Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ilyen körülmények között ti...

Ilyen körülmények között ti munkahelyet váltanátok?

Figyelt kérdés
Teherautó sofőr vagyok egy szállitmányozó cégnél, és három éve dolgozok. Teljesen amatőrként kezdtem itt, friss jogsival, és egyből esélyt adtak nekem, már az első héten megkaptam az autót. A cég az utóbbi időben elég rosszul megy, egyre kevesebb a munka(és persze a fizetés is), és még egy tüzesetünk is volt a közelmúltban ami után nehezen állt talpra. Az utóbbi 3hónapban csak 80ezret kerestem havonta, annyira rosszul megy a cég. Sajnálnám itthagyni, mert közben jó kapcsolatom alakult ki a kollégákkal és a főnökökkel. Szapadnapot is duzzogás nélkül adtak a hugom ballagására. Gondolkodtam már magamban, hogy ez igy mégsem lesz jó, mert lassan családot is szeretnék, és 80ezerből nehezen tudom megvalósitani. Még nem kezdtem el más munka után nézelődni, a sors úgy hozta, hogy a konkurens vállalat vezetője keresett meg személyesen és munkát ajánlott. Nagyon meglepődtem, mert tudtommal a munkavállalóknak szokás állásra pályázni, és nem forditva, főleg, hogy nem is ismerem az illetőt, de tudtam, hogy létezik a cége, mert többször is keresztbetett nekünk. Nagyon csábitó fizetést ajánlott, kb 50százalékkal többet, mint amit itt valaha is kerestem. Most meg nagy dilemmába vagyok, mert nem akarok a saját zsebem ellensége lenni, de a jelenlegi főnökömet sem akarom cserben hagyni, mert jó embernek tartom, és nála szereztem gyakorlatot

2016. aug. 25. 07:05
 1/10 anonim ***** válasza:
46%

Én nem váltanék egyelöre, megvárnám, hogy a jelenlegi cég kiláboljon a bajból.


Másrészt éppen mert a másik fönök megkeresett, valami nagyon nincs rendben, valószíüleg úgy akar megszabadulni a konkurrenciától, hoyg elcsábítja a jó munkaeröket.


Az 50%-kal több fizetés meg igen hamar le fog csökkenni, egyrészt sok esetben bruttót emlegetnek ilyenkor, a nettó meg jóval kevesebb, másrészt ebböl lejön egy csomó levonás, sok mindent magadnak kell a kocsin fizetni - és a végén nem marad több, mint most.

Emellett sok helyen a társaság sem jó, mert a fönökök kijátsszák a dolgozókat egymás ellen és csak spicliskedés meg ellenségeskedés van köztük.


Ha jól értem, egyelöre nem létfontosságú a jóval több jövedelem, a helyedben várnék, mert jó helyet otthagyni szép ígéretekért nem szabad.

2016. aug. 25. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
83%

Maximálisan egyetértek az első hozzászólóval, megtoldva annyival: egy jó munkahelyi légkör nagyon-nagyon sokat számít!! Nem mindegy, hogy stresszesen, gyomorgörccsel megy be az ember reggel dolgozni vagy jókedvűen, mert jó légkörben van. Nemrég írt egy sofőr, hogy rossz az autók műszaki állapota, de hajtják őket, a múltkor kiküldték hibás fékrendszerrel, stb - azt hittem Te is az vagy, mert ő is valami hasonlót kérdezett :-)


Még valami... ez a mondat azért sok mindent elárul:

" tudtam, hogy létezik a cége, mert többször is keresztbetett nekünk."

Nos, ha ilyen a cégvezető, akkor szívfájdalom nélkül NEKED is bármikor keresztbe tesz. Ezt akarod? :-)

2016. aug. 25. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
34%

80 ezer forint borzasztóan kevés. Én nem sokat gondolkodnék, ha kapnék egy ajánlatot, ahol 50%-kal többet ígérnek.


Igen, a jó munkahelyi kollektíva kétségtelenül fontos, de nem sokra mész vele, ha közben a fizetésed legfeljebb arra elég, hogy ne halj éhen.


Az olyanokkal meg nem kell foglalkozni, hogy az új helyen majd úgyis átvernek, meg ilyenek, mert vagy így lesz, vagy nem. Ennyi erővel azt is lehet mondani, hogy menekülnöd kell a mostani helyről, hiszen tovidesen csődbe megy.

2016. aug. 25. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
csak az utóbbi 3hónapba keresek ilyen rosszul, mert nincs munka. Szinte egész nap az udvaron csellengek szerelőként. Heti 1-2fuvarom van csak mostanában. Tavasszal még jól futott a cég, és 150ezer körül kerestem, az új helyen, pedig 220at igértek
2016. aug. 25. 10:08
 5/10 anonim ***** válasza:
76%

Egyáltalán nem értek egyet az első két hozzászólóval.


Tartsd észben, te csak egy egyszerű munkavállaló vagy, akit bármikor lapátra tehetnek, főleg ha rosszul megy a cég... utána meg futhatsz másik állás után.

Amúgy 80 ezer forint konkrétan semmi. Én kihasználnám a lehetőséget, főleg, hogy a konkurens cég keresett meg, te vagy alkupozícióban, te kérhetsz, nem ők adnak.


A jó munkakörnyezettel és kollégákkal meg nem fogsz jól lakni, azzal nem tudod megtölteni a gyomrod.

2016. aug. 25. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
a konkurens cég rengeteg pályázatot megnyert idén, ők újitják fel a helyi kórházat, és még sok munkájuk van azonkivül is a megyében + tüzéptelepjük is van ahova rendszeresen kellene árút szállitanom
2016. aug. 25. 10:13
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

"a konkurens cég rengeteg pályázatot megnyert idén, ők újitják fel a helyi kórházat, "


Szóval csókosok... Hát igen...

Én a helyedben - főleg, mivel jóban vagytok - odaállnék a főnök elé és megkérdezném, őszintén, hogy látja a cég helyzetét? Meddig tud még munkát adni? Lát esélyt a kilábalásra?

A válasza azért sok mindent elmondana...

2016. aug. 25. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én ez így ahogy van elmondanám a főnökömnek. És kikérném a tanácsát.

az is lehet, hogy megengedi majd, hogy fusizz kicsit a kocsival, és akkor lesz is pénzed, meg meg is maradhatsz a helyeden...


Nem fekete és fehér egy ilyen helyzet.

2016. aug. 25. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

" Nagyon meglepődtem, mert tudtommal a munkavállalóknak szokás állásra pályázni, és nem forditva, főleg, hogy nem is ismerem az illetőt"


Hát azért van szakma ahol ez nem igaz. Pl a sajátomban egy 2-3 év tapasztalattal, folyamatosan keresik az embert.


A kérdésedre válaszolva:

Igen válthatsz. A munka világában elsősorban a saját érdekedet kell nézned. Ha a másik jóval többet ad, akkor élni kell a lehetőséggel. Nem jó ha csak a szívedre hallgatsz ilyen esetben.

2016. aug. 25. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Tényleg nem könnyű helyzet

Én is azt csinálnám mint a 7-es mond. Úgy is meg fog érteni mert tudja hogy te is pénzből élsz.

Aug. 25 óta történt e valami?

2016. szept. 8. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!