Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Munkakeresésnél mennyire...

Munkakeresésnél mennyire számít a diploma minősítése?

Figyelt kérdés
Csak kíváncsiságból kérdezem, mert úgy hallottam, hogy ha pl hármasra államvizsgázok, akkor az a jegy ott lesz az oklevélben. Ez mennyire befolyásoló tényező munkakereséskor? Közepes vagy jó (azaz 3-as vagy 4-es) oklevéllel hiábavaló volt a 3 év suli?
2016. szept. 13. 16:55
 1/10 Carragher_x ***** válasza:
72%
Ha nem extrém jó vagy extrém rossz, akkor semennyire.
2016. szept. 13. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Itt a mérnöki munkában szerintem még soha senki nem érdekel a diplomád érdemjegye, pedig 20 éve vagyok a szakmában. Már a saját diploma érdemjegyemre sem emlékszek.
2016. szept. 13. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
73%
Nekem is 3-as lett a mester, volt olyan állásinterjú, ahol rákérdeztek, na onnan ki is bas*tak azonnal :D. Sajnos a közszférában szinte mindig csatolni kell az oklevelek fénymásolatait az álláspályázathoz (ahol közszolgálati önéletrajzot kérnek ott abba is bele kell írni) és még néhány további helyen is, van ahol ilyen frissdiplomás programoknál oda is írják, hogy minimum jó minősítésű diploma a jelentkezési feltétel. Volt ahol állásinterjú elején rögtön be kellett mutatnom a diploma fénymásolatát, hát nem volt hosszú. Szóval ez cumi egy kicsit, de a legtöbb helyen nem nézik.
2016. szept. 13. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Tőlem soha senki sem kérdezte, másolat is csak akkor kellett, mikor már döntöttek a felvételről. Igaz, én kizárólag versenyszférában dolgoztam eddig, illetve jelentkeztem. Amúgy nincs összefüggés a diplomajegy és a szakmai tudás között.


Feleségemnek summa cum laude diplomája van (az ő szakukon vannak ilyen elnevezések), ő végülis beleírta az önéletrajzába, de eredetileg nem akarta, mert a 2 legbutább évfolyamtársa is azt kapott.

2016. szept. 13. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
86%
Én mérnöki szakon végeztem 1 éve és nekem nincs beleírva a diploma minősítése az oklevélben. Kaptunk egy 8-10 oldalas diplomamellékletet, abban a 6-7. oldal környékén van kisbetűvel megjegyezve, hogy kiváló minősítésű a diplomám. Szóval én picit megfordítom a dolgot és úgy vagyok vele, hogy nagyon nagyon nem érte meg hónapokat tanulni, hogy kiváló legyek a diplomám minősítése, úgy hogy bele sem került a diplomába, ráadásul eddig akárhány interjún vettem részt, soha senkit nem érdekelt, hogy hányast kaptam. Szóval lehet hogy vannak helyek, ahol számít, de én ilyet sose tapasztaltam, illetve sose származott előnyöm abból, hogy ilyen jól sikerült a záróvizsgám..
2016. szept. 13. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
59%

Ahol pályakezdőt keresnek ott esetleg megkérdezik.

Ha van már munkatapasztalatod akkor az számít.

2016. szept. 13. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ milyen diploma. Pl. Mérnök diploma mindegy milyen érdemjegy, nekem soha nem kérdezték.


Nekem mérnök diploma van, Óbudai Egyetem, egyébként kettes lett (angolul passed).

2016. szept. 14. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
környezetmérnök
2016. szept. 14. 23:02
 9/10 anonim ***** válasza:
73%

Attól függ, milyen szakmáról beszélünl


Pl. a Mérnököknél valóban nincs jelentősége, amennyire tudom.


Jogászoknál meg alapfeltétel a minősítés, már az interjúnál is. Olyannyira, hogy meghatározott minősítés alatt be sem hívnak interjúra.


(Más kérdés, hogy ekkor még csak behívtak, az igazi interjúztatás csak innen kezdődik, amiből bármi lehet...)


Az meg, hogy nem mondják ki nyíltan a munkáltatók, hogy nekik mennyire fontos a minősítése a diplomának, ettől még simán nézhetik...ha két ugyanolyan végzettségű, szakértelmű, gyakorlatú pályázik ugyanarra a pozícióra és nincs más szűrő, akkor ez is lehet szempont.

2016. dec. 28. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy valamennyire megéri nézni a cégeknek. Egyik ismerősömnek, akivel együtt kezdtünk villamosmérnökin szinte csak 2-3-asi voltak, és végig hangsúlyozta, hogy őt nem érdekli, mert úgy se nézik sehol. Lehet, hogy nem érdekes, hogy konkrétan elektronika 2-ből 3-asod vagy 5-ösöd van, de ha mindenből 2-3-asaid vannak, majd ezért a diplomád is 2-es minősítésű, akkor én azért nem biztos, hogy téged választanálak, mint munkaerő. Ez gyakorlatilag diploma a "belexaromságról", ami a jellemről is mond valamit. A legtöbben, persze ezen a szakon kihullanak, akik így állnak hozzá, de ez az ismerősöm abszolvált. Ráadásul 7 félév alatt, pedig sokat bukott, de pont úgy, hogy ne csússzon. Ettől függetlenül nagyon lusta, a szakdolgozatát is évek óta írja, illetve az egész életére a szétszórtság jellemző. Nyelvvizsgája sincs. És hangsúlyozom nem azért nem alkalmaznám, mert digit 2-ből megbukott vagy mert 2-ese volt jelekből, hanem mert mindig a minimumra ment, és ez még is látszik a teljesítményén. Ezt sugallja nekem egy 2-es diploma. A 3-as már itt egész más kategória.
2020. máj. 5. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!