Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Informatikában (programozó)...

Informatikában (programozó) hogy lehetne külföldi melót szerezni magyar diplomával?

Figyelt kérdés
Úgy értem... mit és hol kellene elvégezni, hogy külföldön is elfogadják? Vagy elég a tudás, a papír nem sokat ér? És ha kell a papír, akkor elég a berettyóújfalui végzettség (csak példaképp) amiről kb senki sem tud de ugyan úgy oktat meg papírt is ad , vagy a "neves" budapesti egyetemet kell kijárni?

2016. szept. 22. 00:46
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Minek akarsz külföldi munkát szerezni?

annyi itthon a meló, hogy bele is fulladhatsz. A fizetések is elég jók, nincs már nagy különbség ebben a szektorban az itthoni és a külföldi fizetések között.


jellemzően a papír senkit nem érdekel, ha jó vagy maradsz, ha nem értesz hozzá egy hét után repülsz.

2016. szept. 22. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Elnézést hogy belekontárkodok (belepofázok), de az érdekelne hogyha az első szakmám nem kötődik az informatikához (szóval a második szakmám a programozó) és 34 évesen végeztem ezt el akkor itthon hogy keressek munkát? Gondolom a korom hátrány lesz, de van esélyem a piacon?
2016. szept. 22. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

# 2


Nem érdekel a korod. Ha profi vagy mySQL-ben, PHP-ban holnap tudnék neked munkát adni.

De az nem kell, hogy még nem dolgoztam ezzel, igazából csak nagy vonalakban ismerem, meg láttam már ilyet, hamar beletanulok...


Tanulj bele, aztán jöhetsz. ennyi. ;)

2016. szept. 22. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Külföldön tojnak rá, hogy van-e diplomád, azt nézik, értesz-e a programozáshoz. Ittnon már inkább nézik a papírt, de ha jó vagy, itthon sem kell, pusztán statisztika.

Én is remekül megvoltam eddig diploma nélkül programozóként, a mostani cégem miatt kezdtem csak el 33 évesen a fősulit, hogy legyen papírom is.

Utolsó: próbáld a nagy IT cégeket, ott lehet esély.

2016. szept. 22. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

És az ember korában nem kötnek bele?

Mert olvastam 1-2 hazai cikket, hogy ha elmúltál 30 nincs esélyed és hasonlókat.


De ha a tudásról van szó akkor érdemesebb a Codecool-ba menni semmint Egyetemre ahol csak az elmélet megy nem? A Codecool meg elvileg gyakorlatorientált. Vagy ha a Codecool nem okés akkor hol tanuljak? Hol oktatják a programozást a legjobban?

2016. szept. 22. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A legböszmébb Feri ***** válasza:
56%

Előző, gondolom, te munkaadói oldalon jelensz meg a munkaerőpiacon.

Lehet olyan embert kapni, aki keni-vágja a témát. Van ilyen ember. Már hogyne lenne?

Kérdés, hajlandó vagy-e megfizetni az ilyen munkaerő árát. Mert azért lássuk be, nehéz bélszínt venni, ha neked csak csirkefarhátra van pénzed...

2016. szept. 22. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Tehát nem kell a diploma.

Elég a tudás és nem baj ha 33 évesen kerülök ki a munkaerőpiacra ha értek a témához?

2016. szept. 22. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Nagyjából igen. Nyilván kevesebbet fogsz kapni, mint egy másik 33 éves, akinek van 10 év tapasztalata.

Viszont munkát simán fogsz találni, bőven több fizetésért, mint a magyar átlag.

2016. szept. 22. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Teljesen nyilvánvaló és magától értetődő, hogy nem várhatom el azt kezdőként, hogy ugyanannyit kapjak mint az aki 10 éve melózik.


Engem csak az érdekelt volna, hogy alkalmaznának-e.

Mert nem szeretnék úgy járni, hogy kitanulom aztán nem alkalmaznak sehol se.



De most melyik lenne jobb?

- Egyetem (ahol főleg elmélet van meg) és diploma.

- Codecool (ahol kezdettől a gyakorlatra mennek rá) és kiépítenek az embernek egy profilt. Tehát ami a munkára és a cégekre lesz kihegyezve.

2016. szept. 22. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Nem tudom, a Codecool-nak milyen reputációja van a cégek körében, de ha kevésbé elméletorientált egyetemet keresel, a Nyíregyházi egyetem levelező szakán eléggé gyakorlati szinten oktatnak.
2016. szept. 22. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!