Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mire számíthat ma egy regisztr...

Mire számíthat ma egy regisztrált álláskereső?

Figyelt kérdés

Kb. 6 éve folyamatos munkaviszonyom volt, ebből egyszer váltottam munkahelyet, de szünet nem volt a kettő között. Tegnapelőtt járt le a határozott idejű munkaszerződésem, így most munkanélküli vagyok. A papírjaimat még nem kaptam meg, de amint kézhez kapom, már megyek is a munkaügyre, közben folyamatosan munkát keresek (azóta, hogy tudom, hogy nem hosszabítanak meg, 2 hónapja), sajnos eddig semmi :( Nagyon el vagyok keseredve, mert még soha nem voltam munka nélkül, kissé kétségbe estem. Mivel a fizetésem elég jó volt (relatív, de nekem bőven megfelelt), kikalkuláltam, hogy az álláskeresési támogatásom 100ezer fölött lenne. Viszont attól tartok, hogy az első héten kiküldenek valami gagyi munkahelyre, ahol mondjuk minimálbért adnának, és ha nem vállalom el, akkor lőttek az álláskeresésinek... Vagy a másik aggodalmam a közmunka, 50 ezerért... Nem azért, nem büdös a munka, de nem azért jártam főiskolára, és képzem magam azóta is folyamatosan, hogy éhbérért gürizzek. Tudom, hogy az álláskeresési csak 3 hónap, de nagyon bízom benne, hogy azt se kell kivárnom, mert találok rendes munkát.

Viszont nem tudom mire számíthatok, mivel még soha nem voltam ilyen cipőben? Elképzelhető, hogy elküldenek szemetet szedni a városközpontba, vagy ilyesmi? Kisvárosban élek, mindenki ismer mindenkit, ráadásul pedagógus vagyok, szóval eléggé kapnám a sajnálkozó tekinteteket...



2016. aug. 28. 08:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
67%

" Elképzelhető, hogy elküldenek ..." NEM! (bővebben privben, ha érdekel)

Most, hogy indul az év- nincs valahol akár helyettesítés, napközi?

2016. aug. 28. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
76%

Arra számíthatsz, hogy vagy nem fognak sehová kiközvetíteni, vagy valóban ott a közmunka. Amúgy az álláskeresésit se gondold, hogy olyan sokáig kapod. Kapod max. 3 hónapig (ez idő alatt nem valószínű, hogy kiközvetítenek bárhová is) és utána nem kapsz semmit, kivéve ha igényled az FHT-t, amit nem is biztos, hogy meg fogsz kapni, ha nem vagy egyedülálló, hanem van élettársad, házastársad, aki keresőtevékenységet folytat és meghaladod az 1 főre jutó jövedelmet, ami nem kéne érni ahhoz, hogy kapd. És akkor semmi hátrány nem ér, ha nem vállalod el a felajánlott munkát. Csak pénzed nem lesz.

Amúgy tudod én is magasabb iskolával rendelkezem és sajnos voltam ebben a cipőben. Én kértem, hogy hívjanak be közmunkára, mert a havi 50.000 Ft is több volt a semminél és kellett a pénz, és tettem rá nagy ívben, hogy mindenki ismer és utcát kéne sepregetni, ha egyszer kell a pénz. Én mentem be személyesen a Polgármesteri Hivatalba, ahol közölték velem, hogy hát nem tudnak a végzettségemnek megfelelő munkát adni, mire én közöltem, hogy nem is kell, mert utcát is szívesen sepregetek, vagy bármit, csak hívjanak be, mert pénzből élnék én is és egyszerűen nem jön össze más munka. És nem hívtak be ennek ellenére sem! Szerencsére 2 hónap múlva szóltak egy helyről, ma is ott dolgozom, most már közel 2 éve.

2016. aug. 28. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy az álláskeresési 3 hónap (oda is írtam), de nagyon bízom benne, hogy azt nem kell végigvárnom.

Azért kezdtem el aggódni, mert egy ismerősömet a 2. héten már kiközvetítették valahová, ahol természetesen minimálbért kínáltak neki. Egyszer voltam már bent érdeklődni a munkaügyi központban, hogy egyáltalán képben legyek, és azt mondták, hogy csak nyomós indokkal lehet elutasítani a felkínált állást. Na most, mi számít nyomós indoknak? Mert nem gondolnám, hogy az "alacsony fizetés" elég nyomós indok lenne.

Viszont addig, amíg van esély jobbra, addig nem szívesen vállalnék el ilyet (persze egy idő után már tökmindegy, csak legyen valami)

2016. aug. 28. 09:25
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Az álláskeresési támogatásod nem lesz 100 felett, legalábbis nettóban biztos nem, mert max. a minimálbér adják, párom is br 300 után azt kapta. Őt pl nem közvetítették sehova, letelt a 3 hónapja anélkül, hogy kapott volna bármi állás vagy közmunka ajánlatot a munkaügyitől. Végül ismerős által sikerült elhelyezkednie újra.
2016. aug. 28. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
92%

Álláskeresési összeg max. kb nettó 86 (ez a maximum összege, így 100 felett biztosan nem fogsz kapni).

Sok helyen a közmunkához is protekció kell és kuncsorogni kell érte. Szal 90 napig kapsz kb 86eFt-ot, utána (ha minden feltételnek megfelelsz) kapsz FHT-t, ami 22.800 Ft.

2016. aug. 28. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
57%
Nem tudsz addig esetleg korrepetálni? Úgyis indul a suli. A másik, hogy addig is jelentkezz mindenfelé anélkül is, hogy van-e meghirdetve állasuk vagy sem. Keresd fel a környékbeli sulikat, környező városokban is, adj le jelentkezést, akkor is, ha nem keresnek, de tudnak róla. Plusz lehet, keresnek, de valamiert nem hallottálróla.
2016. aug. 29. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
83%
Diplomásként másfél évig voltam közmunkán irodában, iskolában, nem volt a vészes, a fizu édeskevés, de a 0-nál az is több. Pedagógus diplomával lehetsz közmunkában pedagógiai asszisztens iskolában, óvodában, akkor nettó 67 a fizu, nem 50.
2016. aug. 29. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
79%

Jó esetben semmit nem ajánlanak fel, rosszabb esetben szemétszedést/utcaseprést, azért, hogy töröljenek. Így javítanád a statisztikákat.

Ha szerződéses voltál akkor az egy évre kaphatsz 1 havi munkanélküli támogatást, a minimálbér összegéig.

2016. aug. 29. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek aki írt! (Nem tudom miért vannak lepontozva a válaszok??!)

Én is abban reménykedek, hogy magam találok állást, és nem leszek kénytelen elvállalni olyat, amit nem szeretnék, csak muszáj... Viszont sajnos ismerősökkel beszélgettem, hogy ez hivatalfüggő, és nálunk a kisvárosban sajnos mániájuk minden sz*rra elküldeni az embert - mint ahogy említette valaki -, hogy javuljon a statisztika...

2016. aug. 29. 16:11
 10/11 anonim ***** válasza:
Szerintem egyedül azért éri meg regisztrált munkanélkülinek lenni, mert kapsz egy kevés pénzt, meg ha vidékre mész állásinterjúra fizetik a busz/vonatjegyet. A kiközvetítésnél pl. szinte semmit nem vesznek figyelembe, se végzettséget, sem semmit. Pl. amikor a Honvédség a Munkaügyin keresztül toborzott embereket, leszázalékolt embereknek küldött behívót.
2016. szept. 1. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!