Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Határozatlan idejű munkám...

Határozatlan idejű munkám van. A munkáltató nem tud munkát biztosítani, a szabadságom elfogyott. Be sem kell mennem a munkahelyemre. Ilyenkor milyen jövedelemre vagyok jogosult?

Figyelt kérdés
2016. szept. 14. 18:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
60%
Állásidőre jár bér.
2016. szept. 14. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Távolléti díj (ez nagyjából a fizud.)
2016. szept. 14. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
51%

Ha be kell mennie, akkor az nem távolléti díj.

Jelen esetben a munkáltató problémája, hogy nem tud neked munkát adni. Fizetnie attól még kell, hiszen ott vagy, rendelkezésre állsz, nem a te hibádból nem történik tényleges munkavégzés.

Nyilván, ha továbbra sem tud munkát adni, előfordulhat, hogy felmondanak, vagy felajánlanak egy részmunkaidős szerződést. Vagy egyszer csak helyrejön minden, és dolgozhatsz tovább ugyanúgy.

2016. szept. 14. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
74%

Bocsi, ezt benéztem, azt a "sem" szócskát nem láttam :)

Akkor viszont a 2. válaszolónak van igaza.

Még egyszer bocsi.

2016. szept. 14. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
74%
Na de megint tévedtem, mert az Mt. 146. § (1) szerint az alapbéred jár, nem pedig a távolléti díj. Ez a két összeg sok esetben megegyezik.
2016. szept. 14. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a gyors válaszokat, megnyugodtam, mert féltem egy kissé, nehogy azt kapjam meg, hogy nem dolgoztam ebben a hónapban, mire föl kérnék fizetést :)
2016. szept. 14. 20:43
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Attól még félhetsz sajnos. Én nem bíznék a cégben, hogy ismerik az ilyen bérrendezést. Lehet, fizetetlen szabadságra tesznek, aztán ... az 0 forint.
2016. szept. 14. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Fizetetlen szabadságra nem tehetnek, arra csak önkéntesen mehet.

Tehát amíg ki nem rúgnak, fizetniük kell.

2016. szept. 14. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Fizetés nélküli szabadságot a cég nem adhat, ilyenre nem kötelezhet.


Ezt kizárólag a dolgozó kérheti - írásban - és ha olyan esemény miatt kéri, amelyet nevesít az MT (például szülés utáni gyermeknevelés céljából), akkor azt a munkáltató nem tagadhatja meg. Minden más esetben a munkáltató döntése, hogy megadja-e a dolgozónak a fizetés nélküli szabadságot vagy sem.


Tehát munkáltató nem küldhet fizetés nélküli szabadságra csak azért, mert az neki kedvezőbb, mintha fizetné a törvényben előírtakat "állásidőre" is.


A munkáltató a szerződés megkötésével arra vállalt kötelezettséget, hogy munkával ellát és arra bért fizet. Te arra vállaltál kötelezettséget, hogy tudásodnak, képességeidnek megfelelően a legjobb munkát végzed, és a munkáltató rendelkezésére állsz meghatározott időben, meghatározott helyen.


Ha a munkáltató nem tud munkával ellátni, az ő baja, az MT szerinti "fizetési" kötelezettsége van arra az időre is.

2016. szept. 15. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Persze, hogy nem teheti meg önkánt a munkáltató, de ez hol szokta őket érdekelni?

Nekem csak olyan tapasztalataim vannak, ahol a cégek spórolósak, semmi pozitív nincs.

Szerintetek a munkavállalók hány százaléka megy el a munkaügyi bíróságra, ha neki van igaza bérrel kapcsolatban? Szerintem kevés. Így aztán azt tesz, amit akar a legtöbb.

2016. szept. 15. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!