Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kamionosok! Tényleg kihal az...

Kamionosok! Tényleg kihal az MHSZ generáció? Egyre kevesebb sofőr lesz és úgy keresik őket, mint a Jedi lovagokat?

Figyelt kérdés
Már most is valószínű,hogy lepkehálóval keresik a gyakorlott,megbízható nemzetközi sofőröket.5-600ezreket már kínálnak Magyar cégek. Külföldön meg ennek a többszörösét. Érdemes kamionosnak menni?

2016. szept. 1. 21:12
 1/10 anonim ***** válasza:

Én 27 vagyok én is gondolkodtam rajta hogy kamionos legyek. Mostani rohanó világban ha haza ér az ember kezd bele egy másik munkába és este alvás előtt van esetleg 1-2 órája. Tehát azt lehet mondani hogy aludni járunk haza, s közben alig keressünk valamit. Ezt azért írtam le hogy majdnem mindegy hogy itthon vagyunk vagy esetleg egy kamionba alszunk. De sajna ott van a hétvége. Az a "szívfájdalom" hogy talán ha itthon vagyunk és nem robotolunk valamin akkor "tudunk" élni. Ha tuti hogy 2 hetente hazajöhet az ember nem lenne rossz, ki lehetne bírni 1 hétvégét, de vannak cégek akik szeretnek jóval többet dolgoztatni egyszerre. 3 hét az általános.

Idehaza az 5-600at sokkalom egy picit, de legyen. Viszont külföldön a többszörösét?

A sofőr hiány meg ténynek vedd!

1 amit mondtál hogy most sokan "öregednek" ki, másik meg ha valakinek meg is van a C+E nyelvtudással valószínű nem a hazai cégnél fog dolgozni.(igaz ez "hazai" szemmel nézve) Még egy adalék. Europában és az Usában is sofőrhiány van.

Ha a pénz elég motiváció akkor menjél, de ugye ennek az életnek van árny oldala. Neked kell eldöntened hogy mit akarsz és az eddigi életed is számításba kell venned hogy megváltozik.

2016. szept. 1. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Igen, gyakorlott sofőrből hiány van.


Sajnos felhígult a szakma, és tücsköt - bogarat felvesznek, és ebből sok bonyodalom van. Aki viszont megbízható, pontos és nyelvet is beszél eléggé megbecsülik, főleg külföldön.


A 5 - 600 ezer kicsit túlzás itthon, de nagyon talán nem lehetetlen, kint olyan 800 - ig, nagyon jó firmánál - ilyet már nehezebb találni, ezekhez általában kinti lakcím kell - akár 1 millióig kaphatsz pénzt. Ezt teljes ledolgozott hónapra értem.

2016. szept. 2. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Kamionos van bőven, csak egyre több az olyan, akinek fél óráig tart egy rámpára tolatás.
2016. szept. 2. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
hagyjuk mar ezt a hulye kulfoldezos dolgot, semmit se ertetek hozza de qrva okosak vagytok. Majd kerdezzetek.meg par tapasztalt sofort miert nem kulfoldezik...
2016. szept. 7. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

4. Na, miért nem külföldeznek a tapasztalt kollégák?


Én külföldi firmánál dolgozom.

2016. szept. 7. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
mondjuk mert xarba se vesznek, ott a magyar olyan mint magyarba a roman cigany. Egy szolga vagy. Mit gondolsz miert terjeszkednek a kulfoldi cegek a keleti regiomba? Duvenbeck,reining,transalliance,eddie stobart, xpo logistics,gartner, euro containers stbstbstb.... ? Mert szarehugye megcsinaljak es az olyan munkat amit mas nem csinal meg. Vannak persze jok, de ritka, olyan hogy kenyelmes melo jo penzert nincs. Lehet keresni havi 2000 eurot de akkor gyujtozzel meg minden es ne zavarjon hogy pl ha a gartnernel vagy tegyuk fel kapsz 300 ezret az ausztriai kollega meg 800 at
2016. szept. 8. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A magyar a nagy cégeknél nem ugyan úgy szolga?
2016. szept. 8. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

helyesebben:

A magyar a nagy magyar cégeknél nem ugyan úgy szolga?

2016. szept. 8. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

nem egeszen ... pl a Waberersnel sok frenchisenal a kutya se szol hozzad, ha rendesen vegzed a munkad. Egy transallianceos pl azt meselte, hogy tilos volt palyan menni csak N es meg D s utakon.


De mondom, nem lehet altalanositani de azert ne eljunk mar kozhelyekben hogy kint minden szep es jo

2016. szept. 8. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nekem elég jó melóm van. Élelmiszeres tartály, pihenőidők betartva, tisztán napidíj, egy fel és lerakó, nincs gyűjtő, nincs ADR, nincs rakományrögzítés. 20 nap meló, 10 nap itthon egy - két nap oda - vissza, de betartják. Augusztusban napi 85 euróra jött ki a bérem. Van lehetőség teljes hónapot is dolgozni.


És mégis szokott lenni felvétel.

2016. okt. 2. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!