Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mérnök BSc és közgazdasági...

Fittahh kérdése:

Mérnök BSc és közgazdasági MSc diploma mennyire jó combo?

Figyelt kérdés

Üdv!

Végzős mechatronikai mérnök hallgató vagyok és őszintén szólva úgy érzem az általam látottak és ismerősök tapasztalatai alapján, hogy nincs sok értelme a mérnöki msc-nek. Úgyis a tapasztalat számít. Viszont tanáraim meg másoktól is hallottam, hogy egy gazdasági diplomával pl műszaki vállalatoknál vezetői pozíciók elérhetővé válnak. Valaki tud véleményt mondani, mennyire éri meg egy Vállalkozás Fejlesztői MSc diploma a mechatronikai mérnök mellé? Vagy tiszta butaság? Valaki tud releváns tapasztalatot megosztani?

(Értelmes, hasznos válaszadóknak különköszönet)



2016. szept. 22. 13:18
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
22%
Nem is mehetsz közgazdasági MSC-re, ha mérnök BSC-t végeztél. Esetleg műszaki menedzsernek, de abba se vagyok biztos.
2016. szept. 22. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
12%

Neked már olyan nagy tapasztalatod van, hogy nem tudnak újjat mondani, sőt egyenesen főnök akarsz lenni.

Bilibe nem lóg az ujjad?

2016. szept. 22. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
84%

Igen, jó kombó :) A mérnöki MSc-k nem olyan jók szerintem, nem adnak túl sok plusz tudást.


Viszont! Vállalkozásfejlesztésre nem tudnál menni, ott csak gazdasági szakokat fogadnak el teljes, illetve rész kreditbeszámítással is.

Műszaki menedzserre tudsz menni, ott elfogadják a mérnöki alapszakokat.


Esetleg még gondolkodj egy gazdasági alapszakon.


Én gépészmérnök + gazdálkodási és menedzsment alapszakokat végeztem.

2016. szept. 22. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A legböszmébb Feri ***** válasza:
79%

Miért kell hülyeségeket írni az oldalon?


Mehetsz gazdasági mesterre, kreditelismeréssel:

[link]


És igen, mérnök BSc. + közgáz/üzleti MSc. az egyik létező legerősebb, leghasznosabb párosítás. Vállalkozásfejlesztésnél mondjuk pont neccesek a bemeneti követelmények, de amúgy jó szak az. Ha végzős vagy, akkor nagyon gyorsan vegyél fel szabvál gazdasági tárgyakat, akkor tuti meglesz a 30 kredited: matek, infó, stat, vállgazd, menedzsment, marketing, HR, pénzügy, számvitel, üzleti komm, EU, stb.

A két BSc. végzettséggel meg az a baj, hogy 2BSc-vel BSc. végzettségű leszel, BSc.+MSc. végzettséggel meg master szintű (egyetemi) végzettséged lesz. Mérnöki alapdiploma mellé eszedbe ne jussok végigbohóckodni még egy alapképzést, mert töredékét nem éri, mint egy mesterszintű diploma.

2016. szept. 22. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A legböszmébb Feri ***** válasza:
77%

Amiket én javaslok MSc. szinten:

- Vállalkozásfejlesztés

- Műszaki menedzser

- Pénzügy

- Vezetés és Szervezés

- Nemzetközi gazdaság is gazdálkodás

MBA is jó, de oda 5-10 év tapasztalattal megy az ember, különben nincs értelme. Arra nem is jelentkezhetnél, egyelőre.

Marketing, HR nem rossz, Turizmus felejtős, Számvitelt meg eszedbe ne jusson megpróbálni :D

2016. szept. 22. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

köszi a kommenteket!

Aki egyből azt látja, hogy "a fiatal h*lyegyerek fonok akar lenni" rosszul teszi. Szakmában szeretnék maradni, de a későbbi (10-15 év múlva) karrieremen is gondolkodom. Nem vagyok elszállva magamtól egyáltalán! Szeretem a szakmát.


Lemaradt: vendéghallgató vagyok amellett, hogy végzős mérnök hallgató. Annyi és olyan gazd. krediteket vettem fel amennyi szükséges a szakot tanító kar TO-ja szerint és akkor ugye lesz egy felvételi.


(13:49)-nek illetve az utolsó ( 17:17-22) kommentelőnek köszönöm! Az ilyen vélemények érdekeltek.

2016. szept. 22. 19:10
 7/19 TamásTóth ***** válasza:
84%

Nagyon jó párosítás és tényleg csak ajánlani tudom, hogy a mérnök alap után gazdasági mesterre menjél. Ugyanakkor én picit más sorrendben ajánlanám, mint az előttem szóló:


-pénzügy (alapvetően nagyon jó látásmódot kapsz egy vállalat pénzügyeiről, riportingjáról, az adózásról, különböző értékelési módszerekről stb)

-számvitel (ha van hozzá érzéked/türelmed akkor egy vezetői számvitel specializáció nagyon sokat adhat: kontrolling rendszerek, kimutatások beható ismerete, számviteli kimutatások alapján elemzések elvégzése értelmezése,a gazdasági események hatásának megértése a kimutatásokra)

-vállalkozásfejlesztés


A többit én nem annyira ajánlanám, a műszaki menedzser az ilyen félig mérnök félig gazdasági képzés, aminek a te esetedben már nem sok értelmét látom egy mérnök alaphoz. A HR/Marketing/Turizmus-t szerintem hanyagold. A nemzetközi gazd-ot pedig azért nem ajánlanám, mert ott sokkal inkább a makró szintű dolgokat tanulod te pedig gondolom vállalati szférában akarsz elhelyezkedni.

2016. szept. 22. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
81%

Sajnos sok a megtévesztő info. Igen is mehetsz mérnök bsc-vel más msc-re. Én is mérnök bsc-t végeztem és közgazdász msc-m van. Krediteket kell elismertetni és pótólni, ennyi a titka...

Kérdező,nézz utána alaposan neked hány kreditet kellene pótolnod. Én vezetés szervezés szakon végeztem, ezt eléggé szeretik a munkáltatók,de én is inkább pénzügy,számvitelt ajánlanék,ha jó vagy ezekben. Én nem mertem ezekre menni,de örülök is neki,mert nagyon kemény szakok.:)

2016. szept. 23. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
0%

miért van az, hogy a gazdasági végzettségűek nem tudják megérteni, hogy a diploma, csak egy papír?

Miért pont a gazdasági diplomások azok akik nem értik meg, hogy érettségivel is lehet vezetni egy 15 fős céget, elég egy könyvelő és nem kell egy kisfőnök oda.

Egy multinál is hasonló, ismerősöm vegyész mérnök és egy tecso vezetője, mert a pénzügyi dolgokat a könyvelők intézik.

2016. szept. 23. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A legböszmébb Feri ***** válasza:
77%

ma 09:44

Hali, figy Vezszervet BCE-n végezted?

Mérnökként én MBA-n gondolkodom. Melyik éri meg szerinted jobban, Vezszerv, vagy MBA?

Pénzügy keményebb, szárazabb, de nagyon ütős. Számvitelt nekem nagyon határozottan nem ajánlották előképzettség nélkül.

ma 10:41

Lehet, hogy egy tecsót, vagy a Jóska&Pista közhasznú bétét elvezeted egy érettségivel, de mondjuk egy regional manager, operations manager, vagy hub director pozícióba azért komoly vezetési és szervezési tudás kell.

A menedzsmentet tanulni kell. Nem is való mindenkinek.

2016. szept. 23. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!