Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Te elmennél próbanapra?

Te elmennél próbanapra?

Figyelt kérdés

Egy cégnél végigjutottam az összes interjúkörön, és próbanapra hívtak be (irodai meló).

Olvastam, hogy ez illegális, különösen, ha nem leszek bejelentve és erre a napra nem kapok fizut.

Ti elmennétek?



2016. szept. 4. 14:24
 1/9 anonim ***** válasza:
86%
Nem. Erre való a próbaidő.
2016. szept. 4. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen, de csak ha fizetnek. Amúgy meg határozottan nem!!!!

Ismerek olyan boltot ahol egy státuszt már több mint egy éve próbanaposokkal töltetnek be, és mindig kint van a hirdetés.

Meg eleve a próbanapon a jelentkező a maximumot beleadja, hogy a jó oldalát mutassa, ....szóval ezzel is csak nyernek a tisztességtelen vállalkozók.

2016. szept. 4. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Hát nálam nem lesz szerződés, nem kapok fizut. És el nem tudom képzelni, hogy irodai melóban mi lehet a próba, uis elvileg adatvédelmi okok miatt nem is érhetek hozzá az ott dolgozók irataihoz stb.

Boltot, éttermet még jobban megértem, h ezzel nézik meg ki milyen készséges...

2016. szept. 4. 15:19
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

"Boltot, éttermet még jobban megértem, h ezzel nézik meg ki milyen készséges..."


De azt sem lehet ingyen. Kicsit kevesebbet lehet adni, de ingyen csak a balekok mennek.

2016. szept. 4. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
49%
Én bemennék (be is mentem, pedig pszichológus állásra jelentkeztem, közalkalmazotti státuszba), neked is hasznos lehet, ha belelátsz a napi munkafolyamatokba és azt is érzékeled, hogy milyen a légkör, milyenek a (leendő) kollégák. Nyilván neked kell mérlegelned, ha a cég lehúzósnak tűnik és csak ingyenmunkaerőt keres, akkor nem mennék.
2016. szept. 4. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A legböszmébb Feri ***** válasza:
75%

Nincs olyan, hogy próbanap. Ingyenmunka van, amivel a hülyéket átverik.

Dolgozom én szívesen, miután rendbe tettük a dolog munkajogi részét.

2016. szept. 4. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 MZ.per.X ***** válasza:
Mondjuk azt nem tudom mire mennek 1 azaz egy darab nappal. Sok helyen 2-3 hónap próbaidő is van, hogy kiderüljön tényleg érted e a dolgod.
2016. szept. 4. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Figy sokat nem veszithetsz, elmész, és meglátod mi a munka valójában, ha azt akarják, hogy dolgozz is, semmi akadálya!

Hozzák a szerződésed, vagy legalább a napi megbízásod aláírod és azonnal munkához látsz!

2016. szept. 5. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Van olyan, hogy próbanap... csak fizetni kell azt is. Tehát ha odamész és dolgozol 2 órát, akkor azt is kötelesek kifizetni.
2016. szept. 5. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!