelentkeztem, kb naponta 2 helyről hívtak is, és kb heti 5-8 interjún voltam.

kb a 15. interjú után helyezkedtem el, mert volt ahova nem vettek fel, volt amit én nem vállaltam.

2016. aug. 28. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
93%

Halli nekem 1 jelentkezésből lett 1 interjú, majd 1 felvétel, egyetemről kikerülve 4 nap alatt lett munkahelyem.


Ez a hely leépítés miatt megszűnt, következő álláskeresésem 3,5 év évig tartott, ezen idő alatt 4 interjúra hívtak be, 2-re felvettek volna, de nemet mondtam. Felmerülhet a kérdés miért mondtam nemet, a válasz egyszerű. Bruttó 135 000-et fizetett volna, papíron 8 óra és 5 nap/hét, de közölték 12 óra és 5,5 nap, tehát minden második szombaton is menni kell 12 órázni. Ráadásul költözni és albérletet fizetni is kellett volna.

A vicc az egészben, hogy ez nem betanított munka, hanem mérnök állás :) A teljesség kedvéért elismerem zsebbe ajánlottak 25 000 prémiumot is, ha minden jól megy és a részlegem tudja hozni a 100%-ot, illetve afelett teljesít, magyarra fordítva "Mikor piros hó esik!"


Másik hely papíron 6 órás mérnök állás, de valami irdatlan nagy találékonyságra utaló munkaidővel, reggel 6-tól 9-ig, majd 11-től 13-ig, egy kerek óra ebédszünet, majd még egy óra munka 15.00-kor pedig irány haza. Mindehhez tartózik napi 2*30km kocsikázás, benzinpénzt 9Ft-ot adnak km-enként, durván 20-25e-be került volna bejárnom, nettó 80 000-et akartak fizetni.

Másik lehetőség, hogy céges busz felvesz 5.20-kor, majd visszaindulok vele 16.00-kor, azt persze nem tudták felfogni, hogy ez szép és jó, de nekem a busz indulási pontjáig való eljutás napi 2*40km-ert jelentene autóval. Ennek ellenére is csak nyomatták, ők milyen nagylelkűek ingyen utazhatnék a munkásbusszal. Köszi kihagyom :)


Mindenre jelentkeztem, voltam utcaseprő, benzinkutas, erdészetnél favágósegéd, fóliasátorban idénymunkás, közmunkás, stb.


Éppen feladtam volna a reményt, hogy az életben legyen ismét mérnök állásom, erre fejvadászon keresztül behívtak és felvettek nettó 99 000Ft-ért egy laborba. 3 éve húzom itt az igát, lassacskán haladok felfele a ranglistán, 4-er kaptam fizetésemelést, közben 3-or nyirbálták meg az egyéb juttatásokat, tehát az emelés hatására a valós fizetés 101 560Ft lett.

Ismételten előléptettek, elértem az álomhatárt nettó 150 000Ft (2 teljes hónapig), képzelhetitek milyen boldog voltam, majd megint előléptettek, nőtt a bruttó alapbérem 6 000-el, aminek nagyon örültem. Viszont az előléptetés miatt elestem a veszélyességi pótléktól, mivel más lett a munkaterületem, persze továbbra is ugyan ott és azt csináltam, csak kiegészült pár extra feladattal és duplájára nőtt a felelősségem, mindez nettó 104 000Ft-ért.


Felment bennem a pumpa felmondtam, 2 hónap keresgélés durván 500 önéletrajz kiküldése után 1 db állásinterjúm volt, fel is vettek egy laboráns munkakörbe. Interjún végig azt nyomatták ön túlképzett ide, ők nem mérnököt keresnek, nem is hittem, hogy felvesznek, de végül felvettek. Nettó 110 000Ft-ot kapok, 8 órából durván 5-6-ot dolgozok szép komótosan, nyugis környezet, eddigi legjobb helyem.

2016. aug. 28. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
71%
Hatos, tényleg nem bántásból, de miért vállalod el ezeket a borzasztóan alulfizetett munkákat mérnökként? Ennél egy gyárban egy segédmunkás is többet keres. Ezért ajánlanak 1-2 helyen nevetséges fizetéseket diplomás, tapasztalattal rendelkező álláskeresőknek, mert még mindig van, aki elvállalja...
2016. aug. 28. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
87%
Mondjuk azért mert akkor, amikor behívnak még nem tudják, hogy nem téged akarnak felvenni. Ez arra enged következtetni, hogy az interjúk nem sikeresek.
2016. aug. 28. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

"Hatos, tényleg nem bántásból, de miért vállalod el ezeket a borzasztóan alulfizetett munkákat mérnökként?"


Van egy olyan rossz szokásom, hogy eszek és iszok és ezeket nekem kell finanszíroznom, ráadásul azok a fránya szolgáltatók sem érik be egy köszönőmmel. Havi 60e-et költök, 50e-et pedig félreteszek.


"Ennél egy gyárban egy segédmunkás is többet keres"


Jó tudni, sajnos eddig én még ilyen hellyel nem találkoztam. Amivel eddig találkoztam lehetőségként pl. 1)Hőkezelőben nettó 75e és egész nap fémgőzöket szívhatnék

2)Fröccsöntő üzemben szintén 75e a gépkezelő fizetés

3)Ismerős audiban nettó 1400-as órabérrel betanított munkás, de őt benyomta rokona. Engem be se hívnak, túlképzett vagyok :)

4)Faterom munkahelyén betanított munka három műszakos munkarend és fizet nettó 80e-et.


Viszont őt meg túlfizetik nettó 200-260e gépkezelőként, 40 éve dolgozik azzal a gépen, senki más nem tudja kezelni, már mindenki meghalt rajta kívül, így elnézik neki, hogy napi szinten kiakad nála a szonda. Tavaly 108 nap betegszabin volt, kiíratta magát mert megszomjazott. Már minden közművet kikötöttek nála, néha engem b***-tatnak a szolgáltatók fizessem helyette. 2000-2008 körül nettó 480-720e között kapott, heti 6-7 napot dolgozott és 10-14 órázott szinte minden nap. Nem fizetett számlát, vett élelmiszert, mindent szegény édesanyám intézett minimálbérből.


Tehát igazad van, tényleg van jól fizető minimális agytevékenységgel is végezhető munka, de ritkaságszámba megy.

2016. aug. 28. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
18%
én jogászként 4 év tapasztalattal keresek nettó 1,2 milliót havonta. attól hogy nem értesz a szakmádhoz nem a munkáltatók a hibásak
2016. aug. 28. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!