Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha a próbanapomat nem fizeti...

Ha a próbanapomat nem fizeti ki a vég és nem is jelent be erre a napra, felnyomhatom őket a Navnál?

Figyelt kérdés

2016. szept. 5. 19:14
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
cég akart lenni...
2016. szept. 5. 19:14
 2/15 anonim ***** válasza:
24%
Ha semmi nyoma nincs, hogy ott voltál, mire fel akarnád felnyomni őket?
2016. szept. 5. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Tipikus "csalás"-ba estél bele

A próba napon is szerződést kéne törvényileg.

Megfogni őket talán úgy lehetne hogy megkérsz egy ismerősödet aki alkalmas a munkára és pl rejtett kamerával vegye fel a legfontosabb részt amikor beszél a munkáltatójával. Rákérdez mondjuk óvatosan kell e szerződés ilyenkor. (Diktafon sem rossz)

(szerintem jobb nem várni hátha csinál valamit a nav, hanem saját kézbe venni az ügyet.)

2016. szept. 5. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Honnan tudod, hogy nem jelentett be?

Az egyszerűsített foglalkoztatást (napi bejelentés) akár interneten, akár telefonon megteheti.

2016. szept. 5. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

A NAV "munkaügyi" kérdésekkel nem foglalkozik.

Arra a Munkaügyi és Munkavédelmi Felügyelőség az illetékes. Ha ők feltárják a szabálysértést, akkor hivatalból értesítik azokat a szerveket, amelyeknek közük lehet még az ügyhöz. Például NAV, környezetvédelmi hatóság stb.

2016. szept. 6. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Onnnn tudom, h nem jelent be, mert semmilyen adatomat nem tudja! Bejelentéshez egy csomó adat kell. Na, ő csak a nevemet tudja, se az adószámom nem, se a TB számom nem, se a lakcímem...atb.
2016. szept. 6. 06:37
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Akkor nagy valószínűséggel tényleg nem jelentett be. Akkor jön a következő probléma/lépés: hogy fogod tudni bebizonyítani, hogy X napon ott voltál és hány órát dolgoztál? Van erre 2 tanúd? ki fognak állni melletted és el fogják mondani, hogy ott voltál, dolgoztál, nem fizettek? Mert ha igen, akkor lépd meg, és jelentsd be a Munkaügyi Főfelügyelőségnek.

Ha nem tudod bebizonyítani, akkor is bejelentheted, kimennek, kivizsgálják (gondolom), de a pénzedet nem biztos, hogy meg fogod kapni...

2016. szept. 6. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
még nem voltam, pénteken megyek!
2016. szept. 6. 09:31
 9/15 anonim ***** válasza:

Na álljunk meg egy pillanatra!!

Jól értem? Még nem dolgoztál, tehát még nem tudod, hogy bejelent-e, még nem tudod, hogy kifizet-e, de már előre azon töröd a fejed, hogy felnyomod?

Hát, az Isten mentsen meg az ilyen munkavállalótól!!!

Ha pénteken mész dolgozni, akkor csütörtökön is elkérheti az adataidat (kedd van) és telefonon bejelenthet + egyáltalán nem biztos, hogy nem fog fizetni.

2016. szept. 6. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Már mondta nekem interjún, hogy nem fog fizetni és nem jelent be, ez egy próbanap. Köteles vagyok ingyenesen dolgozni neki (szerinte).
2016. szept. 6. 18:53
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!