Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szertnék gépészmérnök lenni,...

Szertnék gépészmérnök lenni, mit kell tudnom?

Figyelt kérdés

Szóval középiskolás vagyok,de annyit tudok hogy jónak kell lennem matekból,fizikából.Én személy szerint matekból nem vagyok olyan jó,de a fizikából világéletemben ötös voltam.Persze azt is szertném megtudni mennyit keres nettoban Németországban illatve nehéz az egyetemet elvégezni a gépészmérnöki karon a BME-n

?



2016. szept. 8. 19:03
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem csak a BME-n, hanem kb. mindenhol a legnehezebb műszaki szakok közé tartozik, 50% körüli lemorzsolódás itt is előfordul. Viszont az a jó benne, hogy ma talán az egyik legáltalánosabb mérnöki szak, így sok helyre jó (de nem mindenhova elég).
2016. szept. 8. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Tavaly végeztem gépészmérnökin, ha konkrét kérdéseid vannak, írj nyugodtan privátot.
2016. szept. 8. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Pedig sajnos matekból is jónak kell lenni. Sőt, abból kell a legjobbnak. Mivel alapból minden arra épül, ezért ha az nem megy akkor a rá épülő tárgyakkal sem tudsz haladni, és bukdácsolás lesz. Szóval a matekra elég erősen rá kell feküdni. Érettségiből én azt mondom elég lehet a közép matek is ha azzal jobb pontokat ki tudsz hozni, de mindenképp kell valami fakultáció, külön tanár, mert az analízist jobb már előtte érteni kicsit.


A fizika ugyanez, értelemszerűen mindenhol ott van, minden tárgyban.


Műszaki rajz az nem vészes, ott megtanítják, bár ha a térlátásod jó akkor előnyben vagy, ha nem, akkor majd kialakul.


A BME-n extra szopás a kar, csak nagy elszántsággal és akaraterővel lehet elvégezni. Alapvetően a te szorgalmi időszakod nem abból fog állni mint sok más egyetemistáé, hogy csak a buli-buli és majd vizsgaidőszakban tanulsz. Persze sok a buli a gépészeknél is, de évközben is rengeteg tanulnivaló + házi van.

2016. szept. 10. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

matekból is és fizikából is jónak kell lenni. Gyakorlatilag a tárgyat nagy rész fizika lesz. Csak annak különböző ágai szétbontva. A gépészmérnök képzés (szerintem) azért nehéz, mert eléggé szerteágazó. Az áramlástan, mechanika és hőtan talán itt van oktatva a legkeményebben, de ezek mellett elektronika és villamosságtan is van bőven (bár az a gépészek többségének nem is nagyon megy, ezért jól ki lehet tűnni, ha neked igen).

Szerintem nem nehéz elvégezni, illetve inkább úgy mondanám, hogy ha az első évet túléled és rájössz, hogy neked mennyit és hogy kell tanulni, akkor már sokkal könnyebb dolgod lesz.

A fizetés maga az elég tág fogalom. Jó diplomával és nyelvtudással határ a csillagos ég. Természetesen nem mindegy a pozíció és a terület maga. Fejlesztésben itthon is 250k-val kezdesz. Külföldön ez 600-700k vagy akár több. De hangsúlyozom, hogy rengeteg mindentől függ.

2016. szept. 12. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!