Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit tegyek, hogy a munkaügyi...

Mit tegyek, hogy a munkaügyi központ által kiközvetített, számomra kimondottan előnytelen munkahelyre ne vegyenek fel?

Figyelt kérdés

Közel 6 hónapja vagyok álláskereső. Nem menekülök a munkától, hanem olyanok az életkörülményeim és az egészségem, hogy nem tudok vállalni fix munkaidős munkát.

Erre a munkaügyi központban senki nem kíváncsi. Maga az ember, és a valós élethelyzete senkit nem érdekli.


A jelenlegi helyzetem:

1. pajzsmirigy gyulladásom van, hol alul működik, hol túlműködik, felváltva. A gyógyszert már 2 éve nem tudják beállítani. Hangulat ingadozásaim vannak, bármikor ok nélkül elkezdek sírni, pánikbetegségem is van (halálfélelemmel), nem tudok koncentrálni, rendkívül fáradékony vagyok, bármikor el tudok aludni. Átlagosan heti egy alkalommal migrénes rohamok, hányással. Más betegségem is van, de most itt nem sorolnám...

A lényeg: orvosok szerint nem vagyok rokkant, tehát dolgozzak.

Szeretnék dolgozni, de az utolsó két munkahelyemről elbocsájtottak, az állapotom miatt, és azért mert gyakran voltam táppénzen.

2. A szüleim nagyon idősek, folyton a segítségemre szorulnak. Édesapám 80 éves, daganatos beteg, gyakran rosszul van. Édesanyám szenilis.

Ápolási díjra nem mehetek, mert megszüntették, nem fizetnek érte, és a szolgálati időbe sem számít. Ha lenne ápolási díj, abból hosszú távon nem lehetne megélni. Amikor édesapám rosszul volt, és munkahelyem volt, kénytelen voltam kiíratni magamat táppénzre, hogy tudjak neki segíteni.

3. A gyerekem általános iskolába jár, egyedül nevelem. Gyakran beteg, ha magas láza van, nem hagyhatom magára. Kénytelen vagyok ebben az esetben is táppénzre menni.


Végül azt hittem, hogy megoldódik a problémám: régi jó ismerőseim, egy megbízható házaspár, felajánlották, hogy kötetlen munkaidőben dolgozzak a cégükben, olyan munkát végezzek, ami számomra nem megterhelő, és a bérből is meg tudok élni!

Egy feltétellel tudnak alkalmazni: ha hozok igazolást, hogy már 6 hónapja vagyok álláskereső (tartósan munkanélküli), mert akkor kedvezményt kapnak a fizetendő járulékokra, és ez esetben min. 3 évig tudnak foglalkoztatni. Ez érthető, mert egy kis KFT-ről van szó.

Ezt az igazolást 20 nap múlva kaphatom meg a munkaügyi központtól, akkor lesz pontosan 6 hónapja, hogy nincs állásom!


Nagyon boldog voltam, de ekkor jött a feketeleves:

A munkaügyi központtól kaptam egy levelet, hogy egy hét múlva jelentkezzek egy nagy állami cégnél, ahova fel akarnak venni határozott munkaszerződéssel, és ahol, tudomásom szerint, dolgozhatok éhbérért. Olyan munkahelyet kínálnak, amilyent senki nem akart vállalni. Tudom, hogy az egészségem miatt most erre nem is vagyok vagyok alkalmas.

A levélben még tájékoztattak a munkaügyi központból, hogy - ha elutasítom ezt az ajánlatot, akkor törölnek a nyilvántartásból, szóval: ennyi volt...

És, akkor igazolást sem kaphatok, hogy tartós munkanélküli vagyok, és az ismerőseim sem tudnak alkalmazni!

Számomra ez szó szerint zsarolás!


Az egyetlen esélyem az, hogy ebben az állami cégben ne akarjanak alkalmazni. De, hogyan? Mit tegyek? Szerintem, az én gondjaimra ott nem lesz kíváncsi senki, nekik rabszolgák kellenek, akik szinte ingyen dolgoznak határozatlan ideig, majd ezután lecserélik őket.


Tud nekem valaki adni jó tanácsot, hogy mit tegyek?

Nagyon hálás lennék!



2016. szept. 15. 19:44
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
75%

De mi lenne, ha őszinte lennél az ügyintéződdel? Az enyém tök normális. Mondd el, h lesz munkád, de csak akkor, ha meglesz az a bizonyos számú napod.

Azért nem törölhet amúgy, mert addig kapod az FHT-t, amíg nem lesz melód. Ezt az FHT-t addig kapod, amíg együttműködsz a munkaüggyel, regelve vagy.

2016. szept. 15. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:

Nem kapok semmilyen FHT-t.


Itt az ügyintézők nem valami megértők.

2016. szept. 15. 21:49
 13/23 verde ***** válasza:
94%

Nem muszáj munkaszerződést sem vinned. Van olyan, hogy munkáltatói szándéknyilatkozat, ami arról szól , hogy egy megadott időpontól foglalkoztatni fog. Ezzel a nyilatkozattal, már elutasíthatod a felajánlott egyéb munkalehetőséget, azzal a hivatkozással, hogy hamarosan elhelyezkedsz.

Szerintem is mond el az ügyintézőknek, hogy mi a szitu, ezzel nem szoktak problémázni, örülnek, hogy a vállalkozói szektorba mész el dolgozni.

A lényeg, hogy a szándéknyilatkozat bemutatását követően, be kell mutatnod az igazi munkaszerződést.

2016. szept. 16. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
95%
Lehet butaság, de ha elmennél az interjúra, és ott szerencsétlenkednél? Úgy értem, mikor jön az a rész, hogy mondj pár szót magadról, akkor elmondod, hogy te szeretnél ám, dolgozni, de azért számítsanak rá, hogy rendszeresen táppénzre fosz meni ezért meg azért, meg a gyereket sincs kire hagynod, plusz még a szüleid... sztem íg tuti nem akarnak majd felvenni...
2016. szept. 16. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:

Most beszéltem telefonon az ügyintézővel, a munkaügyi központból. Nagyon bunkó volt.

Elmondtam neki a helyzetemet.

Azt mondta, hogy őt nem érdekli, hogy októbertől nekem lenne jó munkahelyem, mert a munkaügyi központ által kiközvetített munkahely "időben az első", ezért:

"Tessék oda elmenni a megjelölt időpontban..."


És közölte, hogy ha nem megyek el, vagy elutasítom ezt a munkát, akkor azonnal törölnek a nyilvántartásból!


A munkahelyre, amelyiket én magam találtam pedig nem kíváncsi, mert nem a munkaügyi központ közvetítette.


De kedves!


Most nincs más megoldás, csak az, hogy az állásinterjún előadjak valamit, ami miatt nem vesznek fel...


A gyermekem azt mondta, hogy "büdösítsek be" valamennyi ruhát, amiben megyek. És, legyen a számban rágógumi, de nem egy, hanem 2-3, hogy biztosan észrevegyék...


A cégben, ahol szeretnék dolgozni, azt mondták, hogy írnak egy munkáltatói szándéknyilatkozatot, hogy októbertől alkalmaznak. Ezt mutassam meg, és közöljem, hogy: OK, elfogadom az állást, de októbertől átmegyek "egy jobb helyre"...


Ennyi talán elég lesz!


A biztonság kedvéért már telefonáltam abba a sz.r cégbe, hogy nem tudok megjelenni az állásinterjún reggel 8 órakor, mert a gyerekemnek megsérült a tesi órán a lába, és iskolába kell szállítani, ezért szeretnék inkább 9 órára jönni... Kedvesen válaszoltak, hogy nem gond, várnak 9-re!


Basszus!!!!

2016. szept. 16. 11:48
 16/23 anonim ***** válasza:
94%
Egyszerűen gáz, hogy ennyire idióta országban élünk. Sajnos a szegény embert az ág is húzza. Kitartást, remélem pozitív értelemben megoldódik az ügyed.
2016. szept. 16. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm a biztatást!
2016. szept. 16. 13:00
 18/23 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem add elő azt is hogy te csak erre a 20 napra jönnél ám dolgozni mert októbertől már máshol fogsz. Szerintem ekkor sem vesznek fel..
2016. szept. 16. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
93%
Voltam már ilyen munkaügyis közvetítőlapos interjún, kb 100 embert meghallgattak arra az 1-2 helyre, a másik mikor csoportos tájékoztatóra rángattak be a kormányhivatalba, ott is szintén 100 másik emberrel, azért hogy 1 hónapos közmunkát ajánljanak, elfogadták az indokot, amivel visszautasítottam. Lehet amúgy se rád esik a választás, meg te is leírhatod, miért nem tudod elvállalni, nálunk megértőek. Milyen munkakörről lenne szó?
2016. szept. 16. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:

Az ügyintézők ebben a kirendeltségben gyakran szemétkednek. Néhány éve nem volt állásom, és akkor is szemétkedtek velem.


Egy ügyintéző annak idején szándékosan átvert: megkérdezte, hogy akarok-e vagy nem, közreműködni a munkaügyi központtal. Mielőtt válaszoltam, azt mondta, hogy ez csak akkor fontos, ha szociális segélyt akarok kérni az Önkormányzattól. Mert, ha kérek szociális segélyt, akkor elküldenek közmunkára, utcát seperni.


Ezért, azt javasolta, hogy - ha nem kérek szociális segélyt, karikázzam be azt, hogy nem kívánok közreműködni.

Mert, ebben az esetben nem kell menni közmunkára, benne maradok a nyilvántartásban és csak akkor keresnek, ha van valamilyen konkrét állásajánlatuk, ami a végzettségemnek megfelelő.


Én hülye ezt elhittem, és aláírtam...


Ezután eltelt néhány hónap, amikor végre találtam egy állást, ahol szintén kérték az igazolást, hogy tartósan munkanélküli vagyok.

Bementem az igazolásért a munkaügyi központba...


Egy másik ügyintézőhöz kerültem, aki durván közölte, hogy nem érti, mit akarok, mert amikor legutóbb itt jártam, néhány hónapja, akkor töröltek a nyilvántartásból!!!


Az indok: aláírtam, hogy nem akarok "közreműködni".


Elmondtam neki, hogy miért írtam ezt alá, de ő szó szerint kinevetett. Megkérdeztem, hol van az a ügyintéző, aki hazudott nekem, és ezt aláíratta velem. A válasz: sok baj volt vele, ezért kirúgták!

Amikor ezt aláíratta velem, már tudta, hogy ki lesz rúgva!


Erre elkeseredve megkérdeztem, hogy most mi lesz, mert egyértelmű, hogy át vagyok verve.

Gúnyosan válaszolta, hogy "már nincs mit tenni", az egyetlen megoldás az, hogy újra regisztrálok, de számíthatok arra, hogy a végzettségemtől függetlenül, közmunkára kell menni, vagy valamelyik intézménybe (általában egészségházakba, kórházakba) takarítani, vagy az utcára, szemetet gyűjteni.

Az arcán látszott, hogy örömöt okoz neki, hogy ilyeneket mondhat nekem!


Amikor kimentem az utcára, a könnyeim potyogtak, egy ideig mentem, majd a fal felé fordultam, hogy a járókelők ne lássák, hogy sírok.


Haza mentem, és írtam egy panaszt a felettes szervnek! Jól tettem, mert a történtek miatt nagy botrány lett, alaposan leszidták az itt dolgozókat, és kikapott a kirendeltség vezetője is!


Végül telefonon megkerestek, elnézést kértek, és behívtak a kirendeltségbe.

A kirendeltség vezetője személyesen fogadott! Ezer bocsánat, meg elnézés.... stb. majd visszamenőleg visszaállították a nyilvántartásban a regisztrációmat, és kiadták az igazolást, hogy tartósan munkanélküli vagyok!


Ennek az igazolásnak köszönhetően egy ideig volt egy jó munkahelyem.

2016. szept. 17. 11:26
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!